Preskúmanie

Samsung Galaxy S7 vs. Apple iPhone 6s

Galaxy S7 oznámil Samsung tento týždeň. Špičkový smartphone, ktorý musí tento rok bojovať o titul „najlepší smartphone“. Je preto najvyšší čas porovnať vlastnosti a špecifikácie S7 s úspechom telefónu Apple: iPhone 6s. Pretože aký je najlepší smartphone?

Porovnávať iPhone so smartfónom rady Samsung od spoločnosti Samsung nie je nikdy úplne fér. Je to tak preto, lebo medzi oznámeniami oboch značiek zvyčajne uplynie šesť mesiacov. Napriek tomu stojí za to postaviť polročný iPhone 6s vedľa nového Galaxy S7. Prečítajte si tiež: Nenechajte si ujsť mobilný svetový kongres s dokumentáciou MWC 2016.

Galaxy S7 vs. iPhone 6s: Podobnosti

Galaxy S7 a iPhone 6s možno považovať za „malého brata“ S7 edge a 6s Plus. To však nemení nič na skutočnosti, že obidva smartphony stále patria do najvyššieho segmentu, a tento segment ho iba zhruba definuje.

Týmto sa však porovnanie, okrem štandardných funkcií smartfónu, v podstate končí. Spoločnosti Apple a Samsung sa vydávajú veľmi rozdielnymi cestami pri vytváraní dokonalého smartphonu a svojim spôsobom sa k sebe dosť blížia.

Galaxy S7 vs. iPhone 6s: výkon a pamäť

Najväčší rozdiel je okamžite viditeľný vo vnútri smartfónov. Spoločnosť Samsung sa rozhodla umiestniť najlepší a najvýkonnejší hardvér do svojej Galaxy S7, zatiaľ čo Apple zvolila ľahký prístup. Napríklad S7 má vo svojich radoch domáci procesor Exynos 8890. Tento procesor podporuje minimálne 4 GB RAM. IPhone 6s má - tiež domáci - čip A9 od spoločnosti Apple a musí si vystačiť s 2 GB RAM. Vo vnútri je to teda akýsi David proti Goliášovi, pričom obaja majú veľkú šancu na víťazstvo v boji. Je to tak preto, lebo samotný Apple má na starosti vývoj operačného systému iOS a vďaka tomu dokáže veľmi efektívne zvládnuť dostupný výkon.

Galaxy S7 vs. iPhone 6s: Displej

To isté skutočne platí pre obrazovku. Samsung volí veľké a silné, Apple volí jemnosť. Spočiatku to vyzerá, že spoločnosť Samsung tento boj vyhráva s dvoma prstami v nose, s väčšou obrazovkou (5,1 palca oproti 4,7 palcom) a vyšším rozlíšením (1440x2560 pixelov oproti 750x1334).

V praxi to však nie je také zlé. Apple našiel dobrý spôsob, ako čo najlepšie využiť pixely a vďaka dizajnu iOS vyniknú efekty. 3D Touch je tiež príjemnou možnosťou navyše. Konkurencia proti vznešenému displeju Galaxy S7 však nie je ľahká úloha a vďaka novej funkcii „neustále zapnuté“ modelu S7 je to o niečo lepšie.

Galaxy S7 vs. iPhone 6s: Fotoaparát

Fotoaparát bol vždy doménou spoločnosti Samsung, ale od iPhone 6 to Apple veľmi dobieha. Odvtedy obe spoločnosti na prezentáciách Keynote neustále útočili na kameru konkurenta, ale preteky v zbrojení spôsobujú, že sa čoraz viac zväčšujú.

Takže v dnešnej dobe sa tieto dva navzájom veľmi nelíšia. Oba smartphony majú 12 MP fotoaparát s automatickým zaostrovaním a funkciou panorámy na zadnej strane a 5MP selfie fotoaparát na prednej strane. Kvalita fotografií sa líši v závislosti od okolností, ale v praxi sa čoskoro ukáže, či nová clona f / 1.7 od Samsungu (ktorá vedie k záplave extra svetla) skutočne poskytuje lepšie fotografie v tme ako pri iPhone 6s .

IPhone 6s je stále jedným z najlepších fotoaparátov pre smartphony.

Galaxy S7 vs. iPhone 6s: Android verzus iOS

Android vs. iOS: Diskusia trvá už roky a nezdá sa, že by sa tak skoro skončila. Android je dokonale prispôsobiteľný a pri sťahovaní aplikácií nezostávate pri železnej ruke Obchodu Play. iOS je chválený pre jeho jednoduchosť a vzhľad. Za obe sa dá toho povedať veľa a nakoniec je to skutočne vec vkusu.

Faktom je, že Android s verziou 6.0 (Marshmallow) vychádza hlavne z Lollipopu a vylepšenia priniesol hlavne pod kapotou; niečo, čo Apple urobilo aj s iOS 9, pretože operačný systém bol vo verzii 7 úplne prepracovaný. Malou nevýhodou systému Android (a konkrétne zariadení Samsung) je nadmerný bloatware, ktorý je u S7 prítomný menej ako u predchádzajúcich zariadení. Nech už uprednostňujete čokoľvek, chýbajúca podstata už neexistuje.

Galaxy S7 vs. iPhone 6s: batéria a úložisko

Pokiaľ ide o úložný priestor, spoločnosť Samsung bola vždy o krok vpred, až do minulého roku sa spoločnosť rozhodla odstrániť slot na kartu SD, čím pripravila používateľa o možnosť pridať ďalší úložný priestor. Táto možnosť je teraz opäť k dispozícii, takže s Galaxy S7 môžete ľahko prekročiť maximálnu kapacitu 128 GB iPhone 6s.

Pokiaľ ide o batériu, vraciame sa k starému vzoru. Galaxy S7 má batériu 3 000 mAh, zatiaľ čo iPhone 6s si vystačí s 1 750 mAh. Vzhľadom na ekonomiku hardvéru spoločnosti Apple a veľkosť batérie spoločnosti Samsung to znamená, že oba telefóny stačí v noci nabiť - výhodou S7 je, že už nepotrebujete kábel, pretože zariadenie podporuje bezdrôtové nabíjanie.

Galaxy S7 vs. iPhone 6s: Predbežný záver

Galaxy S7 aj iPhone 6s robia v porovnaní so svojim predchodcom relatívne malé zmeny. Vzhľad sa v blízkej budúcnosti veľmi nezmení: zdá sa, že obe spoločnosti si našli svoje sladké miesto z hľadiska veľkosti aj vzhľadu. Hardvérové ​​preteky v zbrojení zaisťujú, že oba smartphony majú viac ako dostatok energie na hranie ťažkých hier a multitaskingu. Je stále ťažké zvoliť si medzi Androidom a iOS, pretože oba systémy majú oproti ostatným výhody. Ak hľadáte špičkový telefón, ktorý môžete zdokonaliť podľa svojich vlastných požiadaviek a želaní, Galaxy S7 je tou najlepšou voľbou. Ak chcete hotové špičkové zariadenie, potom choďte radšej na iPhone 6s. O tom však môžeme urobiť konečné rozhodnutie, až keď budeme môcť podrobiť Galaxy S7 rozsiahlej kontrole.