Partner

5 Otázky a odpovede týkajúce sa nového rozhrania Samsung One UI

Samsung vracia úder. Tento rok nielen s novým Galaxy, ale aj s Androidom 9 Pie s inteligentnou bundou vyvinutou spoločnosťou Samsung s názvom „One UI“. To je to, čo potrebujete vedieť o jednom používateľskom rozhraní.

1. Čo je jedno používateľské rozhranie?

Jedno používateľské rozhranie je najnovšie rozhranie spoločnosti Samsung a súčasť aktualizácie Android Pie, ktorú tento výrobca v súčasnosti zavádza. Jedno používateľské rozhranie je nástupcom rozhrania The Samsung Experience, ktoré bolo nástupcom predchádzajúceho modelu Samsung TouchWiz. Jedno používateľské rozhranie je teraz štandardom pre všetky nové zariadenia Samsung, ktoré si môžete kúpiť prostredníctvom poskytovateľov, ako je KPN.

2. Čím je jedno používateľské rozhranie také výnimočné?

Nový Android 9 Pie obsahuje v porovnaní s predchádzajúcou verziou veľa malých i veľkých vylepšení. Pretože sa smartphone stal hlavným zariadením, ktoré používame, išla spoločnosť Samsung o krok ďalej. Na základe spätnej väzby a reakcií používateľov boli urobené početné úpravy, ktoré vám pomôžu sústrediť sa viac na veci, ktoré musíte urobiť. Na druhej strane, určité veci v jednom používateľskom rozhraní sú na logickejšom mieste alebo je potrebné vykonať menej akcií, aby ste niečo urobili.

3. Takže jedno používateľské rozhranie pridáva ďalšie zvončeky a píšťalky?

Nie, práve naopak. Jedno používateľské rozhranie poskytuje väčší prehľad a duševnú pohodu; napríklad odlišnou klasifikáciou príslušných informácií. Rozhranie bolo na mnohých miestach prepracované a funkcie ako Nočný režim pomáhajú znižovať únavu očí. A na Vždy zapnutý displej, ktorý vám ponúka možnosť skontrolovať upozornenia bez odomknutia zariadenia, boli pridané nové štýly hodín a vy máte teraz napríklad možnosť zobraziť svoj denný rozvrh.

Tieto a ďalšie jemné vylepšenia pomáhajú znižovať riziko rozptýlenia a umožňujú vám sústrediť sa viac na veci, na ktorých skutočne záleží. Jedno používateľské rozhranie preto prispieva hlavne k vašej produktivite.

4. Aké ďalšie zmeny ponúka jedno používateľské rozhranie?

Jedno používateľské rozhranie obsahuje celú sériu ďalších vylepšení, ktoré sú ťažko alebo ťažko viditeľné. Jedno používateľské rozhranie napríklad zaisťuje, že Android Pie dokáže optimálne využívať dlhšie obrazové obrazovky, a obsahuje tiež praktickú funkciu, ktorá umožňuje opraviť napríklad rotáciu obrazovky. Môžete vidieť, ako dlho trvá nabitie batérie, a je možné zoradiť históriu hovorov podľa prichádzajúcich a odchádzajúcich hovorov.

Vítaný je aj nový nástroj Scene Optimizer, ktorý vylepšuje nastavenie farieb fotoaparátu. A ak chcete fotografiu ešte vylepšiť, nemusíte spúšťať samostatný editor fotografií, pretože úpravy je možné vykonať priamo z Galérie. A to tiež šetrí čas.

5. Ktoré zariadenia budú mať prístup k jednému používateľskému rozhraniu?

Jedno používateľské rozhranie nenájdete iba na najnovšom Samsungu, ako je napríklad Galaxy S10, ktorý sa pravdepodobne predstaví v 1. štvrťroku 2019. Pretože je jedno používateľské rozhranie implementované v aktualizácii Android 9 Pie od spoločnosti Samsung, Galaxy Note 9, Galaxy S9, Galaxy S9 +, Galaxy Note 8, Galaxy S8 a Galaxy S8 + dostanú toto nové inteligentné rozhranie aj po nainštalovaní tejto aktualizácie.

Tento článok bol vyrobený s našim redakčným tímom spoločnosti Partner. Poskytuje redakčné služby obchodným partnerom spoločnosti Reshift. Články napísané oddelením možno rozpoznať podľa svetlomodrého štítku Partner. Redakcia Partner pracuje oddelene od bežnej redakcie Reshift, aby bola zaručená redakčná nezávislosť druhej skupiny. Redakcia preto nenesie zodpovednosť za obsah tohto článku.