Ako

Najlepšie 20 bezplatných editorov videa

Stále viac natáčame na svojich smartfónoch. Potom je nepohodlné najskôr odoslať svoje videá do počítača a potom ich upraviť. Je oveľa jednoduchšie doladiť videá priamo v smartfóne. Ktoré bezplatné editory videa sa odporúčajú? V tomto článku uvádzame zoznam najlepších 20 tipov.

01 Windows Movie Maker

Tento video editor od spoločnosti Microsoft sa úžasne ľahko používa, zatiaľ čo na palube máte všetky funkcie, ktoré potrebujete, aby ste mohli vytvárať nádherné filmové montáže. Načítate niekoľko filmových súborov, označíte začiatočný a konečný bod pre každé video, necháte obrázky pekne do seba prúdiť, sem-tam pridáte animácie a efekty, všetko dáte do požadovaného poradia a program nech vygeneruje konečný výsledok. Môžete tiež pridať hudbu alebo zvuky a zahrnúť fotografie do svojej montáže. Nahrať film priamo do online služieb, ako sú YouTube a Vimeo? Áno, aj to je možné.

Program Windows Movie Maker sa ľahko používa a má veľa možností na úpravy a úpravy filmov.

02 Starter Edition MoviePlus

MoviePlus Starter Edition je veľmi výkonný editor videa. Príjemné je, že si môžete vyrobiť takzvaný obraz v obraze, pomocou ktorého vlastne sledujete dve videá naraz. Napríklad zobraziť scénu súčasne z dvoch uhlov pohľadu. Hodí sa pre tých, ktorí pracujú s viacerými akčnými kamerami, alebo ak do úprav zahrniete aj videá priateľov. Aby ste si mohli súbory stiahnuť, musíte zanechať e-mailovú adresu, po ktorej dostanete licenčný kód. Uistite sa, že neinštalujete žiadne nechcené programy. Program nerozpozná veľa formátov súborov, pokiaľ s ním nezakúpite balík kodekov. Našťastie môžete prevádzať videá zadarmo pomocou programov uvedených v tipoch 10 a 11.

MoviePlus: vynikajúci editor videa, ktorý podporuje obraz v obraze.

03 VSDC bezplatný editor videa

Nie najjednoduchší editor videa, ale s mnohými možnosťami, takže sa s ním rýchlo nehráte. Napríklad existujú rôzne nástroje, pomocou ktorých môžete upraviť kvalitu obrazu a môžete k nim pridať všetky druhy grafických prvkov, ako sú obdĺžniky a čiary, ale aj text. Nechýbajú ani nádherné efekty a prechody a je možný aj obraz v obraze. Toto je druh programu Windows Movie Maker, ale rozsiahlejší a o niečo komplikovanejší. Počas inštalácie sa uistite, že neinštalujete žiadny ďalší softvér.

Program DSDC Free Video Editor dokáže veľa, ale nie je veľmi prístupný.

04 LightWorks

Skutočnosť, že tento editor videa bol použitý pre skutočnú hollywoodsku produkciu, okamžite vytvára dôveru. Program je preto veľmi rozsiahly a pôsobí profesionálnym dojmom. Na filme môžete dokonca pracovať s niekoľkými ľuďmi súčasne. Je to presný nástroj, pri ktorom si musíte na chvíľu sadnúť a určite to nie je program pre začiatočníkov. Urobte si preto čas a poriadne sa do veci ponorte. Bezplatná verzia dokáže menej ako komerčná verzia. Napríklad počet formátov, v ktorých môžete filmy ukladať, je obmedzený. Ak chcete, aby bol program spustený, musíte si vytvoriť účet.

LightWorks je video editor, v ktorom môžete vytvárať svoje vlastné hollywoodske produkcie.

