Ako

Pridajte si Dock do Windows 10 pomocou Winstep Nexus

Ako používateľ systému Windows 10 môžete niekedy závidieť tomu, ako je možné spustiť programy macOS. Takýto krásny dok v spodnej časti obrazovky je možnosťou aj pre počítače so systémom Windows s programom Winstep Nexus. Pridanie doku do systému Windows 10 funguje nasledovne.

Winstep Nexus je aplikácia, ktorá dodáva pracovnej ploche počítačov so systémom Windows 10 príchuť Apple. Po inštalácii sa zobrazí akýsi „dock“, spúšťacia stanica, z ktorej môžete spúšťať často používané programy.

Prejdite na webovú stránku Winstep Nexus a kliknite na tlačidlo Produkty na stiahnutie bezplatnej verzie Winstep Nexus. Po stiahnutí je potrebné rozbaliť súbor ZIP, aby sa mohol spustiť inštalátor.

Posledný z nich je súbor exe, na ktorý musíte kliknúť pravým tlačidlom myši, aby ste ho spustili ako správca. To je rovnako dôležité kvôli povoleniam súboru. Ihneď po dokončení inštalácie sa spustí program Winstep Nexus. Nie neskôr, bude dok na vašej pracovnej ploche.

Spočiatku je Winstep Nexus umiestnený v hornej časti obrazovky, ale o chvíľu to upravíme. Už bolo použitých niekoľko štandardných ikon a ak presuniete kurzor myši nad Winstep Nexus, okamžite uvidíte, ako tento nástroj funguje. Pozrime sa aj tak na niektoré pokročilé nastavenia.

Ponorte sa hlbšie do Windows 10 a prispôsobte si operačný systém pomocou našej Tech Academy. Vyskúšajte online kurz Windows 10 Management alebo si pozrite balíček Windows 10 Management vrátane technologickej a praktickej knihy.

Nastavenia doku

Vlastnosti Winstep Nexus získate kliknutím na jednu z ikon zobrazených pravým tlačidlom myši. Ak si ale konkrétne vyberiete ikonu Nexus, zobrazí sa vám najkomplexnejšia kontextová ponuka. V tomto kontextovom menu sú okrem iného nasledujúce možnosti:

Premenovať: Možnosť prispôsobiť zobrazovaný názov príslušnej ikony.

Odstrániť z doku: Vložené piktogramy je tiež možné následne vyhodiť. To platí aj pre niektoré štandardné ikony.

Vložte novú položku doku: Zďaleka najdôležitejšia možnosť, pretože aplikácie ako Excel, Outlook a Word je možné do Winstep Nexus pridať aj týmto spôsobom.

Predvoľby: Tu máte príležitosť manipulovať s mnohými funkciami zariadenia Winstep Nexus. Od prítomnosti systémovej lišty v doku až po skratky, ktoré chcete použiť. Možností je neúrekom.

Pozícia na obrazovke: Tým sa presunie dok. To však nie je všetko, pretože so zarovnaním sa tiež dá manipulovať.

Displej a zvuky: Dok Winstep Nexus je možné vidieť a počuť rôznymi spôsobmi. Môžete to urobiť také honosné alebo triezve, ako sa vám páči.

Účinky: Po nastavení vzhľadu a štýlu Winstep Nexus môžete zvoliť niekoľko zhodných (zvukových) vizuálnych efektov. Len aby to bolo ešte krajšie.

Pridajte programy do doku

Štandardná dokovacia stanica Winstep Nexus nie je veľmi užitočná. Zaujímavé to začne byť, až keď budete môcť do doku nahrávať svoje obľúbené relácie. Chrome, Outlook, Word, len aby som vymenoval niekoľko obľúbených ... Dobrá správa: môžete, a je to veľmi jednoduché.

Stlačením klávesu Windows + S vyvoláte vyhľadávaciu funkciu systému Windows 10. Ako kľúčové slovo použite napríklad Google Chrome. Povolený je aj Microsoft Word. Kliknite na nájdenú aplikáciu pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť kontextovej ponuky Otvoriť umiestnenie súboru. Väčšina práce sa teraz vykonala, pretože v otvorenom priečinku sa nachádza vaša ponuka Štart.

Kliknite na ikonu programu ľavým tlačidlom myši a presuňte aplikáciu do doku Winstep Nexus. Dock okamžite rozpozná ikonu ako niečo, čo by sa mohlo potenciálne spustiť. Ikonu „pustíte“ uvoľnením ľavého tlačidla myši a máte hotovo. Aplikácia je teraz v doku Winstep Nexus. Prispôsobte si to!