Ako

Týmto spôsobom môžete zdieľať iPad s celou rodinou

Tam, kde je iPhone zvyčajne na osobné použitie, sa iPad používa skôr ako rodinné zariadenie. Jeden na ňom hrá hry, druhý kontroluje jeho poštu, ďalší upravuje fotografie a podobne. Ako zaistíte, aby bol iPad optimálne nastavený na používanie niekoľkými ľuďmi?

V tomto článku si ukážeme ideálny spôsob nastavenia iPadu pre použitie viacerými ľuďmi. Robíme to dvoma spôsobmi. V prvej polovici diskutujeme o tom, ako používať iPad v rodine, kde každý vidí všetko od seba, potom hovoríme o situácii, v ktorej napríklad iPad používajú aj malé deti a určitý obsah musí byť chránený.

Otvorená situácia

E-mail

Čo robiť, ak má každý svoje vlastné e-mailové konto a chce si prečítať svoj e-mail v iPade? IPad koniec koncov neponúka možnosť umožniť rôznym používateľom prihlásiť sa. Môžete si samozrejme nainštalovať svoju vlastnú e-mailovú aplikáciu pre každý účet a prepojiť jeden účet s každou aplikáciou. Môžete však tiež ľahko zlúčiť všetky účty v aplikácii Mail.

Keď vojdete Nastavenia / E-mail, kontakty a kalendáre Pridajte rôzne účty, ktoré sa zobrazia v rôznych priečinkoch. Šikovné, ale iba ak má každý prístup k všetkému, pretože všetky e-maily sa potom spoja v priečinku Všetky prichádzajúce. Každý si môže pozrieť svoj vlastný účet v príslušnom priečinku.

V aplikácii Pošta môžete ľahko spojiť rôzne účty.

Aplikácie

Pred rokom to bola stále dráma pre všetkých, ktorí používali rovnaký iPad, pretože do priečinka bolo možné umiestniť iba obmedzený počet aplikácií. Teraz, keď Apple tento limit zrušil, môžete urobiť veľké rozdelenie medzi aplikáciami, ktoré všetci používajú (napríklad Stránky, Pošta, Fotografie atď.) A aplikáciami, ktoré sú špecifické pre konkrétneho používateľa. Jednoducho vytvoríte priečinok s menom člena rodiny, pre ktorého sú aplikácie určené, a urobíte tak vynikajúci výber.

Vytvorením priečinka na používateľa si získate lepší prehľad.

agenda

Schopnosť zdieľať program bude pre mnoho rodín darom z nebies. Ak je v domácnosti iba iPad, na uskutočnenie všetkých schôdzok je možné použiť centrálny kalendár. Ak majú členovia rodiny aj iPhone, stáva sa to veľmi pohodlným. Prihlášením na webe www.icloud.com v počítači alebo notebooku (s Apple ID iPadu) a kliknutím agenda, môžete ľahko zdieľať centrálnu Agendu.

Na ľavom paneli kliknite na ikonu Zdieľať kalendár (ikona, ktorá sa podobá signálu wifi) a začiarknite políčko Súkromný kalendár On. Teraz zadajte Apple ID členov rodiny, ktorí budú používať kalendár, a kliknite na Ok. Teraz máte zdieľaný kalendár. Všetko, čo prepojení členovia rodiny vložia do kalendára na svojom iPhone, sa zobrazí v centrálnom kalendári na iPade. To zabraňuje mnohým komunikačným problémom v rodine.

Spoločné používanie centrálnej agendy funguje skvele.

fotografie

V aplikácii Fotky v iPade bohužiaľ, podobne ako v aplikácii Mail, nemôžete pre fotografie vytvoriť rôzne účty. Inými slovami, všetko je umiestnené v role fotoaparátu. Ak používate iPad s rôznymi členmi rodiny, z aplikácie Camera Roll sa môže rýchlo stať neprehľadný neporiadok.

Preto súhlaste s tým, že každý používateľ dostane svoje vlastné album, do ktorého je možné umiestniť fotografie z fotoaparátu. Fotografie samozrejme stále prichádzajú do priečinka Camera Roll, ale takto ich môžete ľahko presunúť do správneho priečinka a mať poriadok.

Keď vytvoríte album pre každého používateľa, funkcia Camera Roll zostane prehľadná.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found