Ako

Inovujte procesor

Inovácia procesora môže znieť zložito, ale je to oveľa jednoduchšie (a lacnejšie!), Ako by ste si mysleli. Ukážeme vám, ako vymeniť procesor v strojoch Intel aj AMD za rýchlejší.

Časť I: Výmena procesora Intel

1. Prípravy

Pri práci na počítači musíte najskôr odpojiť napájací kábel od samotného počítača. V závislosti od rozloženia vášho puzdra a rozloženia základnej dosky môže byť užitočné vymeniť základnú dosku z puzdra pred výmenou procesora. Budete musieť odpojiť všetky káble, vybrať zásuvné karty a prípadne aj odskrutkovať napájací zdroj. Našťastie k nej niekedy môžete tiež ľahko získať prístup, ak je vaša základná doska zabudovaná.

2. Žiadne špendlíky

Začíname s výmenou procesora Intel. V porovnaní so staršími zásuvkami (a súčasnými zásuvkami AMD) majú čipy LGA775, LGA1156, LGA1366 a LGA1155 presunuté na základnú dosku. Moderné procesory Intel už nemajú piny, ale sú vybavené kontaktnými bodmi. To má výhodu v tom, že samotný procesor je menej zraniteľný. Napriek tomu sa odporúča opatrnosť, pretože teraz musíte dávať pozor, aby ste pri vyberaní alebo vkladaní procesora neohýbali kolíky v samotnej zásuvke.

3. Odpojte štandardný chladič

V tomto článku predpokladáme, že používate referenčný chladič Intel. Ak máte iný chladič, spôsob montáže sa môže líšiť. Podrobnosti nájdete v príručke k vášmu chladiču. Najskôr odpojte napájací kábel od chladiča procesora na základnej doske. Chladič odpojíte tak, že pomocou plochého skrutkovača otočíte všetky štyri montážne kolíky proti smeru hodinových ručičiek. Potom jemne potiahnite jeden zo štyroch čapov, kým nepocítite, že sa uvoľní. Tento postup opakujte pre ďalšie tri kolíky.

Možnosti aktualizácie Intel

Spoločnosť Intel mala v čase písania tohto článku v prevádzke štyri zásuvky: LGA775, LGA1366, LGA1156 a LGA1155. Iba LGA1156 bola nominovaná na rýchle zmiznutie zo scény, ďalšie tri zásuvky budú pravdepodobne v predaji ešte chvíľu. Zásuvku LGA775 nájdete iba na dolnom konci trhu v absolútne základných strojoch a v nie príliš vzdialenej budúcnosti bude tiež vyradená. Aj keď máte veľmi čerstvý stroj Intel, LGA1155 alebo LGA1366 vám stále ponúka dve možnosti. Rozšírenie soketov znamená, že ak chcete na počítači Intel vykonať výraznú aktualizáciu procesora, nezabudnite, že možno budete potrebovať aj novú základnú dosku a jednoduchá výmena procesora nebude viesť k zvýšeniu výkonu a je drahá v porovnaní s procesorom. na modernejšej zásuvke v kombinácii s novou základnou doskou.

4. Zdvihnite chladič procesora

Vďaka tepelnej paste je procesor často prilepený k chladiču chladiča procesora. Tepelná pasta zaručuje, že sa teplo z procesora lepšie prenáša na chladič chladiča procesora. Pretože procesor je často „nalepený“ na chladiči, nemôžete chladič vytiahnuť naraz. Mohli by ste poškodiť zásuvku. Preto robte krúživý pohyb zľava doprava. Po chvíli sa chladič oddelí od procesora a bude bezpečné ho zdvihnúť.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found