Preskúmanie

Xiaomi Mi 9T - kompletný a cenovo dostupný

Čínska značka Xiaomi si pomaly, ale isto získava v Holandsku obľubu. To nie je neopodstatnené, pretože čínsky výrobca uvádza, že za nič nemusíte robiť kompromisy za konkurencieschopnú cenu. Vďaka tomuto Xiaomi Mi 9T to Xiaomi ukazuje viac ako kedykoľvek predtým.

Xiaomi Mi 9T

cena € 349,-

Farby Čierna, modrá, červená

OS Android 9.0 (MIUI 10)

Obrazovka 6,4 palca amoled (2340 x 1080)

procesor 2,2 Ghz oktacore (Snapdragon 730)

RAM 6 GB

Skladovanie 64 alebo 128 GB

Batéria 4 000 mAh

fotoaparát 48, 8, 13 megapixelov (zadný), 20 megapixelov (predný)

Pripojiteľnosť 4G (LTE), Bluetooth 5.0, WiFi, GPS, NFC

Formát 15,7 x 7,4 x 0,9 cm

Váha 191 gramov

Iné snímač odtlačkov prstov za obrazovkou, usb-c, dualsim

Webová stránka //www.mi.com/sk 8 skóre 80

  • Pros
  • Kvalita ceny
  • Dokončené
  • Obrazovka
  • Negatíva
  • Žiadne bezdrôtové nabíjanie
  • MIUI

Xiaomi Mi 9T sa dá ľahko zameniť s iným smartfónom: Xiaomi Mi 9. Ten druhý je už nejaký čas k dispozícii a dostal od nás vynikajúce hodnotenie. Zariadenie má najvýkonnejšie špecifikácie v luxusnom bývaní, pričom cena je ostrá od 449 eur. Napriek tomu mal smartphone určité nevýhody. V prvom rade softvér MIUI, ktorý nie je pokrokom od bežnej základne Android. Po druhé, vaša náhlavná súprava nemá 3,5 mm konektor. Xiaomi Mi 9T je ešte dostupnejší: asi 350 eur. Okrem toho má toto zariadenie pripojenie pre slúchadlá a všetok luxus, ktorý ponúka bežná 9. Malé rozdiely sú v o niečo menej výkonnej čipsete a skutočnosti, že smartphone Mi 9T má namiesto fotoaparátu v záreze na prednej strane smartfónu vyskakovací predný fotoaparát.

Zarážajúce je tiež to, že za tých 350 eur dostanete späť pozoruhodne kompletný smartphone, ktorý je vybavený všetkými luxusnými časťami, ktoré majú aj najdrahšie smartfóny: ​​trojitý fotoaparát na zadnej strane, vyskakovací predný fotoaparát a dokonca (rozumne skener odtlačkov prstov. Bohužiaľ, tento snímač odtlačkov prstov ešte nie je taký presný a rýchly ako tradičný fyzický snímač.

Bývanie

Xiaomi Mi 9T má vďaka sklenenému krytu luxusný vzhľad. To však robí zariadenie zraniteľným a bezdrôtové nabíjanie (ktoré umožňuje sklenené puzdro na rozdiel od kovového puzdra) nie je možné. Čierna farba našťastie zaisťuje, že odtlačky prstov nie sú mimoriadne viditeľné a v krabičke je plastový kryt. Smartfón nie je veľkosťou nadpriemerný, a to aj napriek tomu, že má obrazovku s priemerom 6,4 palca. Vďaka tenkým okrajom obrazovky, vyskakovacej kamere a pomeru obrazovky 19,5 ku 9 sa veľkú časť prednej strany skladá z obrazovky a smartphone nie je príliš veľký.

Obrazovka má vynikajúcu kvalitu aj pre svoje cenové rozpätie. Je jasný, farby sú sýte a s jeho Full-HD rozlíšením vyzerá všetko dostatočne ostro.

Chipset

Interne je všetko tiež úplne v poriadku: kapacita batérie 4 000 mAh je viac ako dostatočná. Dosť asi na deň a pol - aj keď to samozrejme závisí od vášho použitia. Našťastie máte smartphone pripravený na použitie vďaka pribalenej rýchlej nabíjačke. Smartfón reaguje rýchlo, vďaka procesoru Snapdragon 720. Pre toto cenové rozpätie je to vynikajúci čipset, ale pre tých, ktorí chcú prevádzkovať výkonnejšie aplikácie alebo hry, môže byť Xiaomi Mi 9T Pro lepšou voľbou. Jedná sa zhruba o rovnaký smartphone, ktorý je o niekoľko desiatok drahší a obsahuje o niečo rýchlejší čipset Snapdragon 855.

