Ako

Napríklad v iBooks Store nájdete bezplatné knihy

Pri cestovaní je treba myslieť na veľa vecí, ale hľadanie zábavy na cestách by nemalo byť stresujúce. Tu je náš sprievodca, ako nájsť skvelý bezplatný materiál na čítanie predtým, ako nastúpite do lietadla, vlaku alebo auta.

Vedieť, kde hľadať

Najjednoduchšie miesto na vyhľadanie knihy pre váš iPad alebo iPhone je samotný iBooks Store. Na počítači Mac otvorte iBooks (ak nie, môžete si ho zadarmo stiahnuť tu) a kliknite na ikonu iBooks Store. Na pravej strane uvidíte zoznam Rýchle odkazy. kliknite na Knihy zadarmo.

Na zariadení so systémom iOS stlačte iBooks> Obchod a potom ďalej Najlepšie v dolnej časti obrazovky. Posuňte zobrazenie nadol na Rýchle odkazy v dolnej časti stránky a kliknite na ikonu Knihy zadarmo.

Nájdite požadované knihy

Bezplatná zbierka kníh spoločnosti Apple je rozdelená do niekoľkých podkategórií, ktoré vedú vlastné odporúčania spoločnosti Apple. Medzi nimi aj scintilačné tituly ako Williams-Sonoma Thanksgiving a vlastné príručky spoločnosti Apple a iPhone a iPad. Ďalej môžete prehliadať bezplatné knihy označené podľa kategórie.

Ak sa ponoríte do podkategórie (Beletria a literatúra, napríklad) uvidíte zoznam bezplatných elektronických kníh označených v rámci tejto kategórie, ako napríklad A Christmas Carol od Dickensa a The Time Machine od H.G. Wells. Jednotlivé tituly si môžete zobraziť klepnutím alebo kliknutím na ne alebo posunutím doprava, pokiaľ nevidíte, čo sa vám páči. K dispozícii je veľa kníh bez autorských práv, vrátane Shakespearových hier a sonetov, Drákuly Brama Stokera, diel Jane Austenovej, básní Edgara Allena Poea a ďalších.

Ak poznáte názov diela vo verejnej sfére, ktoré by ste si chceli prečítať (napr. Sherlock Holmes), môžete si prečítať túto sekciu Knihy zadarmo preskočte ho a stačí použiť vyhľadávací panel iBooks. Ale buďte opatrní: Niektoré knihy bez autorských práv sú k dispozícii vo viacerých verziách od rôznych vydavateľov. Aj keď majú všetky rovnaký obsah, niektoré môžu stáť peniaze, zatiaľ čo iné sú zadarmo. Aby ste zbytočne neutrácali, prehliadnite si iBooks pre Mac a kliknite na políčko vedľa Zobraziť iba bezplatné tituly po vyhľadaní.

Pohľad mimo iBook Store

Obchod iBook od spoločnosti Apple nie je jediným miestom, kde nájdete skvelé bezplatné knihy: Mojím osobným favoritom je Project Gutenberg, ktorý kompiluje (a niekedy aj vytvára) elektronické knihy bez autorských práv a z tlačených románov. S iBook Store sa to trochu prekrýva, ale Project Gutenberg má širší výber a ponúka viac formátov na stiahnutie.

Medzi dobré miesta na začatie vyhľadávania v projekte Project Gutenberg patrí 100 najlepších elektronických kníh, populárne elektronické knihy a nedávno pridané elektronické knihy.

Pripravené na čítanie

Ak ste v iBook Store našli peknú knihu, stlačte tlačidlo zadarmo a na Získajte knihu zobrazené tlačidlo. Potom sa kniha stiahne do vašej knižnice a mala by sa automaticky zobrazovať na všetkých vašich zariadeniach s nainštalovanými iBooks.

Ak chcete knihu z externého servera, ako je Project Gutenberg, je jednoduchšie si ju stiahnuť do zariadenia, na ktorom si ju chcete prečítať. Ak je to iPad, prejdite na stránku knihy a klepnite na odkaz na stiahnutie súboru ePub. Súbor ePub by sa mal načítať ako ikona s možnosťou Otvoriť v „iBooks“ nad tým. Kliknutím na odkaz odošlete súbor do svojej knižnice iBooks. Vo vašom počítači Mac bude súbor ePub zadávať vaše K stiahnutiu priečinok; pridať, otvoriť iBooks a choď do Súbor> Pridať do knižnice.

Toto je zhruba preložený článok z našej americkej sesterskej stránky Macworld.com. Popísané výrazy, akcie a nastavenia sa môžu líšiť podľa regiónu.