Ako

Ovládajte svoje zariadenie Android pomocou počítača

Nie je pohodlné nechať svoje zariadenie len tak, keď počujete, ako vibruje na diaľku? Alebo vystopovať svoj Android z počítača, ak ste ho stratili? Svoje zariadenie Android môžete ovládať na diaľku z počítača. Za týmto účelom budeme pracovať s aplikáciami a vstavanými prvkami systému Android.

Pravdepodobne ste už oboznámení s aplikáciami, ktoré vám umožňujú prevziať počítač na diaľku, napríklad prostredníctvom mobilných aplikácií. Môže to však byť aj naopak: smartphone alebo tablet s Androidom môžete ovládať prostredníctvom počítača.

01 Pushbullet

Začíname s Pushbullet. Táto aplikácia je primárne určená na prenos súborov medzi zariadeniami Android a počítačom. Aplikácia má ale aj ďalšiu užitočnú funkciu: zobrazuje vám upozornenia na počítači. Napríklad, keď dostanete e-mail alebo správu WhatsApp, okamžite sa vám zobrazí, pretože zo systémovej lišty vpravo dole sa vysúva oznamovacie okno. Potrebujete na to rozšírenie prehliadača Chrome na počítači a aplikáciu na zariadení so systémom Android. Rozšírenie pre Chrome nájdete tu a aplikáciu nájdete na tomto webe.

Nainštalujte obe a otvorte rozšírenie prehliadača Pushbullet stlačením ikony odrážky v pravom hornom rohu prehliadača. Pushbullet vás potom požiada, aby ste sa prihlásili pomocou svojho účtu Google. Prihláste sa pomocou rovnakého účtu, aký používate na svojom zariadení so systémom Android. Potom sa zobrazí obrazovka, z ktorej môžete odosielať pushy zariadeniam a priateľom. Nechajme to tak, ako to je.

Hračkárstvo

Obchod Google Play uľahčuje inštaláciu aplikácií z prehliadača počítača do zariadenia s Androidom. Prejdite na stránku //play.google.com a prihláste sa pomocou modrého tlačidla vpravo hore. Potom vyberte peknú aplikáciu a stlačte inštalovať, skontrolujte povolenia, ktoré aplikácia požaduje, vyberte svoje zariadenie s Androidom, na ktoré chcete aplikáciu nainštalovať, a stlačte znova inštalovať. Váš Android si teraz stiahne a nainštaluje samotnú aplikáciu.

Vo svojom Androide môžete mať nainštalované aplikácie cez počítač

02 App

Spustite aplikáciu na svojom zariadení s Androidom a prihláste sa pomocou svojho účtu Google. Zariadenia, do ktorých môžete odosielať a prijímať súbory, sa zobrazia v ľavej ponuke. Môžu to byť vaše ďalšie zariadenia s Androidom, ktoré sú tiež prihlásené, ako aj zariadenia patriace priateľom. Nájdete tu aj Chrome. To je váš počítač, pomocou ktorého ste sa práve prihlásili v prehliadači Chrome.

Ak chcete dostávať upozornenia zo zariadenia so systémom Android v prehliadači Chrome na počítači, stlačte tlačidlo ponuky v pravom hornom rohu aplikácie a vyberte ikonu nastavenie. Potom stlačte Povoliť / zakázať synchronizáciu upozornení a v okne nastavení systému Android vedľa neho začiarknite políčko Synchronizovať upozornenia. Odteraz sa oznámenia budú zobrazovať na vašom smartfóne alebo tablete v pravom dolnom rohu obrazovky.

S rozšírením Pushbullet pre Chrome môžete synchronizovať upozornenia systému Android a vymieňať si súbory.

Vaše upozornenie na systém Android sa zobrazí v rohu nad oblasťou oznámení vášho počítača.

Synchronizáciu upozornení pre systém Android vykonávate prostredníctvom samotnej aplikácie.

03 Vylúčte oznámenia

Niektoré aplikácie nevyžadujú, aby ste dostali upozornenie na počítači. Napríklad ak synchronizujete rovnaký e-mailový účet na zariadení Android ako v Outlooku na počítači. Dvojité upozornenie v rovnakom rohu obrazovky s e-mailovou správou z Outlooku aj Pushbulletu je príliš veľa. Môžete to vypnúť kliknutím na Zakážte zrkadlenie alebo e-mail tlačiť. V aplikácii Pushbullet v systéme Android môžete tiež vylúčiť aplikácie v nastaveniach, aby sa tieto upozornenia nedostali na váš počítač. Tu môžete tiež určiť, či sa upozornenia môžu synchronizovať iba prostredníctvom pripojenia WiFi a či chcete synchronizovať upozornenia aj s ostatnými zariadeniami so systémom Android.

