Preskúmanie

Moto G6 Plus - najrozumnejšia voľba

Veľký, luxusný a lacný. Smartfón Moto G6 Plus žije nad pomery, keď vezmete do úvahy to, čo dostanete za svoju skromnú cenu. Za menej ako 300 eur má zariadenie s Androidom čo ponúknuť.

Motorola Moto G6 Plus

cena € 279,-

Farby Modrá, strieborná

OS Android 8.0 (Oreo)

Obrazovka 5,9 palcový LCD (2160 x 1080)

procesor 2,2 GHz oktacore (Snapdragon 630)

RAM 4 GB

Skladovanie 64 GB (rozšíriteľný o pamäťovú kartu)

Batéria 3 300 mAh

fotoaparát 12 a 5 megapixelový duálny fotoaparát (zadný), 8 megapixelový (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 4.2, WiFi, GPS

Formát 16 x 7,6 x 0,8 cm

Váha 167 gramov

Iné skener odtlačkov prstov, dualsim, usb-c, port pre slúchadlá

Webová stránka www.motorola.com 9 Skóre 90

  • Pros
  • Pomer cena / kvalita
  • Luxusný dizajn
  • Životnosť batérie
  • SIM karty a pamäťové karty
  • Negatíva
  • Vyžaduje sa puzdro

Ponuka Motorola Moto G6 Plus v Aldi

Od 26. septembra 2019 bude Moto G6 Plus k dispozícii v Aldi za 179 EUR. Pre tento smartphone veľa. Upozorňujeme však, že zariadenie je teraz trochu zastarané a nedostane aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Android: Android 10. Ak chcete inteligentný telefón s lepšou budúcnosťou, oplatí sa do Motorola Moto G7 investovať niečo navyše.

Nedávno som testoval smartfón Moto G6, ktorý je o pár desiatok lacnejší ako tento Moto G6 Plus. V recenzii som už trochu naznačil, že verzia Plus bola lepšou voľbou ako bežná G6. Len za pár desiatok ďalších ponúka Moto G6 Plus viac úložnej pamäte (64 GB namiesto 32 GB), väčšiu batériu, lepšiu obrazovku, smartphone je o niečo rýchlejší a fotoaparát o niečo lepší.

Pozoruhodnou vlastnosťou oboch smartfónov G6 je, že vyzerajú neuveriteľne luxusne, a to vďaka krásnemu dizajnu a zaoblenej sklenenej zadnej strane. Duálny fotoaparát z tejto zadnej strany trčí, viac ako u bežnej G6. Prístroj sa navyše cez sklo cíti veľmi krehký a za chvíľu je plný odtlačkov prstov. Kryt je preto skutočne nevyhnutný. Našťastie je v krabici (jednoduchý) kryt.

Pridaná hodnota

Moto G6 Plus je o niečo väčší ako bežný model G6. Pre niektorých to môže byť pochybnosťou. Smartfón má o niečo väčšiu veľkosť, pretože má iný panel obrazovky, ktorý ponúka lepšiu kvalitu a je o niečo väčší: priemer 5,9 palca (15 centimetrov). Zdá sa to väčšie, ako je, pretože spoločnosť Motorola sa rozhodla pre pomer obrazovky 1 ku 2, vďaka čomu je zariadenie menej široké. Príjemne tenké sú aj okraje obrazovky. Napriek tomu je G6 Plus pomerne veľký, ale nenechajte sa tým odradiť pri výbere medzi G6 a G6 Plus. Zvykneš si Väčšia (lepšia) obrazovka a ďalšie doplnky sú navyše skutočne veľkou pridanou hodnotou.

Full-HD panel obrazovky je teda väčší, ale aj lepší. Farby a kontrast vyjdú o niečo lepšie a jas obrazovky je v poriadku. Táto jasnosť bola nevýhodou Moto G6.

Bonusom je extra úložná kapacita, ktorú je však možné rozšíriť pomocou pamäťovej karty pre oba smartfóny. Je pekné, že okrem pamäťovej karty môžete umiestniť aj druhú SIM kartu. Vo väčšine prípadov je to buď alebo. Výdrž batérie zostáva aj napriek mierne väčšej batérii približne rovnaká: deň alebo dva. Rýchlejšie parametre a väčšia obrazovka potrebujú trochu viac energie.

Plus samozrejme tiež o niečo lepšie boduje v benchmarkoch, a to vďaka rýchlejším špecifikáciám: Snapdragon 630 so 6 GB RAM. Procesor nie je powerhouse a v praxi si nevšimnete veľký rozdiel v rýchlosti, ale pre ťažšie aplikácie a budúce aktualizácie môže byť určite pridanou hodnotou.

fotoaparát

Smartfón za 300 eur si samozrejme nemôžete kúpiť s fotoaparátom, ktorý je dodávaný s najlepšími tromi: Huawei P20 Pro, iPhone X a víťazom testu Samsung Galaxy S9 +. Dualcam Moto G6 Plus má o niečo lepší senzor, ktorý lepšie zvláda náročnejšie svetelné podmienky. Napríklad málo svetla alebo veľa podsvietenia vďaka lepšiemu dynamickému rozsahu.

Spoločnosť Motorola má tiež dobrú aplikáciu pre fotoaparát s funkciami, ako sú orezávanie, portrétne fotografie a priame farby. Všetci traja potrebujú na fungovanie duálny fotoaparát. Kupodivu chýba funkcia zväčšenia.

Android 8

Okrem toho je Moto G6 Plus rovnaká ako Moto G6. Zariadenie beží na nedávnom Androide 8, ktorý má veľmi minimálny vzhľad od spoločnosti Motorola. To je veľmi pekné a aplikácie, ktoré sama pridáva spoločnosť Motorola, nie sú nepríjemné, iba aplikácie spoločnosti Microsoft sú zbytočnou záťažou. Spoločnosť v softvérovej oblasti napriek tomu prekonala nová konkurencia Androidu Nokia, ktorá predáva smartphony so systémom Android One: verzia pre Android bez bloatware s priamymi aktualizáciami od samotného Googlu.

Spoločnosť Motorola v oblasti softvéru prekonala nová konkurencia Androidu, spoločnosť Nokia.

Alternatívy

Ak je pre vás Moto G6 Plus príliš veľký, potom je bežný Moto G6 samozrejme cenovo dostupnou alternatívou. Za zváženie stoja aj vyššie spomenuté Nokie, a to vďaka Android One, napríklad lacnejšia Nokia 6.1 alebo drahšia Nokia 7 Plus. Huawei P Smart a Huawei P20 Lite sú tiež zaujímavou alternatívou, ak hľadáte dobrý fotoaparát a lepší dizajn. Iba softvér v týchto zariadeniach je veľmi chaotický.

Záver

Moto G6 Plus je smartphone, ktorý môžete s istotou používať nasledujúce dva roky, ak na neho položíte kryt, pretože sa zariadenie cíti veľmi krehko. Za 300 eur získate vynikajúce technické parametre, dobrú obrazovku, skvelý fotoaparát ... Kritike je tak málo, že ide o špičkový smartphone pre každého, pre koho je dôležitá dobrá hodnota za peniaze.