Preskúmanie

3 najlepšie prekladateľské aplikácie

Keď idete na dovolenku, záleží na krajine, ako dobre viete komunikovať v angličtine. Najmä ak sa nachádzate v krajine, kde je systém písania úplne odlišný od toho, čo poznáme, môže byť niekedy výzvou objednať si jedlo, požiadať o pokyny alebo dokonca komunikovať s ľuďmi okolo vás. V takomto prípade je prekladová aplikácia ideálnym riešením. Toto je 5 najlepších prekladateľských aplikácií.

Google Translate

Prekladač Google je samozrejme jednou z najznámejších aplikácií a webov na preklad textov. Na výber je strašne veľa jazykov. Google Translate sa navyše teraz vyvinul tak ďaleko, že prekladá nielen doslovne, ale prispôsobuje aj vetné konštrukcie tak, aby sa z nich stal logický príbeh. Šialené konštrukcie viet sa preto už nebudú vyskytovať tak často ako pred niekoľkými rokmi. Okrem toho môžete tiež okamžite kliknúť na reproduktor a nechať Google prečítať, čo ste preložili. Takto sa výslovnosť naučíte sami alebo si ju môžete nechať vypočuť rodeným hovorcom, aby ste porozumeli. Pomocou aplikácie môžete tiež zapnúť fotoaparát. Týmto sa text preloží priamo na vašu obrazovku. Užitočné, ak chcete napríklad preložiť ponuky.

(Android / iOS)

Microsoft Translator

Prekladač Microsoft pracuje s rovnakými funkciami ako prekladač Google. Rozhranie tejto aplikácie je však o niečo jasnejšie. Ľahko môžete nahrať text, ktorý sa automaticky znova načíta vo vybranom jazyku. Konverzáciu môžete tiež zaznamenať v aplikácii pre preklad Microsoft, ktorá sa potom preloží priamo pre vás. Ak to chcete urobiť, môžete zdieľať volací kód, aby každý účastník hovoru mohol hovoriť priamo do telefónu. Preložený text sa potom zobrazí na obrazovke. Mimoriadne užitočnou funkciou je katalóg s často používanými frázami. Sú rozdelené do rôznych kategórií, napríklad cestovné a itineráre, nevyhnutné, jedlo a čas, dátum a čísla. Takto budete mať vždy po ruke najdôležitejšie vety.

(Android / iOS)

Prekladateľ a slovník

Slovník aplikácií má medzi tým veľa reklám. To je nevýhoda. Chcete zastaviť reklamy? Potom za profesionálnu verziu tejto aplikácie zaplatíte najmenej 10,99 EUR. Táto prekladová aplikácia má však aj jednu príjemnú výhodu: dáva vám slovo dňa. Tieto slová sú v angličtine a nemožno ich (aspoň v prípade bezplatnej verzie) previesť do iného jazyka. Ale pre tých, ktorí chcú rozšíriť svoje porozumenie anglickému jazyku o slová, ktoré nepoužívate alebo s ktorými sa často nestretávate, je to pekný doplnok.

(Android)

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found