Ako

Sťahujte do NAS pomocou stanice Synology Download Station

Stanicu Download Station je možné nainštalovať do operačného systému Synology NAS. A s tým okrem iného automatizujete sťahovanie cez Bittorrent a nzb. Týmto spôsobom môžete sťahovať priamo do vášho NAS a súbory skončia presne tam, kde ich chcete mať - bez zapojenia vášho PC.

Na úvod je samozrejme potrebné upozornenie: sťahovanie materiálov chránených autorskými právami je zakázané. Či už je to cez Bittorrent, cez Usenet alebo z akejkoľvek webovej stránky: nie je to dovolené. Mimochodom, Usenet je oveľa bezpečnejší ako Bittorrent. Je dokonca možné celú komunikáciu zašifrovať pomocou protokolu SSL. Poskytovateľ alebo zvedavý orgán nikdy nemôže vidieť, čo sa presne deje. Pokiaľ ide o zvyšok, právne materiály si môžete kedykoľvek stiahnuť a nahrať. Zvážte napríklad softvér s otvoreným zdrojovým kódom (napríklad vrátane distribúcií Linuxu).

Veľkou výhodou stanice Synology Download Station je, že celý proces sťahovania - vrátane prípadného následného rozbalenia - sa uskutoční úplne automaticky. Počítač preto možno vypnúť, čo je bonus: NAS spotrebuje podstatne menej energie ako počítač. Stanicu Download Station nájdete ako samostatný inštalačný balík v Centre balíkov. Toto je obchod s aplikáciami spoločnosti Synology, ktorý obsahuje (väčšinou bezplatný) softvér. Vyhľadajte službu Download Station a nainštalujte ju kliknutím na príslušné tlačidlo.

Je dôležité najskôr nakonfigurovať niektoré veci. Najmä preto, aby sa zabránilo upchatiu vášho internetového pripojenia v dôsledku jedného alebo viacerých prebiehajúcich procesov sťahovania. Ak to chcete urobiť, spustite službu Download Station a kliknite na ozubené koliesko v ľavej dolnej časti obrazovky. Najskôr je potrebné nastaviť priečinok na stiahnutie. Vytvorte to prostredníctvom Zdieľaný priečinok (nájdené v Ovládací panel v ponuke Štart) alebo vyberte už existujúci priečinok.

Napríklad pomenujte novú inštanciu napríklad K stiahnutiu alebo Bystriny. Mapu môžete zmeniť (či už potom alebo nie) kliknutím na Poloha v stĺpci vľavo, potom môžete upraviť niekoľko vecí vpravo.

Bit torrent na nas

Ak chcete doladiť nastavenia BitTorrentu, kliknite doľava BT. Drž sa ďalej od možností TCP port, Povoľte sieť DHT a Povoliť UPnP / NAT PMP (je predvolene vypnuté): sú dobré. Za Max. rýchlosť nahrávania zadajte nízku hodnotu. Nula nefunguje, na stiahnutie musíte niečo nahrať (a to je problém v Bittorrente).

Vyplňte zozadu Max. rýchlosť sťahovania hodnota, ktorá je nižšia ako maximálna rýchlosť sťahovania vášho internetového pripojenia. To vám počas sťahovania tiež ponechá dostatok priestoru na dýchanie, aby ste mohli pokračovať v práci, ako je prehliadanie, posielanie e-mailov, WhatsApp a ďalšie prostredníctvom domácej siete. Ak chcete zastaviť povinné nahrávanie ihneď po dokončení sťahovania, vyplňte Bol dosiahnutý podiel akcií (%) hodnota 0 v. Vyberte si zozadu Doba výsevu dosiahne možnosť Ignorovať.

Usenet na nas

Sťahovanie zo skupín Usenet je bezpečnejšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie. Tento systém bol pôvodne nastavený pre diskusné skupiny. Dnes to stále funguje dobre, ale inteligentní ľudia prišli na to, že súbory si môžete vymieňať aj prostredníctvom systému. To je dosť zložitý celok všetkých druhov samostatných častí rozdelených do rôznych správ. Našťastie nemusíte pracovať ručne, aby ste všetky tieto samostatné kúsky vytvorili ako celok: Stanica Download Station to zvládne rýchlo a efektívne za vás.

Musíte si však predplatiť poskytovateľa usenet. Väčšina poskytovateľov internetu ponúka obmedzený alebo žiadny prístup do skupín, v ktorých sú ukryté „binárne súbory“ (alebo súbory na stiahnutie). Známym poskytovateľom siete usenet je napríklad Xlned. Ak ste si tam vytvorili účet a objednali si predplatné (možnosti sa líšia hlavne rýchlosťou sťahovania), kliknite - stále v okne nastavení stanice Download Station - na NZB. Prečo nzb? O chvíľu sa vám ozveme!

