Ako

WhatTheFont

Natrafili ste na pekné písmo v časopise? Pokiaľ nie ste odborníkom, mali by ste hádať podľa jeho názvu a bez nájdenia mena je písmo prakticky nemožné. Tento rýchly štart vám ukáže, ako ľahko identifikovať písmo pomocou WhatTheFont.

1. Odfoťte sa

WhatTheFont rozpoznáva písma z obrázkov alebo obrázkov. Pomocou fotoaparátu alebo mobilného telefónu odfoťte písmo, ktorého meno chcete zistiť. Obrázok nemusí byť nevyhnutne veľký, ale je dôležité fotografovať písmená čo najrovnomernejšie. Uložte obrázok ako súbor jpg na pracovnú plochu. Na orezanie obrázka použite program MS Paint (alebo Photoshop). Program Paint nájdete cez Štart, Všetky programy, Písacie potreby, Maľovať. Vyberte oblasť, kde je slovo najčitateľnejšie, a vyberte Plodina. V starších verziách systému Windows môžete výber uložiť z ponuky ako nový obrázok upraviť, Kopírovať do. Nemusíte písmená robiť úplne oddelené, WhatTheFonts dokáže celkom dobre odlíšiť text od pozadia.

Odfoťte text, ktorého písmo chcete rozpoznať, a orežte fotografiu pomocou programu Skicár.

2. Rozpoznávajte písmená

Surfujte na Myfonts a otvorte sa WhatTheFont. Kliknite na Nahrajte súbor na Listy a ukážte na obrázok nasnímaný v kroku 1. Potvrďte pomocou Kontinuálne na odoslanie fotografie na MyFonts.com. Stránka zobrazí váš obrázok s niekoľkými výrezmi z písmen uvedených nižšie. V každom políčku by ste mali nájsť jedno písmeno, pod ktorým je zadávacie políčko. Na potvrdenie identifikácie uveďte, ktoré písmená vidíte. Ak jedno alebo viac písmen nenájdete, nechajte príslušné políčko prázdne. Ak je celý obrázok rozpoznaný ako jedno písmeno, na vašej fotografii nie je niečo v poriadku. To sa tiež stane, ak je rozpoznaných príliš málo alebo ak je spojených príliš veľa písmen. V takom prípade fotografiu nasnímajte znova a orežte. Potvrďte pomocou Kontinuálne pristúpiť k.

WhatTheFont rozdelí váš obrázok. Uveďte, ktoré písmená poznáte.

3. Stiahnite si písma

WhatTheFont znova zobrazí váš obrázok. Ďalej nájdete prehľad jedného alebo viacerých typov písma, ktoré sa zhodujú s typom písma na vašej fotografii. Kliknutím na názov písma zobrazíte odkaz na stiahnutie. Najbežnejším štandardom pre súbory fontov je ttf (písmo True Type). Mnoho typov písma je k dispozícii za poplatok. Pomocou dobrého vyhľadávania v službe Google môžete napríklad nájsť písma zadarmo stiahnuť zadarmo ttf . Inštalácia písma je jednoduchá. Stiahnite si súbor písma na pracovnú plochu. Ak je to potrebné, rozbaľte súbor zip, aby ste videli súbory ttf v Prieskumníkovi Windows. Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor ttf a vyberte inštalovať. Písmo je teraz k dispozícii vo všetkých programoch Windows.

Stiahnite si písmo (súbor ttf) cez Myfonts alebo vyhľadajte písmo v službe Google.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found