Ako

Takto vytvoríte poštovú schránku s vlastným názvom domény

Zoho je indická spoločnosť, ktorá okrem iného ponúka webmail Zoho: zadarmo a bez reklamy, kde môžete tiež použiť svoj vlastný názov domény, pre profesionálne vyzerajúcu e-mailovú adresu.

Tip 1: Vlastný názov domény?

Predtým, ako začneme, si najskôr povieme niečo o vlastnom názve domény. Už môžete mať doménu .nl za pár eur ročne. Ako doménu môžete napríklad použiť svoje priezvisko, ktoré je často stále k dispozícii. Ako e-mailovú adresu si môžete zvoliť [email protected] Ďalšou variáciou je vaše celé meno ako doména a potom ako e-mailová adresa, napríklad [email protected] alebo opäť vaše prvé [email protected] Ak je názov .nl už obsadený, môžete zistiť, či je k dispozícii iná doména s novou všeobecnou koreňovou doménou, napríklad .email, .xyz alebo niečo iné. Možno za to zaplatíte o niečo viac, ale ročne to nebude viac ako jeden alebo dva doláre. Online sú rôzne strany, kde si môžete zaregistrovať názov svojej domény. Niekedy dokonca existujú aj propagačné akcie, kde si môžete doménu zdarma vziať na jeden rok, ale dávajte pozor na úlovky. Prečítajte si tiež: 20 veľmi užitočných tipov pre Gmail.

Chcete len vyskúšať Zoho Mail? To je tiež možné: stačí vytvoriť e-mailovú adresu Zoho pomocou adresy @ zoho.com a neskôr prepnúť na adresu svojej vlastnej domény. Výhody spoločnosti Zoho spočívajú v tom, že je zadarmo, neexistujú žiadne reklamy a spoločnosť Zoho rešpektuje vaše súkromie. Napríklad aj NSA bojuje s prelomením Zohoho ťažkého šifrovania, ukázali dokumenty Snowden z roku 2015. Nie je jasné, či sa to už podarilo, aj keď sa to zdá nepravdepodobné.

Predtým, ako skutočne začnete, je vhodné zaregistrovať požadovaný doménový názov a prihlásiť sa na večierku, kde ste si kúpili doménové meno, aby ste mohli rýchlo upraviť nastavenia DNS.

Tip 2: Prihláste sa do Zoho

Začnime tým, že sa prihlásime k Zoho. Ak to chcete urobiť, navštívte stránku www.zoho.com/mail. Potom kliknite na veľké červené tlačidlo v strede Začni teraz. Na teraz zverejnenej stránke kliknite úplne vpravo zadarmo o možnosti Prihlásiť Se. Do horného textového poľa zadajte názov svojej domény a kliknite na tlačidlo Pridať doménu. Teraz je potrebné vyplniť niektoré informácie, ktoré väčšinou slúžia ako vysvetlenie. Včela Emailová adresa zadajte e-mailovú adresu, ktorú chcete mať. Táto adresa sa tiež okamžite stane účtom, ktorý používate na prihlásenie do Zoho. Doplňte kontaktný email aktuálna e-mailová adresa, na ktorej vás môže Zoho kontaktovať. Nakoniec kliknite Prihlásiť Se. Váš účet sa vytvorí za pár sekúnd a na uvedenú kontaktnú adresu dostanete e-mail. kliknite na Nastavenie [názov domény] v Zoho.

Tip 3: Overte doménu

Zoho sa samozrejme musí ubezpečiť, že registrovanú doménu skutočne vlastníte. Za týmto účelom je potrebné upraviť DNS záznamy domény. Môže to znieť zložito, ale nie je to nič iné ako kopírovanie a vkladanie textu a kliknutie na tlačidlo Uložiť. Ak ste práve klikli na položku Nastavenie [názov domény] v aplikácii Zoho, nachádzate sa na stránke s názvom Overiť doménu. Existujú tri spôsoby, ako overiť svoju doménu: CNAME a TXT vyžadujú, aby ste zmenili DNS, alebo môžete nahrať súbor HTML, ak vo svojej doméne hostíte aj web. Používame metódu CNAME, pretože je veľmi rýchla a aj tak budete musieť znova upraviť nastavenia DNS, aby ste to už mohli urobiť.

Robíte to takto: prihlásite sa na stranu, kde ste zaregistrovali svoju doménu, a vyhľadáte nastavenia DNS. Často musíte prejsť na nastavenia názvu svojej domény a zvyčajne je v príručke spoločnosti uvedené, ako upraviť nastavenia DNS. V takom prípade musíme k záznamom DNS pridať záznam CNAME. Urobíte to nasledovne: vyberte na Typ pred CNAME. Doplňte názov (niekedy označovaný ako Host, Alias ​​alebo CNAME) zadajte hodnotu uvedenú na webových stránkach Zoho a vyplňte ju Adresa adresa zmverify.zoho.com. Ak váš hostiteľ požiada o TTL, môžete ho ponechať na predvolenej hodnote alebo zadať hodnotu 617. Priorita tiež nie je potrebná. Uložte záznam DNS. V aplikácii Zoho kliknite na ikonu Overiť pomocou CNAME, zelené tlačidlo v dolnej časti a kliknite na Over teraz. Ak je overenie úspešné, zobrazí sa správa „Gratulujeme! Overili ste svoju doménu [názov domény]“. Potom je tu používateľské meno a vaše skutočné používateľské meno. kliknite na Vytvoriť účet a vytvorí sa prvá schránka. Mimochodom, s DNS záznamami ešte neskončíme. Aby sme mohli skutočne dostávať poštu, budeme ju musieť neskôr znova upraviť.

Tip 4: Ďalší používatelia

Skôr ako to urobíme, možno budete chcieť k svojmu názvu domény pridať ďalších používateľov. S bezplatným variantom môžete pridať maximálne 10 používateľov. Napríklad celá rodina môže používať rovnaký názov domény. Alebo ak máte vlastnú malú firmu, môžete dať prístup aj kolegom. Kliknite na ikonu Pokračujte pridaním používateľov. Ak to nechcete, kliknite na Preskočiť a pokračujte v tipe 5.

Môžete pridať používateľa dvoma spôsobmi: prvým je, že sami zadáte všetky požadované informácie a niekomu pridelíte e-mailovú adresu. kliknite na Ok keď si to urobil. Potom musíte používateľské meno a heslo preniesť na používateľa sami. Môžete tiež pozvať používateľa kliknutím na spodnú časť E-mailová adresa zadajte existujúcu e-mailovú adresu. Používateľ potom môže zadať svoje vlastné údaje a vytvoriť si účet Zoho, kde si môže zvoliť aj e-mailovú adresu. kliknite na Ok ak si to urobil. Vľavo ďalej Pridať používateľa potom môžete pridať ďalších používateľov. kliknite na Späť na nastavenie keď pridávanie používateľov dokončíte a chcete pokračovať v nastavovaní názvu svojej domény.