Fotoaparáty

Nerozptyľujte sa počtom fotoaparátov v smartfóne. Viac fotoaparátov nezaručuje lepšie fotografie. Google to dokazuje svojim smartfónom Pixel 3A, ktorý má podobnú požadovanú cenu, ale s objektívom jedného fotoaparátu na zadnej strane robí lepšie fotografie ako tento Xiaomi Mi 9T.

Fotoaparát smartfónu Xiaomi je však univerzálnejší. Na zadnej strane sú tri objektívy, ktoré pozostávajú zo širokouhlého objektívu, objektívu so zoomom a hlavného objektívu s rozlíšením 48 megapixelov. Hlavný hlavný objektív nenatáča absolútne nič zlé a dokáže primerane zvládnuť náročné svetelné podmienky. Prepínanie medzi zoomovým objektívom a širokouhlým snímačom je vítaným doplnkom, všimnete si však, že tieto objektívy v náročných svetelných podmienkach rýchlejšie vykazujú šum.

Android 9 s MIUI 10

Softvér znepokojuje väčšinu čínskych výrobcov smartfónov a spoločnosť Xiaomi bohužiaľ nie je výnimkou. Prečo Xiaomi tiež venuje toľko času a energie rozbitiu vynikajúcej základne Androidu, je úplne mimo mňa. Ale bohužiaľ je. Napríklad zo systému bola odstránená funkcia „Vždy zapnuté“ pre pripojenia VPN. Spoločnosť Huawei to robí napríklad tiež pravdepodobne kvôli zlepšeniu výdrže batérie. Vychádza to však na úkor bezpečnosti pre tých, ktorí radi chránia svoj smartphone pripojením VPN. Je ironické, že redundantný a neodstrániteľný antivírusový program poskytuje falošný pocit bezpečia. Existuje tiež veľa nepotrebných aplikácií, napríklad dva prehliadače, aplikácie Xiaomi a reklamné aplikácie z Facebooku a AliExpress. Ako používateľ by ste mali pamätať aj na zrušenie začiarknutia políčka pri inštalácii smartphonu, aby ste mohli dostávať reklamu na svoj smartphone. V tomto ohľade sa Xiaomi môže niečo naučiť od iného čínskeho výrobcu OnePlus, ktorý starostlivo pracuje na správnom vylepšení Androidu. Časy, keď OnePlus ponúka aj porovnateľné konkurenčné ceny, sú bohužiaľ za nami.

Xiaomi Mi 9T beží na Androide 9, najnovšej verzii Androidu. S bezpečnostnou aktualizáciou z júla v čase písania tohto článku (koniec augusta). To je prijateľné. Bohužiaľ sa dá povedať len málo o tom, ako Xiaomi boduje v oblasti podpory aktualizácií.

Alternatívy k Xiaomi Mi 9T

Za 349 eur získate na oplátku s Xiaomi Mi 9T neskutočnú sumu. V porovnateľných cenových reláciách existujú iba dve dobré alternatívy. V prvom rade Xiaomi Mi 9T Pro, ktorý môže byť lepšou voľbou ako bežný 9T. Za pár dolárov navyše máte oveľa lepší fotoaparát a výkonnejšiu čipset. Tí, ktorí majú oprávnené obavy zo sporu o softvérovú podporu MIUI a podpory aktualizácií, sa môžu obrátiť na Google Pixel 3A. Aj keď je tento smartphone menej výkonný a luxusný, softvér a podpora sú na tom oveľa lepšie a fotoaparát je výrazne lepší, najmä pri slabom osvetlení.

Záver: kúpiť Xiaomi Mi 9T?

Tí, ktorí nechcú z hľadiska funkcií nič minúť, ale nechcú platiť príliš veľa, majú k dispozícii vynikajúci smartfón so Xiaomi Mi 9T. Vďaka modernému krytu, vyskakovacej kamere, skeneru odtlačkov prstov pod obrazovkou, rýchlej nabíjačke, 3 objektívom fotoaparátu, veľkej batérii a 3,5 mm pripojeniu máte k dispozícii veľmi kompletný smartphone, ktorý dobre boduje aj z hľadiska výkonu a kvality obrazovky. Za cenovku 350 eur máte vynikajúcu voľbu, aj keď sa musíte uspokojiť s neštandardným softvérovým sporom o Android.

Ďakujeme spoločnosti Belsimpel.nl za sprístupnenie kontrolnej kópie.