Preskúmanie

SnailDriver - úplne aktuálne

Ťažké problémy s vašimi systémami možno často vysledovať až po zastaraných ovládačoch jednej alebo viacerých hardvérových súčastí. Pravidelná kontrola, či sú všetci vodiči stále aktuálni, je časovo náročná práca. Môžete to však odovzdať nástroju, ako je SnailDriver: analýza, stiahnutie a inštalácia ovládačov je potom hotová za okamih!

SnailDriver

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 7/8/10

Webová stránka

www.snailsuite.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Veľmi užívateľsky prívetivé
  • Rýchlo
  • Rozsiahla databáza
  • Negatíva
  • Žiadne odkazy na stránky výrobcov
  • Nie je to spoľahlivý bod obnovenia systému
  • Slobodný softvér: najlepší freeware z decembra 2020 27. decembra 2020 9:12
  • Toto je 13 najlepších smartfónov roku 2020 18. decembra 2020 15:12
  • Shutter Encoder - Nôž švajčiarskej armády pre mediálne súbory 28. novembra 2020 15:11

Existuje niekoľko nástrojov, ktoré vám umožňujú automatizovať detekciu zastaraných ovládačov a načítanie a inštaláciu novších verzií, ale často sú dosť rušivé (s reklamami), v mnohých prípadoch sú to bezplatné programy (obmedzené bezplatné vydania) alebo dokonca obsahujú adware. alebo ine nezmysly. V tomto ohľade považujeme SnailDriver za úľavu. Ako dobre však program skutočne funguje?

Analýza

Inštaláciu SnailDriver máte v každom prípade hotovú okamžite. Po spustení nástroja uvidíte skutočne iba veľké tlačidlo Skenovať. Len čo stlačíte toto tlačidlo, SnailDriver začne pracovať: nainštalované ovládače sa skontrolujú oproti online databáze s viac ako 300 000 ovládačmi. Mimochodom, toto hodnotenie sa vykonáva pozoruhodne rýchlo (skutočne by nás zaujímalo, kto vytvoril výraz „slimák“). Výsledok získate vo forme zoznamu ovládačov, ktorých SnailDriver zistil vo vašom systéme zastaranú verziu. Tu uvidíte názov, ako aj nainštalovanú verziu, najaktuálnejšiu verziu a meno výrobcu.

Aktualizácia

Stlačenie tlačidla Aktualizovať je asi všetko, čo teraz môžete urobiť. Môže sa tiež stať, že zámerne chcete zabrániť určitým ovládačom v procese aktualizácie: v takom prípade najskôr zrušte začiarknutie vedľa týchto ovládačov. Môžete sledovať proces aktualizácie vo všetkých jeho aspektoch a v prípade potreby ho zrušiť. Potom získate prehľad aktualizovaných ovládačov a zoznam ovládačov, ktoré už boli v triede. Nie je veľa možností nastavenia: SnailDriver môžete nechať automaticky spustiť v systéme Windows a okamžite spustiť skenovanie. Tu tiež určíte umiestnenie sťahovania aktualizácií ovládača. Predvolene existuje aj bod obnovenia systému, ale to sme nenašli: správa je vytvorenie si sami pred aktualizáciami.

Záver

SnailDriver je v porovnaní s mnohými inými aktualizačnými nástrojmi závan čerstvého vzduchu. Operácia je mimoriadne jednoduchá a databáza sa javí ako dosť rozsiahla. Na našich testovacích systémoch sme sa doteraz nestretli s problémami a všetky aktualizácie sa ukázali ako správne. Samozrejme nikdy neexistujú žiadne záruky.