05 Avidemux

Malý, ale pekný editor videa s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môžete použiť na orezávanie videí alebo ich rozdeliť na menšie fragmenty. Skvelé je, že pri ukladaní nie sú prekódované. Vďaka tomu nestratíte vôbec nič na kvalite. Môžete tiež vykonať niekoľko úprav, napríklad orezať, otočiť, zaostriť, znížiť šum a upraviť napríklad expozíciu a farby. V takom prípade upravíte obrazový materiál a kódovanie je samozrejme nevyhnutné.

Filmy je možné pomocou programu Avidemux skracovať bez straty kvality.

06 bezplatný editor videa

Pomocou tohto programu môžete z filmu vystrihnúť nežiaduce časti, po ktorých nový film uložíte bez opätovného kódovania. Zachováte si nielen pôvodnú kvalitu obrazu, ale ukladanie je tiež super rýchle. Pokojne si vystrihnite kúsky zo stredu filmu, takže sa neobmedzujete iba na začiatok alebo na koniec. S týmto programom je tiež možná konverzia do iného formátu. Predtým sa tento program volal Free Video Dub. Počas inštalácie opäť venujte pozornosť zbytočnému softvéru navyše.

Vystrihnite si z filmu všetky časti, ktorých sa chcete zbaviť, pomocou bezplatného editora videa.

07 VideoPad Video Editor

VideoPad je výkonný editor videa, ktorý dokáže pracovať s mnohými formátmi filmov, a to tak z hľadiska načítania zdrojového materiálu, ako aj ukladania konečných výsledkov. Potrebujete nejaký čas, aby ste sa zorientovali v tomto programe, pretože existuje veľa možností. Medzi všetkými možnosťami ponuky, kartami a ikonami sa môžete ľahko stratiť. Napriek tomu si zvyknete dosť rýchlo a môžete s ním nakrútiť tie najkrajšie filmy behom chvíľky. Môžete použiť nespočetné množstvo filtrov a prechodov a čo sa týka úprav, môžete doladiť veci, ako je osvetlenie a farby.

VideoPad Video Editor je komplexný video editor, ktorý stojí za vyskúšanie.

Tipy

Pekné všetky tieto programy, ktoré umožňujú až stovky spôsobov úpravy videí, ale kde začať, keď nájdete nástroj? V tomto článku sa bližšie pozrieme na možnosti najpopulárnejších aplikácií. Extrahujte určité klipy, poskytnite svojim videám textovú správu alebo titulky alebo použite filtre či efekty.

08 ShotCut

Tento open source program je k dispozícii pre rôzne platformy, samozrejme vrátane Windows. ShotCut sa ľahko používa a na palube má stále veľa funkcií. Môžete vylepšiť záznam, použiť digitálnu stabilizáciu obrazu, aby ste roztrasené filmy upokojili a program podporuje takmer všetky filmové formáty, na ktoré narazíte. Aj pri ukladaní výsledného filmu existuje veľa tlačidiel, ktoré môžete otočiť, aby ste mohli generovať filmy pre akékoľvek zariadenie alebo médium.

ShortCut má rozsiahle možnosti a profesionálny vzhľad.

09 Štúdio GoPro

Stále viac videí sa teraz natáča pomocou kamery Actioncam. S GoPro Studio môžete tieto videá strihať, otáčať alebo zrkadliť na veľkosť a potom ich upravovať. Ale aj keď svoje filmy natáčate bežným fotoaparátom alebo inteligentným telefónom, pomocou tohto programu ich môžete naďalej upravovať. Načítate niekoľko videí a potom si vyberiete z priložených šablón alebo začnete úplne od začiatku. Potom umiestnite videá v požadovanom poradí na časovú os a máte prístup k rozsiahlym možnostiam úprav.

Rozsiahly video editor bez ohľadu na to, či máte akčnú kameru GoPro.

10 Freemake Video Converter

Nie každý program dokáže spracovať každý formát videa. Ak ste už upravili niekoľko pekných filmov, môžete si poradiť aj so všetkými druhmi zariadení a webových stránok s videom, ktoré očakávajú určitý formát filmu alebo konkrétne rozlíšenie. Namiesto toho, aby ste zakaždým generovali nový film, čo je dosť časovo náročné, môžete rýchlo previesť existujúcu kópiu.

