Ako

Takto môžete nájsť zabudnuté heslo

Dnes potrebujeme heslo takmer ku všetkému. Môžete si byť istí, že zabudnete heslo každú chvíľu. Takmer každý deň dostávame do našej redakcie správy od čitateľov, ktorí sú v panike: zabudli dôležité heslo. Našťastie existujú riešenia.

Tip 01: Heslo k počítaču (1)

Už ste nejaký čas nepoužívali jeden z počítačov a chcete začať, ale nepamätáte si heslo do systému Windows? Ak sa stále môžete prihlásiť pomocou (iného) hesla správcu, tento problém rýchlo vyriešite. Zaregistrujete sa ako správca a cez Ovládací panel / Používateľské účty a bezpečnosť rodiny / Používateľské účty / Spravovať iný účet označte problémový účet a vyberte Zmeňte heslo. Nezabudnite, že ak tento používateľ zašifroval svoje údaje systémom EFS (šifrovanie súborového systému), po zmene hesla už nebude mať prístup k svojim súborom! Prečítajte si tiež: Ako si vytvoriť silné heslo.

Tip 02: Heslo k počítaču (2)

Keď sa už nebudete môcť prihlásiť ako správca, bude to oveľa ťažšie. Je to možné, ale iba obchádzkou. Stiahnite si iso súbor Ubuntu a vytvorte si z neho živé DVD alebo USB flash disku Ubuntu. Týmto naštartujte svoj systém. Po spustení si vyberiete Holandsky a Vyskúšajte Ubuntu. Kliknite na ňu na pracovnej ploche Dopravné zápchyikona a prejdite do priečinka C: \ Windows \ System32 na pevnom disku. Kliknite na súbor Utilman.exe pravé tlačidlo myši a pomenujte ho napr Utilman.old. Vytvorte kópiu súboru v rovnakom priečinku cmd.exe a pomenujte túto kópiu Utilman.exe. Ukončite Ubuntu a spustite Windows. Keď sa zobrazí prihlasovacie okno, stlačte kláves Windows + U. Možnosti prístupu (Utilman) už neuvidíte, ale ako správca budete presmerovaní na príkazový riadok (cmd), kde spustíte nasledujúce dva príkazy:

čistý používateľský záchranca tajomstvo / pridať

net localgroup administrators save zachránca / add

Teraz ste vytvorili účet správcu s názvom „záchranca“ s heslom „tajný“. Zaregistrujte sa pomocou tohto účtu a zmeňte zabudnuté heslo svojho účtu. Podrobnejší popis nájdete tu.

Tip 03: Zmeňte heslo

Existuje samozrejme mnoho ďalších programov a služieb, ktoré vyžadujú prihlásenie pomocou hesla. Avšak takmer všetky webové služby poskytujú užitočnú funkciu „zabudnuté heslo“: uvediete, že si nepamätáte svoje heslo, a e-mailom dostanete odkaz, pomocou ktorého môžete vytvoriť nové heslo. To platí aj pre heslo v systéme Windows 8 a novších. Ak pre tento účel používate účet Microsoft, ďalšie informácie nájdete tu.

Čo však v prípade, že ste zabudli svoje heslo napríklad pre svojho ftp klienta, e-mailový program alebo bezdrôtovú sieť, alebo si už nepamätáte licenčný kód niektorého nainštalovaného programu a chcete ho nainštalovať inde? Je pravdepodobné, že toto zabudnuté heslo stále získate pomocou bezplatného nástroja RECALL, nenechajte sa odradiť jazykom stránky, môžete ho nastaviť na holandčinu. RecALL môže nájsť heslá pre viac ako 200 programov a licenčné kódy pre 2 800 aplikácií. Spustite program a vyberte Vyhľadajte heslá v predvolenom umiestnení. Stlačte Ďalší a počkajte na výsledky skenovania. Môžete ich tiež kedykoľvek exportovať do rôznych formátov súborov. Ak recALL nedokáže nájsť heslá vášho ftp alebo e-mailového programu, zvoľte pri štarte Emulácia servera a postupujte podľa ďalších pokynov: existuje veľká šanca, že uspeje.

Tip 04: Heslo Wifi

Ak ste zabudli heslo svojej bezdrôtovej siete, stále ho nájdete v konfiguračnom okne bezdrôtového smerovača. Alebo môžete použiť bezplatný nástroj, napríklad WirelessKeyView. Nepamätáte si heslo k smerovaču? Najprv vyhľadajte Google ako predvolené heslo alebo prejdite na www.routerpassword.com, potom môžete resetovať smerovač na výrobné nastavenia. Potom sa môžete prihlásiť pomocou nájdených údajov (predvolené meno a heslo). Nezabudnite, že budete musieť resetovať aj svoje vlastné nastavenia smerovača.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found