Preskúmanie

13 najlepších hier pre váš iPhone alebo smartphone so systémom Android

Smartfón je ideálna prenosná herná konzola: sú výkonné a vždy ich máme pri sebe. Najlepšie hry sa dnes dajú často hrať na telefónoch iPhone a Android. Vybrali sme si tie najoriginálnejšie a najpozoruhodnejšie hry pre smartphone.

Tip 01: Bubble Witch 2 Saga

S hrami od spoločnosti King by ste mali byť vždy opatrní. Predchádzajúce tituly ako Candy Crush Saga a Farm Heroes Saga dokázali dosiahnuť intenzívne hranie celých kmeňov. Bubble Witch 2 Saga (tiež pre Android) má taký návykový efekt. Strieľanie troch alebo viacerých farebných loptičiek sa spočiatku nezdá také vzrušujúce, ale priateľský dizajn a pomaly sa zvyšujúca úroveň obtiažnosti vás udrží hrať celé hodiny. Bubble Witch 2 Saga vie, ako ju odlíšiť od podobných hier so všetkými druhmi zábavných prvkov, ako je napríklad odrážanie vystrelených guľôčok v skórujúcich jamkách. Zakaždým sú zavedené zábavné nové prvky, napríklad rotujúce guľové štruktúry alebo postavy v skladačke. Atmosféra čarovných čarodejníc je tiež veľmi nákazlivá. Skvelé na prestávku medzi jedlami alebo na nastavenie mysle na nulu.

Tip 01 Bubble Witch 2 sa ľahko učí a dá sa dlho hrať.

Tip 02: Smash Hit

Smash Hit (Android) je takzvaný nekonečný bežec, ako veľa hier na smartfóne. Automaticky sa posúvate vpred a musíte prežiť čo najdlhšie. Tvar, v ktorom je Smash Hit obsadený, sa ukazuje ako veľmi originálny. Cieľom je hádzať kovové gule na sklenené zábrany, aby sa uvoľnil priechod. Môžu to byť stĺpy, pohyblivé steny alebo voľné sklenené lišty. Ak sa vám podarí trafiť aj kryštály, doplní sa vaša zásoba guliek, ktoré sa majú hodiť, alebo môžete vhodiť niekoľko guličiek súčasne. Samostatný spôsob hrania a snové prostredie dávajú hre vlastný charakter. Rozbíjanie pohára je zvláštnym zadosťučinením. Zásah si vyžaduje pomerne dosť zvyku.

Tip 02 Hádzanie pohára v Smash Hit sa cíti výborne.

Tip 03: Angry Birds Epic

Šťastné vtáky a zlý ošípané z logickej hry Angry Birds (verziu pre Android nájdete tu) boli predtým videné v závodnej hre a teraz hrajú prvenstvo v skutočnej hre na hrdinov. Striedavo útočte na súpera so skupinou hrdinov, staňte sa silnejšími a objavujte vtipné špeciálne útoky. Grafický štýl a humor hry Angry Birds sú veľmi dobre zakomponované do všetkých strán hry. Môžete napríklad použiť zbrane, ako je panvica, a môžete si obliecť tie najbláznivejšie balíčky. Rôzne akcie sú veľmi jasne zobrazené bez textu. Počas dobrodružstva stretnete nových spolubojovníkov. Táto farebná hra sa ľahko naučí každý, ale má tiež čo ponúknuť, ak si chcete dať trochu viac času.

Tip 03 Svetovo známe postavy divoko bojujú v prístupnej hre na hrdinov.

Tip 04: Bielidlo

Logická hra Blek (iOS, Android) má minimalistický vzhľad, ktorý pripomína moderné umenie. Napriek tomu nie je na obsahu hry nič zložité alebo vycibrené. Na obrazovke nakreslite čiaru a sledujte, ako sa sama pohybuje. Cieľom je touto vinutou čiarou zasiahnuť správne lopty. Neznámy koncept je na chvíľu mätúci, ale nepredvídateľné pohyby sa rýchlo odhadujú ľahšie. Stále vás však prekvapuje, ako nakoniec vyriešite hádanku. Len čo si myslíte, že ste sa cez hru dostali, čaká vás ďalšia výzva. Blek je neuveriteľne vkusná hra, ktorá napriek jednoduchému obsahu ponúka veľa zábavy. Určite, ak sa dostanete trochu ďalej, čakajú vás dosť tvrdé hádanky.

Tip 04 Blek je originálna a dosť pikantná logická hra.