Preskúmanie

5 najlepších rečníkov roku 2015

Chcete do svojej obývačky zabezpečiť dobrú hudbu? Potom je (bluetooth) reproduktor dobrou voľbou. Aj tento rok sme pre vás mnohé otestovali. Toto je 5 najlepších rečníkov roku 2015.

Denon HEOS 1

Testované vo štvrtok 13. augusta 2015

V mojej predchádzajúcej recenzii na Denon HEOS 5 som si už všimol, že Denon si sortiment Sonos poriadne prezrel. V každom prípade sa mi zdá úplne jasné, že HEOS 1 je Denonovou odpoveďou na Sonosovu HRA: 1. Nielen pomenovanie je takmer rovnaké, rovnaká je aj zvislá konštrukcia. To nie je nadarmo: rovnako ako PLAY: 1, aj HEOS 1 je mono reproduktor, ktorý sa skladá z basového reproduktora a výškového reproduktora, z ktorých každý je ovládaný vlastným zosilňovačom. Prečítajte si tiež: Denon HEOS 5 - Silný konkurent pre Sonos

Denon HEOS 1 má plastové puzdro s kovovou mriežkou vpredu. Ovládanie hlasitosti je umiestnené v hornej časti, zatiaľ čo na zadnej strane nájdete pripojenia pozostávajúce zo sieťového pripojenia, USB portu a linkového vstupu. Reproduktor má veľkosť 18,9 x 12,9 x 12,8 centimetra a hmotnosť 1,9 kilogramu.

HEOS 1 je odpoveďou Denonu na Sonosov PLAY: 1 a veľmi zaujímavým doplnkom sortimentu Denonu. Reproduktor znie dobre a je dobrou voľbou pre vstup do streamovaného zvuku. Ak to porovnáte s jeho - podľa môjho názoru - priamym konkurentom Sonos PLAY: 1, potom je na tom rovnako dobre aj po zvukovej stránke. Je o niečo drahší, aj keď to príliš nerozlišuje, pretože Sonos zvýšil jeho cenu na 229 eur. Denon ponúka niekoľko ďalších možností: zvukový vstup, USB port a možnosť batérie. Pre používateľov Spotify je podpora Spotify Direct najväčšou pridanou hodnotou. Hudbu môžete ovládať z aplikácie Spotify, čo u Sonosu nie je možné.

Prečítajte si celú recenziu Denon HEOS 1 tu.

Libratone Loop

Testované v stredu 4. februára 2015

Veľkú okrúhlu slučku Libratone Loop je možné umiestniť do domu dvoma spôsobmi, a to stojacim alebo zavesením na stenu. Obidve situácie sú možné, pretože sú súčasťou štandardného aj nástěnného držiaka. Vďaka tomu je Libratone Loop spočiatku veľmi flexibilný. Jednoduchý, ale štýlový dizajn sa hodí aj do mnohých interiérov.

V tomto špeciálnom prípade je reproduktor vybavený dvoma pásmovými reproduktormi, 4-palcovým subwooferom a pasívnym žiaričom, čo je ďalší reproduktor, ktorý nie je ovládaný zosilňovačom. To je na takom malom zariadení veľa reproduktorov! Libratone to musí zvládnuť. Pri mnohých bezdrôtových reproduktoroch po zvýšení hlasitosti dôjde k šumu alebo skresleniu zvuku. To pre Libratone Loop nevyzerá ako problém. Zvuky vychádzajú veľmi zreteľne z reproduktora a akékoľvek „ostré hrany“ v hudbe zmiznú cez vlnený kryt. Basy mohli byť o niečo nižšie, ale to je skôr osobná preferencia.

Aj keď nastavenie reproduktora nie je úplne bezproblémové a vlnený poťah neosloví každého, Libratone Loop je skvelý reproduktor. Hudba znie veľmi jasne a vďaka rozsiahlej aplikácii môžete dokonca vykonať určité úpravy. Musíte načrieť hlboko do svojej peňaženky, ale nakoniec si s Libratone Loop užijete veľa zábavy.

Celú recenziu Libratone Loop nájdete tu.