Novinky

Inštalácia systému Windows 10 bez účtu už nie je možná

Domáci používatelia systému Windows 10: pri preinštalovávaní operačného systému musíte teraz mať účet Microsoft od spoločnosti Microsoft. V opačnom prípade už nemôžete nainštalovať Windows 10.

Čo sa presne deje? Microsoft v posledných týždňoch zmenil postup inštalácie systému Windows 10 Home. V počítači už nie je možné nastaviť účet offline. Namiesto toho by ste vždy mali mať účet Microsoft na inštaláciu alebo preinštalovanie operačného systému.

Okrem toho bolo pre používateľov systému Windows 10 Home stále možné vytvoriť si účet bez hesla, ale to už tiež nie je povolené na niekoľko týždňov. Okrem toho v systéme Windows 10 Home musíte okrem účtu Microsoft poskytnúť aj ďalší bezpečnostný kód, ktorý je oddelený od informácií požadovaných pre účet Microsoft. To znamená, že pri preinštalovaní systému Windows 10 Home musíte vykonať oveľa viac akcií a je ťažké, ak sa chcete do systému Windows 10 prihlásiť bez hesla.

Nový počítač s Windows 10

Aj keď si kúpite nový počítač alebo notebook so systémom Windows 10 Home, je pravdepodobné, že počítač budete môcť nakonfigurovať, iba ak máte účet Microsoft. To, či sa s touto otázkou stretnete alebo nestretnete počas inštalácie, závisí hlavne od verzie Windows 10 Home nainštalovanej v novom počítači. Ak má verziu starú niekoľko mesiacov, ktorú výrobca zatiaľ neaktualizoval na novšiu verziu, môžete mať šťastie a stále si môžete zriadiť offline účet. Pri kúpe nového počítača však nemáte možnosť skontrolovať, ktorá verzia systému Windows 10 Home sa na vašom notebooku nachádza.

Ak máte smolu a počítač je vybavený novšou verziou systému Windows 10 Home, možno budete musieť pred inštaláciou pokračovať v zadávaní svojho účtu Microsoft. Tento účet Microsoft (prepojený s adresou Hotmail alebo Outlook.com) sa okamžite stane vašim hlavným účtom.

Ak nemáte účet Microsoft alebo e-mailovú adresu Hotmail alebo Outlook.com, je potrebné vytvoriť si taký účet. To je možné počas samotného postupu inštalácie, ale ste okamžite pripojení k danému účtu.

Takto si nastavíte offline účet

Riešenie nastavenia offline účtu je našťastie pomerne jednoduché. Vlastne už je v názve: offline. Počas procesu inštalácie vás spoločnosť Microsoft najskôr požiada (pokiaľ ide o pripojenie WiFi) o pripojenie k sieti. Ak tak urobíte, spoločnosť Microsoft vám poskytne možnosť zadať účet Microsoft až potom. Však vy č pripojte sa k svojej wifi sieti, príde Windows 10 dobre s možnosťou vytvorenia offline účtu. Je to čisto preto, lebo Windows 10 v tom čase nedokáže nájsť aktívne internetové pripojenie.

Používate počítač so sieťovým káblom? Potom stačí pred inštaláciou systému Windows 10 Home jednoducho vytiahnuť sieťový kábel z počítača. Poznámka: počas inštalácie nevyťahujte sieťový kábel, najmä nie v mieste, kde musíte zadať účet Microsoft: počítač zamrzne a môžete ho reštartovať iba pomocou vypínača.

Čo je nové v inštalácii?

Okrem problémov s online účtom sa vám spoločnosť Microsoft počas inštalácie pokúša ponúknuť aj ďalšie služby spoločnosti. Napríklad v edícii Home sa predvolene zobrazí otázka, či chcete Office používať so svojou aktuálnou e-mailovou adresou (a chcete si kúpiť predplatné), či chcete okamžite nakonfigurovať OneDrive a či chcete uložiť svoju aktivitu históriu vo vašom účte.

Tieto otázky nesúvisia s deviatimi ďalšími otázkami položenými počas procesu nastavenia, napríklad či je možné váš reklamný identifikátor použiť na zobrazenie prispôsobených reklám, poslať spoločnosti Microsoft základné alebo komplexné štatistiky alebo či chcete získať informácie o svojej polohe. aby bolo možné zariadenie ľahšie nájsť.