Ako

Pomocou týchto nástrojov môžete upravovať súbory PDF online

Dokumenty PDF sú neuveriteľne praktické pre dokumenty, elektronické knihy, správy, manuály a oveľa viac v digitálnom čítaní. Nezáleží na tom, na ktorom zariadení ho otvoríte, vždy sa zobrazia rovnakou čitateľnou metódou. Ale editácia súborov PDF ... aký je to neporiadok. Avšak? Našťastie existujú praktické online nástroje, ktoré pre súbory PDF umožňujú všetko možné. Žiadna inštalácia a jednoduché použitie. Vysvetľujeme možnosti úprav súborov PDF!

1 Vždy si prečítajte a vytlačte

Povedzte pdf a každý vie, čo máte na mysli. PDF je preto absolútnym štandardom pre výmenu dokumentov. Presne odtiaľ pochádza aj názov pdf, skratka znamená Portable Document Format. Veľkou výhodou je, že - bez ohľadu na program, ktorý používate na otvorenie PDF, typ zariadenia, na ktorom si ho prezeráte, alebo program, s ktorým bol vytvorený - je dokument vždy čitateľný a vyzerá rovnako.

2 Nevýhody

PDF má aj nevýhody. Bezplatný softvér PDF vám často umožní prezerať si samotné PDF a vytvorenie alebo úprava PDF stojí veľa peňazí. Aj keď to, čo chceme robiť s dokumentom PDF, je často veľmi základné: otočiť stránku, odstrániť stránku, zmenšiť dokument atď. Našťastie teraz prebieha malá revolúcia online: nie je to nič drahý softvér, môžete upravovať PDF zadarmo a online.

Dokument ako Svätý grál

Svetlá myseľ, ktorá pracovala v spoločnosti Adobe pri vývoji formátu PDF na začiatku 90. rokov, pomenovala svoj projekt „Camelot“ podľa hradu mýtického kráľa Artuša a jeho rytierov za okrúhlym stolom. Rovnako ako kráľ Artuš a jeho rytieri čelili vývojári aj veľkej výzve, museli nájsť niečo magické, aby prekonali zlo. Hľadali - zatiaľ čo všetky softvérové ​​balíčky v tom čase prísne dodržiavali vlastný formát súborov - hľadali spôsob, ako ľahko a univerzálne zdieľať výstup programu. A tým sa stalo pdf, formát prenosných dokumentov, ktorý spoločnosť Adobe zaviedla v roku 1991.

3 Čo môžete robiť s dokumentom PDF?

Je možné upravovať PDF? Áno je to možné a ak viete, že je to možné, budete to robiť čoraz častejšie. Existuje niekoľko veľmi užitočných úprav: odstránenie nepotrebných stránok, rotácia stránok, zmena poradia stránok, extrahovanie textu z PDF alebo pridanie textu, odstránenie alebo pridanie obrázka, vyplnenie PDF, ktoré má tvar forma, ale nie je takto vytvorená. A chránili ste niekedy PDF sami, ale nepamätáte si heslo? Potom by ste samozrejme tiež chceli, aby ste ho mohli znovu otvoriť.

4 Nástroje

Existujú webové stránky, na ktoré môžete nahrať, upraviť a uložiť (stiahnuť) PDF. Takéto stránky sú pomerne početné, ale rôznej kvality. Niektoré môžete využívať donekonečna, iné vás obmedzia na niekoľko dokumentov denne alebo vás otravujú množstvom reklamy. Uvádzame niekoľko odporúčaní. Sedja, PDFescape, PDF2Go, FormSwift, PDFfiller, PDF Pro, PDFzorro, iLovePDF. Budeme tu pracovať hlavne s PDFzorro a Sedjou.

5 Otvorte PDF

Otvorenie PDF je takmer na všetkých týchto stránkach a službách rovnaké. kliknite na Nahrajte PDF alebo PDFNa otvorenie. Potom kliknite na Listy a vyberte dokument PDF, ktorý chcete upraviť. Potom kliknite Na otvorenie. Mnohé z týchto webov tiež ponúkajú možnosť načítať PDF pomocou presunutia myšou. Potom je časť webovej stránky často obklopená prerušovanou čiarou a poznámkou, že sem môžete súbory presunúť. Potom otvorte Prieskumník súborov (kláves Windows + E), vyberte súbor PDF a presuňte ho myšou do oblasti rozbaľovania na webovej stránke a tam ho uvoľnite.