Chcete rýchlo previesť film do požadovaného formátu? Jednoduché s Freemake.

Tento program rozpoznáva veľa filmových formátov a vy si môžete okamžite zvoliť, pre ktoré zariadenie alebo webovú stránku chcete, aby bol film vhodný. Zaistite, aby sa počas inštalácie neobjavil žiadny nežiaduci softvér.

11 Ručná brzda

Ak má program Freemake Video Converter niekoľko manuálnych nastavení a spolieha sa hlavne na pripravené konverzie, pomocou ručnej brzdy môžete všetky tlačidlá a ovládacie prvky ovládať sami. Vďaka tomu je program o niečo ťažšie pochopiteľný. Našťastie stále existuje množstvo profilov, ktoré umožňujú rýchlu konverziu filmu pre váš tablet alebo smartphone. Takýto profil môžete tiež použiť ako východiskový bod, potom môžete upraviť všetky druhy nastavení podľa svojho srdca. Tiež veľmi užitočné: Ručná brzda dokáže hromadne prevádzať veľké množstvo filmov.

Ručná brzda prevádza jeden film alebo výber filmov do takmer ľubovoľného formátu.

12 iMovie

Už niekoľko rokov získate pri kúpe iPhonu alebo iPadu editor videa iMovie zadarmo. To je dobrá správa, táto aplikácia je veľmi komplexná, takže môžete upravovať a upravovať tie najkrajšie filmy. Vyberiete si niektoré videá, zoradíte ich na časovej osi, určíte začiatočný a konečný bod pre každú kópiu a v prípade potreby pridáte moderný filter. Film môžete tiež zostrihať na kratšie klipy, duplikovať ho a upraviť rýchlosť prehrávania. Toľko možností a to iba na vašom mobilnom zariadení od spoločnosti Apple.

iMovie je veľmi komplexný editor videa pre váš iPhone alebo iPad.

13 Adobe Premiere Clip

Táto aplikácia je vhodná pre iPad a iPhone. Môžete ho použiť na úpravu videí a úpravu obrázka, potom môžete výsledok zdieľať na YouTube alebo uložiť do priečinka Camera Roll. Vaša práca sa automaticky synchronizuje medzi iPhone a iPadom, takže môžete určiť, kedy použijete, ktoré zariadenie pracuje na vašich filmoch. Potrebujete tu Adobe ID, ale tento účet vás nebude stáť nič.

Upravujte filmy a zlepšujte kvalitu obrázkov pomocou aplikácie Adobe Premiere Clip.

14 Úpravy filmu Dotknite sa

Vďaka tejto aplikácii od spoločnosti Magix môžete upravovať a upravovať filmy na zariadení Android. Načítate filmy, pretiahnete ich v správnom poradí, v prípade potreby ich skrátite a zvolíte pekný prechod na film. Podľa potreby pridajte názvy a upravte expozíciu alebo kontrast. Stoja vaše videá vzpriamene? Žiadny problém, môžete ich otočiť tak, aby všetko hralo na šírku. Možnosti bezplatnej verzie aplikácie sú trochu obmedzené. Mnoho funkcií je uvoľnených až po prechode na platenú prémiovú verziu.

Movie Edit Touch je bezplatný editor pre vaše zariadenie Android

15 PowerDirector Mobile

Táto aplikácia sa v zariadeniach s Androidom nazýva PowerDirector a v zariadeniach so systémom Windows PowerDirector Mobile. Nahrané videá sa vám okamžite zobrazia na časovej osi. Poradie určíte pretiahnutím fragmentov. Ak chcete prechodový efekt, klepnite na malú ikonu filmového pásu medzi dvoma filmami. Ak chcete rozdeliť film, najskôr vyhľadajte správne umiestnenie a klepnite na ikonu noža. Tiež je možné nastaviť začiatočný a konečný bod filmov a môžete pridať tituly a zábavné efekty prehrávania. Iba raz, keď prejdete na plnú verziu (asi 5 eur), nebude na vygenerovaných filmoch žiadny vodoznak.