Zatiaľ je dôležité zadať údaje o účte - v tomto príklade Xlned - ktoré už boli prijaté. Takže v prvom rade to sú Spravodajský server a Newsserver port. Potom vyberte možnosť bez ďalších okolkov Povoliť iba pripojenie SSL / TLS On. To znamená, že všetky dátové prenosy sú bezpečne šifrované a váš poskytovateľ alebo iná zainteresovaná strana nikdy nemôže zistiť, čo presne ste si stiahli. Vždy dobré pre vaše súkromie!

Aby vaša domáca sieť a všetky pripojené zariadenia fungovali optimálne, ponúkame kurz Tech Academy Network management for home. Okrem online kurzu sa môžete rozhodnúť aj pre balík kurzov Network Management for Home vrátane technológie a cvičebnice.

Potom zapnite túto možnosť Vyžaduje sa overenie a nižšie zadajte používateľské meno a heslo prijaté od spoločnosti Xlned. Tiež Počet pripojení na úlohu NZB nastavte si číslo, ktoré patrí k predplatnému, ktoré ste si vybrali. Tu je možné regulovať aj maximálnu rýchlosť sťahovania. Nie vždy to však bude potrebné, pretože ak je rýchlosť vášho predplatného nižšia ako rýchlosť sťahovania vášho internetového pripojenia, bude to zariadené automaticky.

Ak chcete, aby bol používateľsky úplne jednoduchý, kliknite na stĺpec vľavo Automatické vybalenie kliknite. Mnoho torrentov a nzbs sú komprimované súbory. V prípade súborov usenet (tých NZB) zvyčajne ide o celú sériu súborov rar. Rozbalenie to chvíľu trvá, najmä pokiaľ ide o väčší celok. Podľa možnosti Povoľte službu automatického extrahovania Aby používatelia zariadenia Synology NAS umožnili automatickú extrakciu súborov, stanica Download Station to urobí po stiahnutí sama.

V skratke: ak spustíte sériu sťahovaní, nájdete ich prehľadne rozbalené a pripravené na použitie v priečinku na stiahnutie po niekoľkých dňoch, ak je to potrebné! Prejdite si ďalšie možnosti spojené s týmto nastavením a prispôsobte ich svojim osobným potrebám.

Vyhľadajte torrenty a súbory usenet

Kliknite na tlačidlo OK a stanica Download Station je pripravená na použitie. Ak chcete vyhľadať torrent, zadajte hľadaný výraz do vyhľadávacieho poľa v hornej časti ľavého stĺpca okna služby Download Station. Stlačte kláves Enter a počkajte, kým sa zobrazia výsledky. Dvakrát kliknite na ktorýkoľvek z výsledkov, pridá sa do zoznamu úloh sťahovania a spustí sa. Mimochodom, najlepšie si vyberajte súbory s čo najväčším počtom používateľov, potom to pôjde pekne a rýchlo.

Na sťahovanie súborov usenet je potrebný vyhľadávací modul usenet. Čiastočne zaplatené alebo prinajmenšom zodpovedné kópie nájdete online. Nerobte si však starosti: existuje aj veľa bezplatných vyhľadávacích stránok! Napríklad v prípade bezplatného vyhľadávača Usenet nzbindex.nl to funguje nasledovne. Vyhľadajte výraz, napríklad Ubuntu. Vyberte súbor alebo súbory, ktoré chcete stiahnuť, a potom kliknite na tlačidlo Stiahnutie je vybraté.

Výsledný súbor nzb na chvíľu uložte na plochu. Potom odtiaľ potiahnite tento súbor do otvoreného okna Download Station vo vašom prehliadači. Otvorí sa nové dialógové okno; kliknite na ňu Ok a začne sa sťahovanie.

Cez aplikáciu pre smartphone

Pre majiteľov zariadení s Androidom to môže byť oveľa jednoduchšie. Stiahnite si aplikáciu DS Get zo spoločnosti Synology. Ak na svojom zariadení s Androidom kliknete na tlačidlo sťahovania súboru nzbindex.nl, môžete ho otvoriť v príslušnej aplikácii, potom sa automaticky pridá do poradia sťahovania.

Ešte pred viac ako rokom to bolo možné aj na zariadeniach so systémom iOS, ale to už Apple nepovoľuje, a tak aplikáciu už v App Store nenájdete. Ak ste si ho však už niekedy v minulosti stiahli, program DS Get sa dá jednoducho nájsť vo vašom nákupnom zozname a odtiaľ ho nainštalovať.