Preskúmanie

Samsung Galaxy M21: lacný smartphone s vynikajúcou výdržou batérie

Samsung Galaxy M21 je cenovo dostupný smartphone s jednou z najväčších batérií súčasnosti. Koľko dní vydrží táto batéria a akú výkonnosť má zariadenie v iných bodoch? Dočítate sa v tejto recenzii Samsung Galaxy M21.

Samsung Galaxy M21

MSRP € 229,-

Farby Čierna a modrá

OS Android 10 (OneUI shell)

Obrazovka 6,5 palcový OLED (2340 x 1080) 60 Hz

procesor 2,3 GHz oktacore (Samsung Exynos 9 Octa 9611)

RAM 4 GB

Skladovanie 64 GB (rozšíriteľný)

Batéria 6 000 mAh

fotoaparát 48, 8 a 5 megapixelov (zadný), 20 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi 5, NFC, GPS

Formát 15,9 x 7,5 x 0,9 cm

Váha 188 gramov

Webová stránka www.samsung.com/nl 8,5 skóre 85

  • Pros
  • Softvér (podpora)
  • Kompletný a pevný hardvér
  • Dobrá obrazovka OLED
  • Výnimočná výdrž batérie
  • Negatíva
  • Rušivá reklama v softvéri
  • Umiestnenie skenera odtlačkov prstov

Galaxy M21 má odporúčanú maloobchodnú cenu 229 eur a je k dispozícii v modrej a čiernej farbe - mnou testované.

Dizajn a obrazovka

Kryt telefónu Galaxy M21 je plastový a pôsobí pevne. Na zadnej strane bol umiestnený snímač odtlačkov prstov, ktorý pracuje presne a rýchlo. Podľa môjho názoru mohol byť skener o niečo nižší. Zaráža ma relatívne nízka hmotnosť smartfónu: 188 gramov. Je to zvláštne, pretože zariadenie má obrovskú a teda ťažkú ​​6000 mAh batériu, čo si navonok nevšimnete. Telefón nie je o nič ťažší ako konkurenčné modely s menšou batériou.

Vyniká aj obrazovka. Spoločnosť Samsung vložila do modelu Galaxy M21 OLED displej, ktorý zobrazuje krajšie farby a je energeticky efektívnejší ako panel LCD. Väčšina porovnateľných smartfónov má (lacnejšiu) obrazovku LCD. Obrazovka Galaxy M21 je jednoducho krásna a vyzerá ostro vďaka Full HD rozlíšeniu.

Hardware

Aj keď je Galaxy M21 konkurencieschopná, zariadenie má všetok potrebný hardvér. Myslite na hladký procesor a 4 GB RAM na plynulý výkon a 64 GB (rozšíriteľný) úložný priestor pre vaše aplikácie, fotografie a ďalšie médiá. Na zadnej strane sú dva fotoaparáty (normálny a širokouhlý), ktoré sú v prípade potreby kombinované so snímačom hĺbky na rozmazanie pozadia. Toto funguje dobre. Primárny a širokouhlý fotoaparát sníma dobré fotografie a videá pri dostatočnom (dennom) svetle, aj keď niekedy musíte zaostrovať manuálne. V tme sa kvalita fotografie znateľne zhoršuje. Logický kompromis, ak sa ma pýtate.

Ďalej uvidíte dve série fotografií s normálnym fotoaparátom vľavo a širokouhlým objektívom vpravo.

Výdrž batérie Samsung Galaxy M21

Priekopníkom Galaxy M21 je jeho 6000 mAh batéria; oveľa väčší ako obvykle (3 500 - 4 500 mAh) pre tento typ zariadenia. Smartfón Samsung preto vydrží na jedno nabitie batérie dlhšie. Ako dosť intenzívny používateľ som sa bez námahy mohol posunúť o dva dni vpred. Tí, ktorí to berú pomalšie, budú môcť pokračovať tri až päť dní. Nabíjanie je pomerne rýchle prostredníctvom 15 W konektoru USB-C.

Softvér

Spoločnosť Samsung dodáva Galaxy M21 s operačným systémom Android 10 a stavia na ňu svoju škrupinu OneUI. Funguje dobre a obsahuje užitočné funkcie, napríklad režim jednej ruky. Galaxy M21 bude dostávať aktualizácie zabezpečenia a verzií do jari 2022, čo znamená, že dostane Android 11 a pravdepodobne aj Android 12. To je v tejto cenovej kategórii priemer a podľa mňa dosť dobré. Nevýhodou shellu OneUI je, že Samsung výrazne tlačí na svoje vlastné (bezplatné) služby a tiež predinštaluje aplikácie od partnerov, ako sú Microsoft, Spotify a Facebook. Niektoré z aplikácií sú neodstrániteľné, a teda čistá reklama.

Záver: kúpiť Samsung Galaxy M21?

Samsung Galaxy M21 je cenovo dostupný smartphone s kompletnými špecifikáciami, dobrou politikou aktualizácií a výdržou batérie, ktorej sa konkurencia nemôže rovnať. Ak hľadáte zariadenie s Androidom do 250 eur, Galaxy M21 je veľmi dobrá kúpa. Zaujímavými alternatívami sú Xiaomi Redmi 9, Motorola Moto G8 Power a Galaxy M31. Posledný menovaný smartphone je veľmi podobný M21, má však extra fotoaparát a viac RAM pre lepší výkon.