Preskúmanie

Rozdelenie pomocou editora oddielov NIUBI zadarmo

Ak chcete upraviť veľkosť diskovej oblasti, alebo ju chcete vymazať alebo znova naformátovať, môžete obvykle prejsť na modul Správa diskov v systéme Windows. Pre zložitejšie operácie je však lepšie obrátiť sa na externého a flexibilnejšieho správcu oddielov, napríklad NIUBI Editor oddielov.

Editor oddielov NIUBI zadarmo

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows XP a vyššie

Webová stránka

www.hdd-tool.com 8 skóre 80

  • Pros
  • Rozsiahla funkčnosť
  • jasný
  • Negatíva
  • Pomôžte fungovať iba online tutoriály

V tomto článku skúmame bezplatnú verziu editora oddielov NIUBI, vieme však, že existuje aj edícia Professional (okolo 46 eur). Posledná uvedená verzia sa dá použiť aj v komerčnom prostredí a tiež vám umožňuje vytvoriť bootovacie médium na zotavenie, ktoré sa vráti kliknutím na myš do pôvodného stavu disku. Vo zvyšku je funkčnosť medzi oboma vydaniami totožná, čo je príjemný bonus.

Trilógia

Každý, kto už pracoval s externými správcami oddielov, sa bude okamžite cítiť ako v (grafickom) rozhraní tohto nástroja: dostupné nástroje a funkcie vľavo, prehľad textových oddielov vpravo hore a grafické znázornenie nižšie. Rozsah funkcií zaujme. Nielenže môžete mazať, formátovať a premenovávať zväzky, ale môžete napríklad tiež meniť ich mierku, kopírovať ich, zlúčiť, skontrolovať, kolísať a defragmentovať. Nájdete tu tiež niekoľko nástrojov na konverziu, napríklad konverzie na fat32 alebo gpt. Editor oddielov NIUBI sa hodí aj v prípade, že chcete migrovať alebo klonovať operačný systém; Sprievodca vás potom prevedie rôznymi fázami. Celkovo vzaté, zreteľne viac ako v prípade správy diskov Windows a väčšiny ostatných bezplatných správcov diskových oblastí. Mimochodom, nielen: všimli sme si tiež, že väčšina operácií prebiehala pozoruhodne rýchlo.

Krok za krokom

Ak sa stále chceme nechať zmiasť: nedokázali sme rozšíriť oddiel jedným ťahom s časťou „neprideleného miesta na disku“ na iný oddiel, trochu ďalej na disku. Ale to fungovalo znova bez problémov, keď sme prvýkrát presunuli ten voľný priestor doľava. Nástroj je tiež taký inteligentný, že požadovanú operáciu nie je možné vykonať okamžite. Grafické znázornenie odráža dôsledky vašej operácie, ale predtým, ako k nej skutočne dôjde, vyžaduje výslovné potvrdenie.

Záver

NIUBI Partition Editor je všestranný správca oddielov. Okrem klasických operácií, ako je presun, zmena mierky alebo odstránenie zväzkov, tu môžete prejsť na klonovanie a migráciu systému, ako aj na vymazanie a defragmentáciu údajov. Rozhranie je prehľadné a grafický náhľad poskytuje dobrý prehľad o vybraných operáciách.