Preskúmanie

Eufy eufyCam 2 - Inteligentná batériová kamera s dlhou výdržou na batériu

Len rok po zavedení Eufy eufyCam si materská spoločnosť Anker myslí, že je čas na nástupcu. Hlavnými hrotmi úplne nového modelu eufyCam 2 je stále dlhá výdrž batérie, ľahké úpravy a bezplatné ukladanie videozáznamov. Aktualizovaná verzia je na druhej strane o niečo inteligentnejšia, takže máte menšiu šancu na falošné poplachy.

Eufy eufyCam 2

cena 349 € (duo balenie)

Rozhodnutie 1920 × 1080

Kapacita interného úložiska 16 GB

IP certifikát IP67

Podporované platformy Apple HomeKit, Google Home, Amazon Alexa

Webová stránka www.eufylife.com/sk 7 Skóre 70

  • Pros
  • Dlhá výdrž batérie
  • Dobrá kvalita obrazu
  • Užívateľsky prívetivý kamerový systém
  • Negatíva
  • Upevnenie citlivé na krádež
  • Drahý
  • Matné farby za súmraku

Už ste si minulý rok kúpili prvú kameru eufyCam a chcete rozšíriť kamerový systém? Žiadny problém, pretože nová verzia eufyCam 2 bezproblémovo spolupracuje s predtým vydaným modelom. Aj keď je kryt odolný proti poveternostným vplyvom vyrobený z plastu, je táto IP kamera pomerne robustná. Pri montáži si môžete vybrať medzi konštrukciou magnetickej gule (vnútorná) a montážnou konzolou so skrutkami (vonkajšia). Je pekné, že môžete otáčať bezpečnostné kamery vo všetkých smeroch. Ak chcete nabiť batériu, jednoducho odpojte fotoaparát. Vyberte si vysoko zavesené miesto pre vonkajšie použitie, pretože eufyCam 2 je bohužiaľ náchylný na krádež.

Nakonfigurujte kamerový systém

Kamery eufyCam komunikujú bezdrôtovo s dodávanou základňovou stanicou. Pre prístup do siete môžete túto základňovú stanicu pripojiť k smerovaču alebo prepínaču pomocou ethernetového kábla. Po zapnutí vás hlasný ženský hlas informuje, že je potrebné do smartfónu nainštalovať aplikáciu Eufy Security v holandčine. Po vytvorení účtu tu zaregistrujte eufyCam na základňovej stanici. Toto všetko funguje veľmi hladko. Je výhodné, že tento výrobok Anker má veľký bezdrôtový dosah. Výsledkom je, že v priemernej domácnosti nie je namáhavé namontovať IP kamery do domu a okolo domu.

Kvalita obrazu

EufyCam 2 podporuje rozlíšenie 1080p a vytvára ostré videozáznamy s jasnými farbami. Snímač fotoaparátu však potrebuje dostatok svetla, pretože za malého súmraku vyzerajú obrázky trochu matne. Vďaka širokouhlému objektívu môžete natáčať značnú plochu. S prvou eufyCam mala základňová stanica slot na kartu micro-SD pre miestne ukladanie videozáznamov, ale táto časť bola z druhej verzie odstránená. Štandardne je na palube už 16 GB úložná kapacita. Po detekcii pohybu kamerový systém predvolene uloží videoklip s dĺžkou 20 sekúnd. EufyCam 2 detekuje ľudí, aby ste nedostali falošné výstrahy napríklad pri domácich miláčikoch, padajúcich listoch alebo okolo idúcich autách. Podľa výrobcu eufyCam 2 zvyšuje kvalitu obrazu okolo ľudí, ale počas nášho testu sme nezaznamenali žiadny rozdiel v ostrosti medzi ľuďmi a inými objektmi.

Záver

Rovnako ako jeho predchodca, aj eufyCam 2 je mimoriadne užívateľsky prívetivý, pretože sa neočakáva, že by montáž aj konfigurácia spôsobovali komukoľvek problémy. Kvalita videa a dostupné funkcie sú navyše v poriadku. Bohužiaľ za to zaplatíte veľa peňazí. Okrem vysokej obstarávacej ceny je nevýhodou aj inštalácia citlivá na krádež.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found