Chráňte súkromie a obsah

Nahrávanie súborov PDF predstavuje riziko, pokiaľ ide o ochranu súkromia a vlastníctvo. Koniec koncov, každé PDF sa dostane do vlastníctva webových stránok a vy neviete, čo s nimi robia. Uvedomte si toto riziko a nenahrávajte súkromné ​​záležitosti. Na webe nájdete vyhlásenie o ochrane osobných údajov s vysvetlením, ako nakladajú s vašimi dokumentmi. Je tiež užitočné vedieť, s kým máte do činenia. Je to americký poskytovateľ na americkom serveri alebo podlieha služba prísnejším európskym predpisom? Ak sa vám prečítané informácie nezhodujú s tým, čo považujete za prijateľné, vyhľadajte inú službu alebo sa rozhodnite pre platený produkt PDF v režime offline, ako je Adobe Acrobat, PDF Nitro alebo Foxit PDF.

Otočte o 6 strán

Problém s mnohými dokumentmi PDF je, že sa stránky otáčajú na obrazovke. Po otvorení súboru PDF takmer každý editor PDF zobrazuje miniatúry stránok. Každá stránka už niekedy má možnosť stránku otočiť, niekedy môžete vybrať viac stránok a potom ich otočiť naraz. PDFzorro ponúka možnosť s každou stránkou Točiť sa a možnosť na paneli nástrojov nad miniatúrami Otočiť všetko. Na Sejde zvolíte Nástroje / Otočiť PDF a potom načítate PDF. Teraz uvidíte všetky miniatúry. Jedným alebo niekoľkými kliknutiami môžete zvoliť správnu pozíciu pre každú stránku. Po dokončení kliknite na Podať žiadosťzmeny.

Odstrániť 7 strán

Ak súbor PDF obsahuje stránky, ktoré by ste radšej nechceli odoslať alebo ktoré obsahujú napríklad reklamu, môžete tieto stránky z dokumentu PDF odstrániť. Najskôr otvorte súbor PDF na webe alebo v prípade, že si Sedja vyberie Náradie / Odstrániť stránky. Teraz vyberte stránky, ktoré chcete z PDF odstrániť, a kliknite na ikonu koša alebo stlačte Odstrániť. Môžete to robiť stránku po stránke, ale môžete tiež najskôr vybrať viac stránok a potom ich odstrániť.

Vyberte 8 strán

Ak chcete z dokumentu PDF extrahovať niekoľko stránok a zlúčiť ich do nového PDF, môžete. V Sedji si vyberiete Náradie / Extrahujte stránkyVčela PDFzorro kliknite na Vyberte stránky, ktoré chcete extrahovať. Potom kliknite na stránky, ktoré chcete uložiť osobitne, a potom vyberte Extrahovať stránky. Ak je veľa stránok, môžete prejsť na hornú časť obrázka alebo kliknite sem a vyberte stránky podľa počtu potom do malého textového poľa zadajte zoznam stránok, ktoré chcete extrahovať. Jednotlivé stránky oddeľte čiarkou, pre sériu zadajte najnižšie a najvyššie číslo stránky s pomlčkou medzi nimi.

Posun o 9 strán

Posun stránok v dokumente PDF je tiež ľahko usporiadateľný online. Otvorte dokument a prejdite na miniatúry. V Sedji si vyberiete Náradie / Kombinujte a doobjednávajte, po ktorom môžete presunúť stránky v rámci dokumentu. Napríklad s PDF Pro vyberte Upraviť / Zmena poradia stránok potom môžete pomocou tohto nástroja ľahko pretiahnuť stránky. Bez ohľadu na to, akú službu PDF použijete, nerobí to veľké rozdiely a hľadaná funkčnosť je vždy ľahká.

10 Pridávanie obsahu

Okrem odstránenia alebo presunutia vecí môžete do dokumentu PDF pridať aj text a komentáre. Užitočné, ak ho potom zdieľate s ostatnými. Otvorte PDF a potom vyberte PDF Pro Upraviť / Upraviť PDF. Na Sejde to tak je Náradie / upraviť a na PDFzoro najskôr vyberiete stránku a potom môžete na novom paneli nástrojov pridávať tvary a označovať výbery. Kliknutím pridáte text Napíš a potom v dokumente, kam chcete pridať text. V malom editovacom okne môžete okrem iného zvoliť farbu a zarovnanie.

