Ako

15 najlepších aplikácií pre Chromebooky

Chromebooky dokázali, že slušný notebook nemusí byť drahý. Musíte akceptovať, že tento prenosný počítač nebude fungovať v systéme Windows a že nebudete môcť používať všetky programy, ktoré ste používali v minulosti. Našťastie zmena nie je vždy zlá, pretože existuje veľa aplikácií a rozšírení, ktoré môžete použiť, a veľa alternatív, ktoré sú rovnako zaujímavé. Tu sú najlepšie aplikácie pre Chromebooky.

Nie podradný notebook

Často sa hovorí, že Chromebooky sú podradné notebooky, pretože by mali pod kapotou menej energie. To druhé je niekedy pravda, ale do veľkej miery je to kompenzované skutočnosťou, že Chrome OS vyžaduje aj oveľa menej hardvéru, čo ponecháva viac výpočtového výkonu pre ďalšie aplikácie. Ak nie je uvedené inak, aplikácie v tomto článku nájdete pod ich názvom v Internetovom obchode Chrome.

1 VLC

VLC je bezpochyby najvýkonnejší a najuniverzálnejší prehrávač médií, zatiaľ čo samotný program nie je od vášho systému veľmi náročný. To ho samozrejme robí ideálnym kandidátom na váš Chromebook. S VLC pre Chrome OS, rovnako ako variant pre Windows, môžete prehrávať DVD obrazy, ako aj sieťové toky, ale aj obrovské množstvo typov súborov, ako sú mkv, mp4, avi, mov, ogg, flac atď. , bez toho aby ste to museli robiť, stiahnite si ďalšie kodeky.

2 Polarr

Keď hovoríme o úprave fotografií, rýchlo myslíme na Photoshop. To je v poriadku, ale Photoshop je drahý a príliš ťažký na to, aby ho väčšina používateľov mohla ľahko upravovať. Preto na chvíľu preskočíme nástroje spoločnosti Adobe pre Chromebook a zameriame sa na skvelú alternatívu: Polarr. Pre začiatočníkov má táto aplikácia užitočné nástroje na automatické použitie efektov. Ak máte viac vedomostí a chcete mať väčšiu kontrolu, je to tiež možné. Či už pracujete s vrstvami, maskami, krivkami, filtrami a podobne.

3 Screenshot spoločnosti Nimbus

Vstavaná funkcia obrazovky systému Chrome OS je trochu obmedzená. Z tohto dôvodu odporúčame nainštalovať program Nimbus Screenshot, ak chcete mať o niečo viac funkcií. Môžete ľahko nakonfigurovať, aký druh snímky obrazovky chcete vytvoriť (celá obrazovka, okno atď.), A môžete dokonca zachytiť celú webovú stránku, ak sa celkom nezmestí na plochu. Po nasnímaní môžete svoje snímky obrazovky ľahko upravovať a ukladať.

4 Clipchamp

Nie všetky Chromebooky dokážu upravovať videá, ale úpravy nie sú vždy to, čo chcete robiť. Niekedy chcete previesť video na iný typ súboru, niekedy ich chcete iba skomprimovať, pretože sú príliš veľké na odoslanie, a niekedy chcete niečo zachytiť pomocou svojej webovej kamery. S Clipchampom (kde služby čiastočne prebiehajú na serveroch vývojárov, aby uľahčili načítanie vášho Chromebooku), môžete robiť všetky tieto veci. Môžete teda upravovať videá aj na menej výkonných Chromebookoch, pokiaľ ich nezačnete upravovať, pretože to táto aplikácia nedokáže.

5 Kancelária online

Každý Chromebook je automaticky dodávaný s Dokumentmi Google. Ak ste však v domácnosti za Microsoft Office: môžete ho na Chromebooku použiť vo forme Office Online. Nie je to (úplne) zadarmo, ale poskytuje vám to prístup k programom Office, s ktorými už roky pracujete. K Office Online samozrejme môžete pristupovať aj prostredníctvom prehľadávača, ale inštalácia aplikácie Chrome OS (ktorá je podobná ako fungovanie Dokumentov Google na vašom Chromebooku) ju robí o niečo efektívnejšou.

6 LastPass

Keď ste online (a na to je Chromebook navrhnutý), je nevyhnutné, aby ste používali zložité a ťažko prelomiteľné heslá. Ale áno, asi si to nebudete pamätať a rovnako nebezpečné je aj jeho zapisovanie. Riešením je správca hesiel, ako je bezplatný LastPass. Nainštalujete si túto aplikáciu na Chromebook a toto heslo sa automaticky zadá vždy, keď web vyžaduje heslo. Trezor chránite hlavným heslom, ktoré je jediným heslom, ktoré si musíte pamätať.

7 Any.do

Aplikácia, ktorá vám pomáha vytvárať zoznamy úloh, je mimoriadne užitočná a Any.do je jednou z najlepších aplikácií v tejto oblasti a má pre ňu dokonca samostatnú aplikáciu Chromebook. Nemusíme vám rozprávať, ako funguje zoznam úloh, ale hlavnou vecou tejto aplikácie je integrácia služby Gmail, ktorá vám umožňuje pridávať e-maily priamo ako úlohy. Môžete tiež pridávať súbory, ľahko zdieľať úlohy s ostatnými alebo zdieľať na sociálnych sieťach.