Každému filmu na časovej osi môžete v aplikácii PowerDirector poskytnúť určitý efekt prehrávania

16 Video Toolbox

Webové stránky Video Toolbox môžete použiť na prevod videí do iného formátu, na zabezpečenie vodoznaku alebo na oddelenie zvuku, videa a titulkov. Môžete tiež orezať obrázok, skrátiť filmy alebo vložiť filmy dohromady. Web vyzerá dosť sparťansky. Najskôr nahráte jeden alebo viac filmov alebo vyberiete online filmy. Potom vyberiete akciu, ktorú chcete vykonať. Získate 600 MB úložiska pre zdrojový materiál a 1 400 MB pre upravené filmy.

Stránka Video Toolbox je trochu staromódna, ale funguje dobre.

17 Magisto

Magisto je online videoslužba, ktorá umožňuje jednoduchým spôsobom vytvárať krátke filmy. Nečakajte len rozsiahly editor videa, jedná sa čisto o pohodlie a jednoduchosť. Vyberiete si svoje videá, vyberiete tému, ktorá sa vám páči, a pridáte vhodnú hudbu. Magisto potom vyhľadá množstvo krásnych scén a upraví ich do honosného filmu. Namiesto práce na webe môžete na to použiť aj aplikáciu na svojom zariadení so systémom iOS alebo Android alebo si nainštalovať program Magisto ako program na svoj počítač.

Magisto môžete používať prostredníctvom webovej stránky, aplikácie v telefóne alebo tablete alebo miestneho programu v počítači.

18 WeVideo

S online video editorom musíte najskôr nahrať svoje filmy. Čím kratšie sú filmy, tým rýchlejšie môžete začať. Bezplatná verzia WeVideo vám teraz rovnako umožňuje publikovať iba päť minút materiálu mesačne, takže je to ihneď opravené. Po zaregistrovaní sa zobrazí jednoduchý editor videa s časovou osou. Videá môžete otáčať, zrkadliť a meniť ich mierku. Možné sú aj rôzne efekty a môžete pridať hudbu. Svoje filmy môžete umiestniť okrem iného priamo na Vimeo, YouTube, Twitter, Facebook a Dropbox. Naozaj sa vám páči táto služba? Existuje niekoľko plánov, ktoré vám umožňujú kúpiť si viac času.

Upravte svoje filmy a okamžite ich zverejnite v požadovanej videoslužbe pomocou WeVideo.

19 Loopster

S online editorom Loopster získate tri gigabajty priestoru na uloženie vašich filmov. Nahrajte svoje filmy a môžete začať upravovať. Môžete pridať tituly, prechody a zvuk a určiť pre každý film, kde sa materiál začína a končí. Konečný výsledok môžete zdieľať na YouTube alebo Facebooku, ale tiež ho lokálne uložiť. Bezplatná verzia má určité obmedzenia. Napríklad je pridaný vodoznak a vy nemôžete generovať filmy v HD kvalite.

Loopster vyzerá ako jednoduchý lokálny video editor, ale v skutočnosti pracujete online.

20 YouTube

Video zvyčajne pred jeho zdieľaním online upravíte. To však nemení skutočnosť, že je to možné vykonať aj potom. Týmto spôsobom môžete na YouTube kedykoľvek pridať hudbu alebo titulky. Okrem toho môžete optimalizovať kvalitu obrazu, napríklad expozíciu, kontrast, sýtosť a teplotu farieb. Pohodlne môžete počas prehrávania vidieť originál aj úpravy. Medzi ďalšie inteligentné možnosti patrí stabilizácia narušeného obrazu, spomalené hranie, zrýchlenie príliš pomalého časového limitu a orezanie. Môžete tiež kombinovať viac filmov a pridať prechody a názvy.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found