04 AirDroid

Získavanie upozornení do počítača je jedna vec, ale aby ste Android mohli skutočne používať vo svojom počítači, hodí sa AirDroid. Nainštalujte a otvorte aplikáciu a prihláste sa pomocou účtu. AirDroid sa vás opýta, či potrebujete povoliť funkciu Nájsť telefón. Toto pre tento kurz nepoužívame. Po spustení a prihlásení aplikácie sa na hlavnej obrazovke zobrazí webová adresa (//web.airdroid.com) a adresa IP. Teraz sa môžete pripojiť medzi počítačom a zariadením Android. Otvorte prehliadač na počítači a zadajte jednu z dvoch adries. IP adresa je dostatočná, ak sú vaše zariadenie s Androidom a počítač v rovnakej sieti, webová stránka nadväzuje pripojenie cez internet. Pri prvom pripojení musíte ešte autorizovať počítač na tablete s Androidom. Po nadviazaní spojenia sa zobrazí správa.

Vaše zariadenie so systémom Android ako pracovná plocha v prehliadači počítača.

05 Android v prehliadači

Teraz vo svojom prehliadači uvidíte rozhranie, ktoré sa podobá operačnému systému PC. Tu nájdete všetko zo svojho zariadenia so systémom Android. Máte priamy prehľad o vašom pripojení, dostupnom úložnom priestore a stave batérie. Vpravo tiež vidíte panel s nástrojmi, z ktorého môžete okrem iného odosielať súbory a odkazy na váš Android. V hornej časti nájdete vyhľadávacie pole na vyhľadávanie aplikácií v Obchode Play. Najzaujímavejšie sú však ikony na pracovnej ploche. Toto je dokonalý súbor nástrojov na ovládanie vášho systému Android úplne bez použitia rúk! Prediskutujeme s vami niekoľko možností.

Vďaka aplikácii Správy môžete čítať textové správy a dokonca aj odosielať textové správy. Aplikácie možno použiť na odstránenie aplikácií alebo na stiahnutie súborov apk inštalácií nainštalovaných aplikácií do počítača. Je tiež možné inštalovať aplikácie mimo Obchod Play s rovnakým typom súborov (apk). Fotografie sa používajú na otváranie fotografií z vášho prístroja a ich stiahnutie do vášho PC alebo ich prenos do vášho Androidu z vášho PC. To isté platí pre hudbu a videá. Pomocou vyzváňacích tónov môžete meniť vyzváňací tón a zvuk upozornení systému Android (možno pomocou miestneho súboru z počítača). Hovory zobrazuje históriu vašich telefónnych hovorov a umožňuje vám uskutočniť telefónny hovor. Bohužiaľ nie je možné prevziať skutočnú konverzáciu s počítačom, takže ak začnete konverzáciu cez AirDroid, musíte si rýchlo zdvihnúť smartphone. Kontakty slúžia na vysvetlenie a zobrazujú zoznam kontaktov.

Screenshot zobrazuje snímku obrazovky vášho Androidu, ale bude fungovať, iba ak budete môcť aplikácii poskytnúť prístup root. Nakoniec vám fotoaparát umožní nahliadnuť cez objektív fotoaparátu na vašom zariadení so systémom Android alebo dokonca fotografovať s fotoaparátom na zadnej alebo prednej strane zariadenia. Nie je možné robiť videá.

Pomocou funkcie fotoaparátu AirDroid môžete svoj Android používať ako základnú bezpečnostnú kameru.

06 Správa zariadenia

Strácate často svoje zariadenie s Androidom? Potom je užitočné vedieť, že ho nájdete prostredníctvom počítača. Užitočnou funkciou je správa zariadení s Androidom. Najskôr to musíte povoliť v samotnom Androide. Ak to chcete urobiť, prejdite do nastavení a vyberte Bezpečnosť potom stlačte Správcovia zariadení. Zaškrtnite políčko v nasledujúcom okne Správca zariadenia Android. Odteraz môžete svoje zariadenie s Androidom kedykoľvek vyhľadať, potrebujete iba prehliadač. Aby ste ho mohli nájsť, musí byť váš Android zapnutý a pripojený k internetu.

Prihláste sa tu pomocou účtu Google, ktorý používate aj vo svojom systéme Android. Potom získate rozhranie služby Mapy Google, ktoré zobrazuje presnú polohu vášho zariadenia. Ak ste stratili zariadenie, stlačte Vytočiť, vďaka čomu bude váš Android hlučný po dobu piatich minút, kým zariadenie neodomknete. Táto funkcia funguje aj pre tablety s Androidom. Ak už na mape vidíte, že vaše zariadenie je úplne iné, je najlepšie ho použiť Zamykanie toto uzamkne zariadenie heslom, ktoré sami zadáte.