11 Uložiť a stiahnuť

Po dokončení úprav súboru PDF budete musieť zmeny uložiť. Na to je často k dispozícii funkcia uloženia. Potom budete prirodzene chcieť mať upravený dokument PDF znova vo svojom počítači. Kliknite na ikonu Skončiť, Stiahnuť ▼ alebo jemu podobná funkcia. Sejda ponúka po každom kliknutí Aplikovať zmeny možnosť stiahnutia dokumentu. Niektoré stránky si tieto dokumenty uchovávajú. Napríklad PDFPro uchováva dokumenty online. Ak ich chcete vymazať, kliknite na Moje súbory a vyberte súbory PDF, ktoré chcete odstrániť, a vyberte ich OdstrániťSúbor.

12 Odstráňte zabezpečenie

Ak ste predtým chránili súbor PDF heslom a stratili ste dané heslo, môžete ho online odstrániť. Nie vždy to funguje, ale často to tak je. Ak to chcete urobiť, prejdite na www.ilovepdf.com a kliknite na ikonu OdomknúťPDF. Nahrajte zabezpečený súbor PDF a počkajte, kým stránka odstráni ochranu. Potom môžete dokument znova stiahnuť a upraviť. Robte to iba so svojimi vlastnými dokumentmi, nie s dokumentmi iných, ktoré sú chránené oprávnene a rozumne.

13 OneDrive a Disk Google

Rovnako ako PDF najskôr prevzalo všetky ostatné programy s vlastnými formátmi, tak neskôr všetky tieto programy začali bojovať proti PDF, keď sa Adobe stalo príliš dôležitým. A to samozrejme platí zvlášť pre ďalších gigantov, ako sú Google a Microsoft. Napríklad ak máte PDF na OneDrive alebo na Disku Google, môžete ho tiež upraviť tam, priamo v prehliadači. V Googli kliknite pravým tlačidlom myši na súbor PDF a vyberte Na otvorenies / GoogleDokumenty. Ak používate OneDrive, kliknite pravým tlačidlom myši na súbor a vyberte Otvorené v programe Word Online. V obidvoch prípadoch je dokument teraz prevedený na text a obrázky pomocou OCR pri zachovaní čo najväčšieho počtu formátovacích funkcií.

14 Jasný rozdiel

Ak chcete iba extrahovať text z PDF, potom sú na to veľmi vhodné online nástroje od Google a Microsoft. Po otvorení môžete ľahko vybrať časti textu pomocou myši a skopírovať do schránky pomocou Ctrl + C a potom ich vložiť na iné miesto pomocou Ctrl + V. Ak chcete niečo viac, napríklad skutočne upraviť dokument a pridať text alebo vymeniť diely, je lepšie použiť OneDrive ako Disk Google. Konverzia je jednoznačne oveľa lepšia v spoločnosti Microsoft ako v spoločnosti Google. V aplikácii Word Online sa zachováva oveľa viac formátovania ako v aplikácii Dokumenty Google.

Offline v programe Word

Aj keď nie ste online, môžete upravovať dokumenty PDF bez toho, aby ste si museli okamžite kupovať alebo používať skutočný program PDF. Offline verzia Wordu, ktorú nájdete takmer na každom počítači, dokázala otvárať, upravovať a ukladať dokumenty PDF už od mnohých verzií. Ak chcete otvoriť PDF, zvoľte Súbor / Na otvorenie / Listy. Vyberte súbor PDF a vyberte Na otvorenie. Po nejakom čase je konverzia dokončená a Word otvorí dokument rovnako ako akýkoľvek iný súbor. K dispozícii sú všetky možnosti úpravy obsahu. Ak ju chcete potom znova uložiť, zvoľte Súbor / Uložiťako a vyberte formát PDF (* .pdf) a kliknite na Uložiť.

15 Tajne najlepší ešte lepší

Aj keď v skutočnosti neexistuje jeden online editor lepší ako ostatní a pre určité možnosti často musíte nakupovať na inom webe, PDFzorro je tajne náš obľúbený. Trochu základný vzhľad, ale nabitý funkčnosťou. Thomas Mühlbauer, tvorca PDFzorro, nedávno vytvoril druhý online editor PDF a je úplne optimalizovaný na použitie v prehliadači Google Chrome. Stránka ponúka všetky nástroje, lepší prevodník a je opäť zadarmo. Iba v hornej a dolnej časti obrazovky je rad malých doplnkov Google, ktoré by ste mali jednoducho ignorovať. Okrem toho na stránke www.chromepdf.com nie je čo kritizovať, ideme ju ďalej testovať!