Ako

Zakázať zvuky upozornení Windows 10 po aktualizácii z novembra 2019

Ak pracujete so systémom Windows 10 každý deň a máte zapnuté všetky druhy aplikácií a služieb, všetky tieto zvuky upozornení vás môžu priviesť do šialenstva. Samozrejme pre každú aplikáciu môžete určiť, či dokáže prehrať zvuk pomocou upozornenia, ale pomocou aktualizácie pre Windows 10. novembra 2019 môžete tiež vypnúť všetky zvuky naraz. V tomto článku vysvetľujeme, ako to funguje.

Ak sa chcete okamžite zbaviť všetkého zvuku upozornení, bez toho, aby ste museli jednotlivé aplikácie nastavovať individuálne, môžete použiť ikonu nastavenie otvorené prostredníctvom Akčného centra. V okne, ktoré sa otvorí, stlačte System a potom v ľavej časti ponuky stlačte Oznámenia a akcie. Nastavenia upozornení a akcií v systéme Windows 10 môžete dosiahnuť aj po kliknutí pravým tlačidlom myši na upozornenie v pravom hornom rohu obrazovky. Na obrazovke sa potom zobrazia tri možnosti. Ak potom ďalej Otvorte nastavenia upozornení okamžite sa dostanete na správnu obrazovku.

Zvuky upozornení systému Windows 10

V novom okne nájdete všetky nastavenia týkajúce sa týchto upozornení. V dolnej časti obrazovky uvidíte zoznam s piatimi znakmi začiarknutia a riadok textu v strede je ten, ktorý potrebujete. Táto možnosť vám ešte nemusí byť k dispozícii; možno budete musieť nainštalovať aktualizáciu z novembra 2019 (verzia 1909). Treťou možnosťou v tomto zozname je teda možnosť zapnúť a vypnúť zvuk upozornení. Ak je políčko modré a má biele začiarknutie, budete počuť zvuky. Ak je políčko biele (a teda prázdne), všetky zvuky sú vypnuté.

Pamätajte, že to vám nebráni vidieť bubliny. Pretože stále prichádzajú, takže môžete stále vidieť, že niečo existuje. Bez zvuku však môžu byť oveľa menej otravní.

Vypnite konkrétne zvuky upozornení

Ak vás dráždi iba jedna alebo dve aplikácie, môžete sa tiež rozhodnúť zvuky týchto aplikácií zablokovať. Prejdite na rovnakú obrazovku (Oznámenia a akcie), posuňte sa trochu nadol a vyberte aplikácie, ktoré už nechcete počuť. Môžete nastaviť poradie aplikácií tak, aby sa aplikácia, ktorá odoslala posledné upozornenie, nachádzala v hornej časti. Vyberte program, aby ste mohli na nasledujúcej stránke vypnúť zvuk pomocou posúvača.