Ako

Appie a Google Assistant: takto prepájate služby

Ak na svojom smartfóne alebo domovskej stránke Google používate Asistenta Google, môžete svoj účet prepojiť s účtom Albert Heijn. Týmto spôsobom môžete zavolať Appie prostredníctvom hlasového asistenta. Appie vám môže pomôcť s mnohými vecami, napríklad s tým, čo obsahuje tento týždeň bonus, aké druhy jedál si môžete pripraviť s kuracím mäsom a baklažánom, pridaním položky do nákupného zoznamu alebo dokonca do potravín. Ako presne však Appie pracuje s asistentom Google?

Aktivácia jablka je hračka. Musíte len povedať príkaz „Hey Google, talk to Appie“. Potom sa môžete opýtať, čo je v ponuke. Môžete tiež okamžite požiadať o recepty, po ktorých sa Asistent Google bude snažiť, aby vám povedal o ingredienciách a potrebných krokoch. Ak adresujete Appie prostredníctvom mobilného telefónu alebo inteligentného displeja, v dolnej časti konverzácie sa tiež zobrazia tlačidlá, ktoré vám môžu okamžite pomôcť s ďalšou otázkou alebo krokom. Ak to robíte prostredníctvom reproduktora, napríklad Sonos One alebo Google Home, musíte hovoriť všetko čo najjasnejšie.

Prepojte Appieho s Asistentom Google

Po prepojení účtu Albert Heijn s Asistentom Google získate prístup k ďalším možnostiam. Takto si môžete ponechať nákupné zoznamy a prezrieť si svoj osobný bonus. Svoje účty Google a Albert Heijn môžete prepojiť tým, že sa opýtate, aký je váš osobný bonus. Appie sa potom opýta, či je prepojenie účtov v poriadku. Ak to chcete, poviete áno (alebo klepnete na áno) a inak zvolíte nie. Ak ste udelili povolenie, otvorí sa prehliadač (v aplikácii). Prihláste sa tu pomocou svojich údajov spoločnosti Albert Heijn (e-mailová adresa a heslo). Môžete si tu tiež ihneď vytvoriť profil, ak ho ešte nemáte. Fungovalo to? Skvelé, teraz ešte musíte udeliť povolenie, aby Asistent Google mohol vidieť a upravovať váš nákupný zoznam, zobrazovať váš profil a históriu nákupov. Ak ste to tiež vyplnili, Appie vám môže odpovedať na osobné otázky.

Napríklad odteraz môžete povedať, že Appie by mala pridať niečo do vášho nákupného zoznamu. Najprv poviete „Hey Google, talk to Appie“. Keď Appie nahlási, môžete okamžite pridať svoju správu: „Pridajte do zoznamu ovsené mlieko“. Ak ste zadali objednávku online, je tiež možné sa opýtať, v akom čase bude doručovateľ na prahu.