Ako

Pomocou Fotoaanpas.nl rýchlo upravte fotografiu podľa svojich predstáv

Ľudia si niekedy myslia, že potrebujú PhotoShop, akonáhle je potrebné niečo na obrázku upraviť. Našťastie to tak nie je. Existuje veľa online nástrojov a webových stránok, ktoré vám pomôžu bez toho, aby ste museli do počítača niečo inštalovať, natož si kúpiť drahú licenciu. Príkladom toho je Fotoaanpas.nl, ktorý v minulom roku prešiel významnou úpravou a vďaka tomu sa výrazne zlepšil.

Zmeňte veľkosť fotografie

Príjemné na stránke Fotoaanpas.nl je, že môžete okamžite nahrať fotografiu do prehliadača a upraviť rozmery s presnosťou na pixely. Nezáleží na tom, aká veľká je vaša fotografia, aj keď web pracuje rýchlejšie s o niečo menšími fotografiami. Okrem toho tiež naznačuje, keď nahrávate, že by ste mohli chcieť súbor trochu zmenšiť, aby ste ho mohli prehľadne upravovať. Ak chcete upraviť iba rozmery fotografie, musíte vykonať iba tieto kroky:

  • Prejsť na fotoaanpas.nl
  • kliknite na Súbor / Otvoriť
  • Vyberte súbor, ktorý chcete upraviť v počítači
  • Potom idete na Základné / rezanie
  • Potom získate možnosť zvoliť počet pixelov a môžete potiahnuť výberový štvorec na obrázku tak, aby odrezal presne to, čo chcete odrezať
  • Je vaša fotografia príliš veľká a príliš veľa ju striháte? Potom prejdite Základňa prvý, kto Scvrknúť sa a upravte veľkosť obrázka výberom pixelov na šírku alebo na výšku
  • Ak je váš obraz taký, aký chcete, prejdite na Súbor/ Uložiť fotku a môžete obrázok uložiť späť do svojho počítača tak, ako chcete

Uložte fotografiu pre svoj web v menšom formáte

Chcete, aby sa táto fotografia neuložila ako pomerne veľký súbor .png, ale ako menší súbor pre váš web? Potom choďte na Uložiť fotografiu ako… Tu už môžete zadať názov súboru, ale tiež urobiť dôležitý výber, aký by mal byť formát súboru. Ak chcete pre svoju webovú stránku uložiť malý obrázok, vyberte súbor .jpg a kliknite na ikonu Uložiť fotku. Potom získate možnosť mierne upraviť kvalitu fotografie pomocou posúvača. Ak to preskočíte a fotku okamžite uložíte, je často dosť malá, ale ak je z hľadiska veľkosti stále príliš veľká, môžete kedykoľvek zvoliť presunutie posúvača mierne doľava. Okamžite uvidíte, do akej miery sa zhoršuje kvalita fotografie.

Filtrovať fotografiu

Vloženie filtra na fotografiu je nielen niečo, čo sa dá urobiť pomocou Photoshopu alebo Instagramu. Na serveri Fotoaanpas.nl je tiež veľa filtrov, z ktorých si môžete vybrať. Či už chcete ísť na extrémny Warholov efekt, alebo chcete iba ukázať fotografiu čiernobielo. Ak to chcete urobiť, choďte na Filtre a automaticky získate malý príklad toho, čo môžete od filtra očakávať. Stačí kliknúť na filter a automaticky sa použije na váš obrázok. Nepáči sa ti to? Stlačením tlačidla potom môžete zvoliť iný filter. Ak chcete fotografiu rýchlo vylepšiť, odporúčame vám zvoliť automatickú opravu alebo automatickú opravu vľavo 2.

Na fotografiu nakreslite fúzy

Chcete vytvoriť vtipný obrázok pre kolegu, ktorý je zamestnaný toľko rokov, alebo chcete dráždiť svojho najlepšieho priateľa tak, že svojej priateľke dáte fúzy na blízkej fotografii, ktorú zdieľal na Facebooku? Môže s funkciou Photo Adjust. Musíte ísť iba na vrchol Podpísať a potom Voľne kresliť získate značku podobnú farbe, ktorá vám umožní kresliť priamo na váš obrázok. Ovládanie pomocou myši (podložky) si vyžaduje určitý cvik. Vo voľbe Voľné kreslenie si môžete zvoliť, aká silná by mala byť vaša značka. Ak si z toho chcete naozaj urobiť srandu, môžete sa pridať Podpísať tiež sa rozhodnúť pre Obrázok. Potom dostanete na výber zo všetkých druhov vtipných pečiatok, ktoré môžete umiestniť na svoj obrázok.

Samozrejme, profesionálny program na úpravu fotografií, ako je napríklad Photoshop, dokáže oveľa viac, ale najmä ak chcete urobiť iba niekoľko jednoduchých úprav, zistíte, že úprava fotografií vám zaberie veľa času. Jeho spustenie navyše trvá oveľa menej času a máte k nemu prístup zo všetkých druhov zariadení. Príjemnú zábavu pri úprave fotografií!