Ako

Napríklad pomocou aplikácie Zoom môžete uskutočňovať videohovory

Od koronovej krízy prudko vzrástla popularita aplikácií pre videokonferencie. Najmä Zoom sa v súčasnosti často používa na konzultácie s kolegami alebo na chatovanie s priateľmi. Zoom ponúka veľa možností na usporiadanie videokonferencie. Vysvetľujeme, ako služba funguje.

Najmä keď pracujete z domu, je veľmi praktické diskutovať o veciach prostredníctvom videokonferencie. Akési stretnutie, ale doma. Skype pre Microsoft je samozrejme jasnou voľbou pre videohovory. Ak ste pripojení k mobilu, môžete na to dokonca použiť WhatsApp. Existujú však aj iné alternatívy. Zoom je tiež užitočnou alternatívou, ak sa chcete s niekým porozprávať rýchlo, alebo ak chcete iba hovoriť s celým svojím tímom.

Kontroverzia okolo Zoom

Aplikácia pre videohovory sa pred pár dňami dostala pod paľbu kvôli problémom s ochranou súkromia. Zistilo sa, že spoločnosť tajne posielala údaje na Facebook. Toto sa uskutočnilo prostredníctvom verzie aplikácie pre iOS. Nevyžiadané údaje, ako napríklad poskytovateľ a formát obrazovky, boli ukradnuté pomocou funkcie „Prihlásiť sa cez Facebook“. Spoločnosť Zoom naznačila, že súkromie používateľov má mimoriadny význam, a oznámila, že tento problém bol vyriešený.

Spoločnosť sa však opäť raz dostala pod paľbu. Šéf newyorského prokurátora bude skúmať, do akej miery je bezplatná aplikácia odolná voči hackerom. Pretože teraz túto aplikáciu používa veľa ľudí, pretože pracujú z domu, program videohovorov sa dostáva pod lupu. Zoom nezistí problémy so zabezpečením dostatočne rýchlo. Nárast používateľov by bol pre bezpečnostný systém zlý.

Vaše heslo pre Windows 10 tiež nie je zabezpečené. Prostredníctvom aplikácie môžete navzájom zdieľať odkazy, ktoré vám umožnia prístup k vášmu heslu. Keď kliknete na odkaz smerujúci do súboru vo vašom počítači, heslo sa automaticky odošle príjemcom (príjemcom). Neklikajte na odkazy v systéme Windows v názve alebo odkazoch, ktoré odkazujú napríklad na jednotku c.

Vždy sa snažte používať najnovšiu verziu Zoom. Pre tento posledný problém ešte nebolo zverejnené žiadne riešenie. Spoločnosť Apple už uviedla na trh aktualizáciu systému MacOS, ktorá má vyriešiť uvedené problémy s ochranou osobných údajov. Dobrou alternatívou, ktorá lepšie narába so súkromím používateľov, je Jitsi.

Čo je to Zoom?

Zoom má niekoľko programov, ktoré môžete použiť. Pre konverzácie medzi štyrmi očami je Zoom zadarmo a neobmedzene. Okrem toho s limitom 40 minút môžete svojej konverzácii umožniť účasť až 100 ľudí. Výhodou Zoom je, že vaši účastníci nepotrebujú na svoju účasť účet Zoom. Jednoducho vopred zdieľate odkaz, na ktorý môže účastník kliknúť v dohodnutom čase.

Zoom má samozrejme aj balíčky, za ktoré si musíte zaplatiť. Ale to, či to skutočne potrebujete, je férová otázka.

Zoom môžete jednoducho použiť na počítači alebo notebooku, k dispozícii sú však aj aplikácie pre váš smartphone a tablet.

Usporiadajte stretnutie

Plánovanie a usporiadanie schôdzky sa začína vytvorením účtu. Urobíte to vpravo hore Prihlásiť Se kliknúť. Po vytvorení účtu sa vo vašom profile zobrazia odkazy Moje stretnutia stáť. Toto je prehľad všetkých vašich konverzácií a tu si môžete tiež naplánovať nové stretnutie.

Vyberte názov a popis videohovoru a potom vyberte dátum a čas, kedy sa má stretnutie uskutočniť. Uistite sa, že ste vybrali správne časové pásmo! Keďže Zoom je americká spoločnosť, všetko sa automaticky nastaví na americké štandardy. Lepšie si tu môžete zvoliť CET + 1, stredoeurópske časové pásmo, v ktorom sa nachádzame.

Lepších videohovorov s týmito piatimi tipmi.

Zadajte schôdzku

Videohovor samozrejme nie je videohovor bez obrázka. Zoom samozrejme ponúka možnosť komunikovať iba prostredníctvom zvuku. Okrem toho môžete nastaviť, či majú všetky strany zapnúť svoje video alebo nie.

Ak sa chcete rozprávať iba bez videa, môžete sa dovolať aj pomocou telefónu. Uistite sa, že ste vybrali správnu krajinu. Takto automaticky dostanete do odoslanej pozvánky správne telefónne číslo, na ktoré sa môže každý dovolať.

Keď máte všetky nastavenia svojej schôdzky správne, môžete schôdzu uložiť. Dostanete prehľad špecifikácií a URL, ktoré môžete zdieľať s účastníkmi. Skopírujte pozvánku a pošlite ju všetkým všetkým.

Prečítajte si náš článok o najlepších prácach z domácich tipov a nástrojov.

Zúčastnite sa stretnutia

Keď nadíde váš videohovor, prejdite do svojho účtu a kliknite na ikonu pod Moje stretnutia na plánovanom stretnutí a potom ďalej Začnite túto schôdzku. Okrem toho môžete tiež kliknúť na odkaz, ktorý ste poslali svojim účastníkom.

Vo vašom prehliadači sa automaticky otvorí nová obrazovka. Pred začatím konverzácie budete možno vy alebo vaši účastníci musieť nainštalovať malý softvérový program. Zoom Meetings je aplikácia, ktorá podporuje konverzáciu. Len čo každý splní požiadavky, automaticky skončíte v rovnakom konferenčnom hovore.

Zoom je k dispozícii aj pre Android, iOS a iPadOS, takže je ľahké sa k videohovoru pripojiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Ďalšie tipy

Už ste použili Zoom niekoľkokrát a môžete ešte použiť nejaké tipy navyše? V tomto článku vysvetlíme, ako zistiť, kto sa prihlásil na schôdzku Zoom, ako zaznamenať schôdzku a ako vytvoriť čakáreň alebo anketu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found