Ako

Windows 10 ako budík, časovač a stopky

S Windows 10 získate nielen operačný systém, ale aj budík. A časovač. A stopky. Prinajmenšom to sú časti, ktoré nájdete v štandardnej aplikácii Budíky a hodiny. Vždy užitočné!

Aplikácia Budíky a hodiny je v systéme Windows 10 štandardná. Je to jednoduchá, ale efektívna aplikácia. Najprv sa pozrime na hlavnú funkciu: budík. Spustite aplikáciu (samozrejme nájdenú niekde v ponuke Štart) a kliknite na ikonu + v pravom dolnom rohu okna.

Teraz môžete definovať alarm. Najskôr zadajte názov budíka, ktorý je užitočný, ak chcete pridať ďalšie. Napríklad povedzte, že si chcete každý deň o 5:00 pripomínať, že váš pracovný deň skončil. Potom kliknite pod nadpis Opakujúce sa na Jednorazový.

Potom môžete zvoliť požadované dni, kedy sa má alarm spustiť o 17:00. Uvidíte, že ak vyberiete pondelok až piatok a potom kliknete kamkoľvek mimo výberové pole, váš plán ho automaticky premenuje Pracovné dni týkajúce sa výberu. Je tiež možné zvoliť zvuk alarmu. Kliknite na spodnú časť Zvuk uvedený štandardný zvuk (Zvonkohra) a vyberte niečo, čo vás zaujíma viac.

Pre aktiváciu alarmu kliknite na malú ikonu diskety v pravom dolnom rohu okna. Skontrolujte, či je zapnutý prepínač za teraz pridaným budíkom (mohli by ste ho dočasne vypnúť počas sviatkov) a počkajte, kým nebude čas. Budík sa potom vypne. Avšak - a to je treba mať na pamäti - iba keď je počítač alebo notebook zapnutý! Znie to samozrejme akosi logicky, ale nemusíte mať pocit, že vás počítač ráno zobudí, keď je vypnutý.

Od budíka cez svetové hodiny a časovač až po stopky

Ak chcete pridať pridaný budík zo zoznamu, kliknite naň. Potom sa vrátite na panel, kde je možné konfigurovať alarm. Kliknite na kôš v pravom dolnom rohu okna a váš budík bude po potvrdení odstránený. Ako sme sľúbili, aplikácia Budíky a hodiny obsahuje viac zábavy. nižšie Hodiny (panel nástrojov v hornej časti okna) nájdete grafický svetový čas. nižšie Časovač môžete nastaviť časovač, napríklad aby ste zakaždým dosiahli to perfektne uvarené vajíčko. A ak chcete vedieť, ako dlho trvá vybitie batérie vášho elektrického strúhadla na ceruzky pri trvalom používaní, Stopky dokonale šikovný.