Ako

Týmto spôsobom môžete pridávať webové stránky do ponuky Štart systému Windows 10

Ponuku Štart systému Windows 10 môžete ľahko upraviť podľa svojho vkusu. Tu vysvetľujeme, ako doň pridať webové stránky.

Nová ponuka Štart systému Windows 10 je veľmi pohodlná a ľahko použiteľná, pretože si ju môžete ľahko prispôsobiť podľa svojich predstáv, takže môžete rýchlo nájsť aplikácie alebo informácie, ktoré často potrebujete. Prečítajte si tiež: Ako upraviť ponuku Štart systému Windows 10.

Väčšina ľudí však má aj niekoľko webových stránok, ktoré používa veľmi pravidelne, takže by bolo užitočné umiestniť ich do ponuky Štart, nielen do zoznamu obľúbených položiek v prehliadači. Metóda pridávania webových stránok do ponuky Štart je však menej zrejmá ako ostatné, pretože to nemôžete urobiť zo samotnej ponuky Štart. Tu vysvetľujeme, ako to funguje.

Hrana

Ak používate nový prehliadač Edge, prejdite na web, ktorý chcete pripnúť do ponuky Štart, a kliknite na tri bodky vpravo hore. Potom vyberte túto možnosť Pripnutím tejto stránky na Štart. Ak súhlasíte, stránka sa zobrazí v dolnej časti ponuky Štart v časti Živé dlaždice. Kliknutím na ňu sa stránka v Edge automaticky otvorí.

Používanie iných prehľadávačov

Ak chcete, aby sa webová stránka otvorila vo vašom predvolenom prehliadači, existuje (o niečo komplikovanejší) spôsob, ako to urobiť. Ak chcete začať, prejdite na web, ktorý chcete pripnúť, do ponuky Štart.

V prehliadači Internet Explorer musíte kliknúť pravým tlačidlom myši na prázdnu časť webovej stránky a Vytvoriť zástupcu vyberte. Potom sa zobrazí otázka, či chcete vytvoriť odkaz na pracovnej ploche. kliknite na Áno.

V iných prehliadačoch musíte použiť ikonu v paneli s adresou naľavo od http je na plochu vytvoriť odkaz.

Potom choďte na plochu, kliknite pravým tlačidlom myši na práve vytvorenú skratku a vyberte Kopírovať. Prejdite na vyhľadávací panel napravo od tlačidla Štart a zadajte text bežať. Vo výsledkoch vyhľadávania kliknite na aplikáciu pre počítač Vykonávať.

V tomto programe musíte shell: programy zadajte a stlačte Ok kliknite. Potom sa otvorí okno s Prieskumníkom. Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek v hlavnej oblasti na prázdnom mieste (aby ste náhodou neotvorili priečinok) a vyberte Držať sa. Webové stránky sa potom umiestnia do ponuky Štart v priečinku Všetky aplikácie oddiel.

Ak chcete webovú stránku získať ako dlaždicu v ponuke Štart, musíte prejsť na Štart >Všetky aplikácie a vyhľadajte odkaz na webovú stránku v abecednom zozname. Presuňte ikonu do sekcie Živé dlaždice na pravej strane ponuky Štart a je hotovo. Vytvorenú skratku teraz môžete odstrániť z pracovnej plochy.

Odstráňte webové stránky z ponuky Štart

Ak na pridávanie webových stránok do ponuky Štart používate Edge, môžete ich z ponuky Štart odstrániť ako ktorúkoľvek inú položku kliknutím pravým tlačidlom myši a Odpojte sa od Štartu vybrať.

Ak ale používate iný prehliadač, pridané webové stránky môžete z ponuky Štart odstrániť iba tak, že prejdete do aplikácie pre počítač Vykonávať ísť, shell: programy a odstráňte odkazy v zobrazenom okne Prieskumníka.