Preskúmanie

FixWin 10 - Oprava bežných problémov so systémom Windows

Windows 10 je úžasný operačný systém, ale pri častom používaní sa niekedy objavia nejasné problémy. Pomyslite na nepochopiteľné chybové správy, nerozpoznanie pripojeného hardvéru a odmietnutie určitých aktualizácií. Pred pokračovaním v preinštalovaní stojí za to najskôr spustiť FixWin v systéme.

FixWin 10

Jazyk

Angličtina

OS

Windows 10

Webová stránka

www.thewindowsclub.com 8 Skóre 80

  • Pros
  • Rieši konkrétne problémy
  • Nevyžaduje sa žiadna inštalácia
  • Negatíva
  • Výsledok nie je vždy jasný
  • Pre pokročilých používateľov

FixWin zistí problémy v systéme Windows 10 a okamžite ich opraví, kde je to možné. Tento freeware pochádza z programu Windows Club. Tento tím má rozsiahle znalosti operačného systému Microsoft a stojí za ním aj program Ultimate Windows Tweaker. Po stiahnutí FixWin môžete ihneď začať, pretože inštalácia nie je nutná.

Hlboké zotavenie

Úvodná obrazovka v angličtine je jasná a radí používateľom, aby si najskôr vytvorili bod obnovenia. Je to rozumné urobiť, pretože FixWin so sebou prináša určité riziko. Program v prípade potreby upraví hlboké systémové súbory. S negatívnym výsledkom sa môžete ľahko vrátiť do starej situácie vďaka bodu zotavenia. Tiež použijete funkciu v hlavnom okne Nástroj na kontrolu systémových súborov obnoviť poškodené systémové súbory. Čierne okno príkazového riadka prehľadá systém za pár minút. Kupodivu, výsledky kontroly potom nevidíme, takže netušíme, či program zistil a vyriešil chyby. Keď Windows 10 už nechce otvárať určité aplikácie, máte k nim prístup prostredníctvom tejto funkcie Znova zaregistrujte aplikácie z obchodu prihlásiť sa späť do operačného systému. Nakoniec vidíme možnosť obnovenia obrazu systému Windows.

Špecifické problémy

Okrem základných funkcií úvodnej obrazovky obsahuje FixWin niekoľko kategórií riešenia konkrétnych problémov. Nájdete to v stĺpci vľavo. Pre Prieskumníka Windows, systémových nástrojov a Windows 10 existujú samostatné kategórie. Ak FixWin obsahuje riešenie problému, kliknite na ikonu Opraviť napraviť veci. Takto napríklad môžete dať chýbajúci Kôš späť na plochu alebo obnoviť kontextové menu odmietnutia pravým tlačidlom myši. Otáznik zobrazuje, ako program opravuje problémy. Často sa to deje prostredníctvom aktualizácie registra, takže FixWin nie je úplne bez rizika.

Záver

FixWin je užitočný nástroj na riešenie zložitých problémov v systéme Windows 10. Nevýhodou je, že sa tvorcovia zameriavajú hlavne na pokročilých používateľov. Okrem toho vidno výsledky nie každej funkcie, vďaka čomu zostanú používatelia v tme. Napriek tomu FixWin rezolútne rieši desiatky individuálnych problémov!