Blog

Kedy môžeme očakávať Windows 10X?

Spoločnosť Microsoft už nejaký čas pracuje na operačnom systéme Windows 10X, operačnom systéme, ktorý bol pôvodne určený pre zariadenia s dvoma obrazovkami, ale teraz sa rozširuje. Bohužiaľ sa zdá, že na novú edíciu známeho operačného systému si budeme musieť ešte dlhšie počkať.

V októbri minulého roku spoločnosť Microsoft ohlásila Surface Neo, typ tabletu s dvoma LCD obrazovkami. Špeciálne pre uvedenie zariadenia by mal prísť nový operačný systém, Windows 10X. Operačný systém bez najmenších problémov, nová ponuka Štart bez nástrojov Live Tiles a optimalizovaná na používanie dvoch obrazoviek súčasne. Nie oveľa neskôr sa spoločnosť Microsoft rozhodla trochu upraviť operačný systém, aby na ňom mohli bežať zariadenia iba s jednou obrazovkou. Tento obrat pravdepodobne znamená, že zavedeniu systému Windows 10X spoločnosti Microsoft trvá dlhšie.

2021

Podľa technologického webu ZDNet by sa prvé zariadenia od spoločnosti Microsoft, ktoré majú spustiť Windows 10X, mali objaviť na jar roku 2021. O rok neskôr potom môžeme očakávať zariadenia s dvojitou obrazovkou, ktoré fungujú aj na Windows 10X, uviedol ZDNet. Ak je to správne, bude trvať dlhšie, ako sme čakali, kým môžeme začať s operačným systémom. Web spoločnosti Microsoft stále uvádza, že Surface Neo by mal byť vydaný do konca tohto roka a vždy sa predpokladalo, že Windows 10X sa bude zavádzať takmer súčasne. Podľa ZDNet však Surface Neo prichádza až v roku 2022, takže sa zdá, že Microsoft už s vydaním Windows 10X neponáhľa.

V máji spoločnosť Microsoft oznámila, že chce previesť Windows 10X čiastočne kvôli koronovej kríze. „Svet teraz vyzerá inak ako v októbri minulého roku, keď sme predstavili našu víziu zariadení so systémom Windows s dvoma obrazovkami,“ uviedol v blogovom príspevku Panos Panay, generálny riaditeľ divízie Microsoft Surface and Windows.

Mnoho produktov spoločnosti Microsoft bolo od koronovej krízy prepracovaných, aby vyhovovali potrebám mnohých pracovníkov v domácnosti.

Novinka vo Windows 10

Bude teda chvíľu trvať, kým môžeme očakávať Windows 10X, ale zdá sa, že Microsoft chce medzitým implementovať niektoré funkcionality nového operačného systému do súčasného Windows 10. Očakávajte nové ikony pre aplikácie. Nie je nepravdepodobné, že Microsoft v rámci spustenia systému Windows 10X urobí viac z týchto drobných vylepšení.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found