Ako

Aktivujte klávesnicu na obrazovke systému Windows

Na prvý pohľad sa zdá byť trochu nadbytočným nástrojom: klávesnica na obrazovke systému Windows. Zaujímavé hlavne na tablety, povedali by ste. Ale hodí sa aj inokedy!

Čo robíte s klávesnicou na obrazovke? Je pravda, že na tablete je to takmer nevyhnutné, ale len málo ľudí má tablet so systémom Windows. Takže zostaňte pri notebooku a počítači. K tomu je zvyčajne pripojená skutočná klávesnica. Pokiaľ ste si neurobili nejaký multimediálny počítač, sedenie s klávesnicou na klíne nie je príliš praktické. Alebo čo keď sa vám klávesnica pokazí v čase, keď sú obchody zatvorené? A tiež, pokiaľ ide o súkromie, môže pomôcť klávesnica na obrazovke. Ak sedíte za „zvláštnym“ počítačom a z akéhokoľvek dôvodu mu úplne nedôverujete, potom je klávesnica na obrazovke niekedy o niečo bezpečnejšia ako skutočná. Keylogger nefunguje s touto virtuálnou klávesnicou. Dotyková obrazovka na jej obsluhu nie je nutná, na tlačidlá môžete kliknúť aj myšou.

Zapnite a používajte

Klávesnicu na obrazovke systému Windows 10 nájdete v ponuke Štart pod Prístupnosť. Po spustení sa na obrazovke objaví veľmi veľká klávesnica. Užitočné pre prstové použitie prostredníctvom dotykovej obrazovky, ale môžete ho samozrejme tiež pretiahnuť o niečo menšie pre použitie myšou. Funguje to rovnako ako bežná fyzická klávesnica. Napríklad, ak chcete vytvoriť é, najskôr kliknite na 'a potom na e. V skratke: tu neprekvapuje. Mimochodom, pri písaní dávajte pozor na to, čo sa deje nad tlačidlami na klávesnici. Tu sa neustále objavujú návrhy. Nie je to žiadny nadbytočný luxus, pretože klepanie myšou je pomalé.

možnosti

Na virtuálnej klávesnici je tiež veľmi špeciálny kláves: možnosti. Kliknite na toto a môžete zmeniť niektoré nastavenia. Ak napríklad nečakáte na zvuk kliknutia na kláves, tu ho môžete vypnúť. A potrebujete numerickú klávesnicu? Zapnite to tu. K dispozícii sú aj ďalšie spôsoby zadávania (bod namiesto kliknutia). Plánujete skutočne používať svoj (mediálny) počítač bez klávesnice, je dôležité kliknúť na odkaz Majte kontrolu nad tým, či sa klávesnica na obrazovke spustí po prihlásení kliknúť. V okne, ktoré sa otvorí, vyberte príslušnú možnosť Použite klávesnicu na obrazovke v. Ak tak neurobíte, nebudete môcť na prihlasovacej obrazovke systému Windows zadať svoje heslo, ak odpojíte skutočnú klávesnicu ...