Ako

Prihláste sa do svojho účtu Google bez hesla

Samozrejme je dôležité, aby ste svoje účty chránili dobrým heslom, ale v mnohých prípadoch je nepríjemné ho zakaždým zadávať. Vďaka relatívne novej funkcii od spoločnosti Google sa môžete prihlásiť do svojho účtu Google bez hesla.

Google pridal novú funkciu, ktorá vám umožňuje používať telefón alebo iPhone s Androidom na prihlásenie do vášho účtu Google bez zadávania hesla. Tu vám ukážeme, ako to nastaviť a ako to funguje presne. Prečítajte si tiež: Spravujte svoje heslá a prihlasovacie údaje v Edge.

Povoľte funkciu

Ak používate telefón s Androidom, musíte sa prihlásiť do svojho účtu Google a tu a do Nastavenia> Google> Prihlásenie a zabezpečenie ísť. Potom stlačte Pracovať na časti Nechcete stále písať heslá?

Ak máte iPhone, musíte si najskôr stiahnuť a nainštalovať oficiálnu aplikáciu Google. Potom sa prihláste cez aplikáciu, stlačte svoju adresu Gmail v ľavom hornom rohu obrazovky a prejdite do nastavení účtu. Stlačte Prihlásenie a zabezpečenie a vyber si Nechcete stále písať heslá?

Na stolnom počítači sa musíte prihlásiť do svojho účtu Google z prehliadača. Potom kliknite na svoj profilový obrázok v pravom hornom rohu stránky a vyberte Môj účet> Prihlásenie a zabezpečenie. Potom kliknite na Nechcete stále písať heslá?

Nevidíte túto možnosť? Potom spoločnosť Google zatiaľ nesprístupnila funkciu pre váš účet. Funkcia sa momentálne testuje, takže nie všetci ešte majú túto možnosť.

Potom musíte určiť, ktorý telefón chcete použiť na prihlásenie do svojho účtu bez hesla. Ak chcete, môžete si zvoliť viac telefónov, ale je bezpečnejšie použiť ako prihlasovacie zariadenie iba jeden telefón. Okrem toho sa uistite, že telefón, ktorý používate na tento účel, nemožno iba odomknúť, inak bude mať každý prístup k vášmu účtu Google z telefónu.

Potvrďte svoje voľby a v hornej časti obrazovky prihlasovacieho zariadenia sa zobrazí prihlasovací banner. Zadajte svoj PIN alebo vzor prsta a súhlaste. Na ďalšej obrazovke musíte túto možnosť skutočne povoliť.

Ako to funguje?

Pri ďalšom pokuse o prihlásenie do účtu Google budete musieť zadať svoju e-mailovú adresu a kliknúť Ďalší kliknite. Namiesto poľa, do ktorého musíte zadať heslo, sa teraz zobrazí dvojciferné číslo. Vo vašom telefóne sa opäť zobrazí prihlasovací banner. Po stlačení tohto tlačidla sa zobrazí niekoľko dvojciferných čísel. Klepnite na číslo, ktoré sa zhoduje s číslom, na prihlasovacej obrazovke vášho počítača.

Čím častejšie sa budete prihlasovať týmto spôsobom a na rovnakom zariadení, tým je pravdepodobnejšie, že vás Google prestane žiadať o číslo.

Je však dobré si svoje heslo Google zapamätať, a to v prípade, že stratíte telefón alebo Google rozhodne, že sa vo vašom účte deje niečo podozrivé a zablokuje všetky ostatné spôsoby prihlásenia. Na to, aby ste mohli zmeniť svoje nastavenia v Google, musíte sa stále prihlásiť „normálnym“ spôsobom.