Novinky

Aktualizácia systému Windows 10 vyžaduje novú verziu antivírusov AVG a Avast

Windows 10 automaticky zistí, keď sú nainštalované nové aktualizácie, keď určité programy nie sú kompatibilné - aspoň ak je to spoločnosti Microsoft známe. A to je teraz prípad antivírusového softvéru AVG a Avast. Čo teraz?

Podľa spoločnosti Microsoft existujú bližšie nešpecifikované problémy s kompatibilitou s Avastom a AVG verziami 19.5.4444.567 a nižšími, spolu s Windows verzie 1903 (májová aktualizácia) a verzie 1909 (práve vydaná októbrová aktualizácia). Používateľom sa preto odporúča, aby najskôr inovovali antivírusové programy na novšiu verziu, aby sa tak ešte viac nezvyšovala.

Inteligentné

V prípade Avastu a AVG to môžete urobiť v samotnom softvéri prostredníctvom ponuky nastavení. Programy nie je potrebné najskôr odinštalovať. Na jednej strane možno budete musieť pred inštaláciou nových aktualizácií systému Windows venovať trochu viac času. Na druhej strane je vždy vhodné udržiavať antivírus aktualizovaný, takže je tu dobrá výhovorka.

Tu sa dozviete, ako aktualizovať AVG na najnovšiu verziu, a tu nájdete podobné informácie o Avaste. Inštaláciu aktualizácie systému Windows 10. októbra 2019 je možné zatiaľ vykonať iba manuálne. Ak sa chcete dozvedieť viac, kliknite na odkaz našim kolegom v spoločnosti Computer Idee.