Zahrňte správu na obnovenie, aby ktokoľvek, kto zapne zariadenie, videl, kto vlastní zariadenie Android. Ako posledná možnosť tu stále zostáva tlačidlo Vyčistiť, ktorá vymaže všetky vaše dáta vo vašom prístroji. Túto možnosť samozrejme používajte, iba ak skutočne nevidíte spôsob, ako získať späť svoj Android, pretože ste nielen stratili dáta, ale aj to, že zariadenie je obnovené do továrenského nastavenia, ale už ho nenájdete ani prostredníctvom správy zariadenia.

Android môžete ľahko nájsť pomocou Správcu zariadení.

Okamžitým uzamknutím zariadenia zabránite ostatným v čuchaní cez vaše osobné súbory.

Všetko s AirDroid

Hneď ako sa v AirDroidi vyznáte, čoskoro si všimnete, že AirDroid môže prevziať aj synchronizáciu upozornení a správu zariadení s Androidom. Rozhodli sme sa však pre tieto funkcie pre správu zariadení PushBullet a Android, pretože tieto funkcie považujeme (osobne) za rovnako praktické.

07 Preberanie systému Android

S vyššie uvedenými trikmi ste prevzali veľa funkcií z vášho Androidu s počítačom. Zatiaľ však nemôžete prevziať všetko zo zariadenia so systémom Android do počítača. Ak napríklad vidíte, že máte správu WhatsApp, musíte stále chytiť telefón, aby ste mohli odpovedať. To isté platí pre ďalšie aplikácie na vašom Androide, ako sú Snapchat a KiK. Existuje jeden spôsob, ako to urobiť: priamym prevzatím zariadenia Android. K tomu nám slúži staré známe: TeamViewer. Tento program už pravdepodobne poznáte ako nástroj, pomocou ktorého môžete na diaľku prevziať plochu niekoho iného, ​​ale tento program je možné použiť aj na diaľkové prevzatie smartfónu alebo tabletu.

Whatsapping z Windows: niekedy to funguje trochu dreveno, ale je to možné!

Začneme stiahnutím aplikácie pre Android z Obchodu Play. Spustite aplikáciu a uvidíte za ňou číselný kód Vaše identifikačné číslo stáť. Tento kód potrebujete na vytvorenie spojenia medzi počítačom a Androidom. Stiahnite si TeamViewer do svojho počítača teraz. Vyber All-in-One: plná verzia TeamViewer. Po spustení programu odošlite Ovládajte počítač na diaľku ty ID partnera v. Toto je kód vygenerovaný aplikáciou pre Android. Potom kliknite na Spojte sa s partnerom. Potom aplikácia pre Android zobrazí upozornenie, ktorým potvrdíte, že sa nadviazalo pripojenie.

Desktopová aplikácia teraz zobrazuje informačný panel s praktickými informáciami o vašom zariadení, ako je napríklad načítanie systému, technické parametre, nainštalované aplikácie, spustené procesy atď. Ale to nie je to, kvôli čomu sme vytvorili spojenie. Ak chcete na monitore zobraziť rozhranie svojho zariadenia so systémom Android, stlačte v ľavom hornom rohu Diaľkové ovládanie. Opäť musíte potvrdiť pripojenie na vašom systéme Android, potom sa na obrazovke vášho počítača zobrazí okno s rozhraním vášho zariadenia so systémom Android. Odteraz môžete svoje zariadenie ovládať na diaľku pomocou myši a klávesnice vášho PC. Pri písaní nemusíte vyberať písmená pomocou myši na virtuálnej klávesnici, ale stačí iba klávesnica.

Tiež užitočné: aplikácie, ktoré váš Android veľmi zaťažujú, je možné vypnúť pomocou aplikácie TeamViewer.

Pred pripojením sa musíte zariadeniu Android udeliť povolenie.

08 Woody

Rýchlosť odozvy vášho zariadenia s Androidom s TeamViewer závisí od rýchlosti vášho pripojenia. Môže sa preto stať, že to celé funguje trochu drevené. Cez rozbaľovaciu ponuku v hornej časti obrazovky môžete prípadne mierne zvýšiť rýchlosť nastavením kvality obrazu o niečo nižšej. Ak ponecháte TeamViewer aktívny, môžete teraz kedykoľvek okamžite reagovať, keď vás Pushbullet upozorní, že ste dostali správu WhatsApp. Už sa nemusíte ničoho dotýkať zariadenia, okrem hovoru. Zavesenie zariadenia s Androidom na nabíjačku, keď ho ovládate na diaľku s počítačom, nie je nadbytočný luxus.

Root prístup?

Pre niektoré funkcie a na niektorých zariadeniach vyžaduje aplikácia TeamViewer prístup root. Ak máte smartphone alebo tablet Samsung, ktorý pracuje na systéme Android, TeamViewer funguje úplne bez prístupu root.