Preskúmanie

Garmin Vivoactive 4 - vývoj inteligentných hodiniek

Inteligentné hodinky Vivoactive 4 od spoločnosti Garmin sú v prvom rade prírastkovým vylepšením svojho predchodcu. Ale taký, ktorý je veľmi kompletný a integruje športové a všeobecné merania zdravia do hodiniek pre každodenné použitie.

Garmin Vívoactive 4

cena € 329,99

Farby Čierna, ružová, biela, sivá, strieborná, zlatá

Váha 51 gramov

Formát 4,5 x 4,5 x 1,3 cm

Pripojiteľnosť Bluetooth, ANT +, Wifi

Webová stránka //buy.garmin.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Vynikajúca aplikácia
  • Ľahko sa ovláda
  • Pevná a veľmi úplná verzia
  • Negatíva
  • Merač kyslíka v krvi spotrebúva (veľmi) veľa energie
  • Obrazovka je vyblednutá

Svätý grál vo svete inteligentných hodiniek sa volá „zdravie a šport“. Tam tiež vyniká táto VívoActive 4. Nástupca už dva roky starého Vívoactive 3 ponúka predovšetkým prírastkové vylepšenia. Medzi kľúčové zmeny mimo dizajnu patrí prehrávanie hudby, kontrola menštruačného cyklu a funkcia, ktorú spoločnosť Garmin nazýva „Body Battery“ - značka pre vašu celkovú kondíciu.

Ak si kupujete športové hodinky vo vyššom (alebo v tomto prípade) strednom segmente, potom sa jedná o zariadenie, ktoré nie je vhodné iba na vaše tréningy. Tento Garmin sleduje aj vašu aktivitu: pohybujete sa dosť? Ak sedíte príliš dlho v pokoji, dostanete signál: choďte na prechádzku! Je to užitočné, pretože na to často sami nemyslíte. A v noci môže Garmin VívoActive sledovať váš spánok. Tiež je dobre vyvinutá základná funkcia týchto hodiniek. Pomenujte činnosť: beh, bicykel, plávanie, beh na lyžiach alebo jóga? Napočítame ich dvadsaťdva, s týmito športovými hodinkami môžete držať krok vďaka zabudovanej GPS, srdcovej frekvencii a dokonca aj senzorom na meranie hladín kyslíka v krvi.

Aplikácia Garmin Connect

Svoje údaje môžete načítať pomocou aplikácie Garmin Connect. To je takmer samozrejmé. Niekedy musíte postrčiť duo watch phone, ale väčšinou sme sledovali, že údaje sa už synchronizovali automaticky. Táto aplikácia Garmin bola enormne rozšírená. Či už chcete analyzovať svoj spánkový režim, sledovať svoje kalórie, sledovať srdcovú frekvenciu, hladinu stresu alebo VO2 max? Všetko je možné. Garmin vám v skutočnosti poskytuje aj bezplatné videokoučovanie, aby ste mohli trénovať napríklad na päťkilometrový beh alebo polmaratón. Hodinky vám potom počas tréningu zobrazia pokyny. Možností je neúrekom.

Displej

Obrazovka týchto inteligentných hodiniek si zaslúži samostatnú úvahu. Garmin používa takzvanú transflektívnu LCD obrazovku. To zaisťuje, že svetlo dopadajúce na hodinky sa odráža: ich osvetlenie sa nemusí zapínať neustále a zaisťuje sa dlhšia výdrž batérie. Ale tiež to, že farby obrazovky sa zdajú vždy trochu bledé. Ide teda o kompromis. Ak chcete funkcie týchto hodiniek, ale jasnejšiu obrazovku, môžete sa tiež pozrieť na Garmin Venu, ktorá bude čoskoro uvedená na trh a je vybavená amoled obrazovkou.

Puzdro a silikónový remienok tohto Vivóactive rozhodne nie sú škaredé, nenájdeme však okamžite obrovskú krásu. Musíte milovať dizajn. Najmä ak plánujete tieto hodinky nosiť každý deň, čo si rozsiahle funkcie určite zaslúžia.

Spočiatku sme mali problémy s dobou batérie, ktorá sa ukázala byť výsledkom merania kyslíka v krvi.

Meranie kyslíka v krvi

Spočiatku sme mali problémy s časom na batériu, čo sa ukázalo hlavne kvôli neustálemu meraniu kyslíka v krvi. Po vypnutí hodinky vydržali nabitý jeden deň zo štyroch, vrátane dvoch bežeckých tréningov. Vívoactive je k dispozícii vo variante 4 a Vívoactive 4S, pričom 4S je o 40 centimetrov menší o pol centimetra.

Vstavaná hudobná funkcia je príjemná a funguje dobre s bluetooth slúchadlami. Beží iba prostredníctvom služieb, ako sú Deezer a Spotify: hudbu si musíte stiahnuť offline, potom si ju môžete pri cvičení pustiť. Na hodinky nie je možné vložiť jednotlivé MP3.

Záver: kúpiť Garmin VivóActive 4?

V tomto Garmin Vivóactive 4 si môžete priplatiť za veľa. Funkcie, ktoré boli donedávna dostupné iba v hodinkách špičkových športovcov, sú teraz v cene, rovnako ako napríklad spánok a sledovanie aktivity. Sprievodná aplikácia je tiež vynikajúca. Jediné, čo vás môže brzdiť, je trochu matná obrazovka, obmedzenia v reprodukcii hudby a samozrejme jej vzhľad.