Preskúmanie

VidCutter - rýchly rezací nástroj

Urobili ste video alebo ste si ho stiahli z webu na stiahnutie YouTube, ale dávate prednosť niektorým jeho výňatkom, napríklad nepríjemným kreditom alebo nepríjemnému prostredku. To sa dá pomocou VidCutteru urobiť prekvapivo jednoduchým spôsobom.

VidCutter

cena

zadarmo

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10, macOS a Linux

Webová stránka

github.com/ozmartian/vidcutter 6 Skóre 60

  • Pros
  • Presné umiestnenie
  • Ľahká obsluha
  • Negatíva
  • Žiadna možnosť konverzie
  • Malé nedostatky (džem)

Na vyčistenie prebytočných fragmentov z videa môžete samozrejme použiť čistokrvný editor videa. Ak však takýto editor vo svojom systéme nemáte (alebo v ňom nie ste dobrí), rýchlo sa stane prehnaným a budete na tom lepšie s užívateľsky prívetivým nástrojom, ako je VidCutter. Inštaláciu je v každom prípade možné dokončiť niekoľkými kliknutiami myšou.

Rezacie práce

Leví podiel na okne programu zaberá ukážka načítaného videa (VidCutter si mimochodom poradí s najbežnejšími formátmi videa). V dolnej časti si všimnete zodpovedajúcu časovú os. Ak si chcete klip ponechať, jednoducho potiahnite indikátor na tejto časovej osi na začiatok a na koniec klipu a stlačte tlačidlo. Tento postup opakujete pre všetky požadované fragmenty. Tieto sú potom chronologicky uvedené na paneli vpravo od okna programu vrátane presného času začiatku a konca každého klipu. Mimochodom, tieto fragmenty môžete ľahko usporiadať pomocou myši. Je samozrejme tiež možné odstrániť fragment z tohto zoznamu. Vybraté fragmenty možno potom uložiť ako jeden samostatný videoklip, vždy v rovnakom formáte ako pôvodné video.

Doladenie

VidCutter ponúka niekoľko možností, ktoré vám umožňujú vykonávať túto digitálnu rezaciu prácu ešte efektívnejšie. Nástroj napríklad umožňuje navigovať vo videu presne dve sekundy v oboch smeroch pomocou klávesov so šípkami alebo päť sekúnd pri stlačenej klávesu Shift. Tieto časové skoky sú tiež nastaviteľné. Pomocou rolovacieho kolieska môžete tiež navigovať po jednotlivých snímkach. Najnovšia verzia VidCutteru poskytuje aj režim „SmartCut“, ktorý umožňuje presnejšie rezanie do rámu.

Nepríjemný detail: program visel zakaždým, keď sme nechali nástroj vyhľadať akékoľvek aktualizácie.

Záver

VidCutter sa spolieha hlavne na jednoduchosť, nie až tak na funkčnosť. Ak chcete rýchlo, ale stále presne extrahovať fragmenty z videoklipu a spojiť ich do nového videa, potom je VidCutter veľmi šikovný a ľahký nástroj.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found