Ako

Digitalizujte všetky svoje fotografie pomocou aplikácie Google Photoscan

Ležia všade vaše staré fotografie? Alebo ste ich pred rokmi prehľadne nalepili do albumov? Kvalita týchto výtlačkov každým rokom klesá, takže je čas ich digitalizovať. S Fotoscan - novou aplikáciou od spoločnosti Google - sa to dá urobiť veľmi rýchlo a ľahko.

Tip 01: Inštalácia

Google Photoscan je zadarmo a je k dispozícii pre Android a iOS. Keď ty Photoscan sa otvorí po prvýkrát, dostanete krátke úvodné video o tom, ako to funguje. Nie je potrebné sa registrovať ani prihlásiť, stačí kliknúť Skenovaťzačať ťukanie.

Tip 02: Začnite

Keď ste si pozreli úvodný film a udelili ste povolenie aplikácii Google Photo Scan na ukladanie fotografií do vášho zariadenia, môžete začať. Podržte fotoaparát - v režime na šírku alebo na výšku - nad starou fotografiou (ktorá môže byť samostatná, ale aj v albume) a urobte fotografiu. Uistite sa, že ste okolo fotografie zachytili určitý priestor, okraje sa neskôr automaticky orežú. Nemusíte sa obávať žiadneho oslnenia žiarovkami alebo vonkajším svetlom. Po vytvorení fotografie vás aplikácia požiada, aby ste pomocou zariadenia prešli na štyri kruhy. To je objaviť rohy vašej fotografie. Je dôležité, aby ste svoj smartfón posúvali smerom ku kruhom a zároveň udržiavali svoje zariadenie rovno. Ak zariadenie nakloníte, výsledky nemusia byť také dobré. Po štvrtom kruhu sa fotografia spracuje. Nemusíte na to čakať. S ďalšou fotografiou môžete okamžite začať.

Tip 03: Najlepší výsledok

Takmer všetko sa deje automaticky cez Fotoscan. Výsledky však môžete vylepšiť, ak vezmete do úvahy niekoľko jednoduchých tipov.

- Pre správnu perspektívu je dôležité napríklad to, aby bola vaša fotografia plochá. Takže album alebo samostatnú fotografiu položte radšej na stôl ako na svoje lono.

- Kontrastné pozadie je ideálne na to, aby pomohlo Photoscanu detekovať okraje.

- Sú fotografie v albume s plastovými vložkami? Potom urobte fotografiu, aby ste dosiahli najlepší výsledok.

- Stále trpíte odleskami iných svetelných zdrojov? Potom pomocou blesku vykonajte lepšie skenovanie. Stačí kliknúť na ikonu v ľavom dolnom rohu.

- Trpíte tiež odrazmi s bleskom? Potom naskenujte fotografiu na miesto s menším počtom svetla, napríklad ďalej od okna alebo nie priamo pod lampu.

- Najlepšie je skenovať zarámované fotografie pomocou ochranného skla bez blesku.

- Kvalita skenovania závisí aj od kvality fotoaparátu v smartfóne.

Za pár minút môžete naskenovať, uložiť, upraviť a zdieľať desiatky fotografií

Tip 04: Orezať

Môžete naskenovať jednu fotografiu alebo nasnímať všetky obrázky z albumu jeden po druhom. Hneď ako klepnete na miniatúru fotografie v pravom dolnom rohu obrazovky, získate prehľad naskenovaných fotografií. Ak si všimnete, že Fotoscan úplne nerozpoznal rohy, môžete obrázok orezať manuálne. Klepnite na fotografiu a vyberte Rohy Upraviť. Potom môžete presunúť každý roh zvlášť. Klepnite na Pripravený ak ste s výsledkom spokojní. V tomto okne môžete voliteľne tiež fotografovať Otočiť alebo odstrániť. Jedným dotykom VšetkouložiťPo kliknutí na tlačidlo vo Photoscane sa obrázky skončia vo fotoaparáte (iPhone) alebo vo Fotkách Google.

Tip 05: Fotky Google

Google Photoscan je mimoriadne užitočný na rýchle skenovanie desiatok alebo stoviek fotografií. V kombinácii s Fotkami Google - ďalšou populárnou aplikáciou od rovnakého technologického giganta - môžete obrázky bezpečne uložiť a potom ich tiež vyhľadávať. Táto samostatná aplikácia je štandardom pre všetky zariadenia so systémom Android. Používatelia iOS si môžu aplikáciu Google Photos stiahnuť zadarmo z App Store. Na rozdiel od skenovania fotografií sa musíte do aplikácie Fotky Google prihlásiť pomocou účtu Google, aby ste mohli aplikáciu používať. Pohodlne môžete kliknúť priamo z aplikácie Photoscan na Fotky Google.

Po skenovaní môže byť niekedy užitočné uvoľniť niektoré štandardné úpravy vašich fotografií

Tip 06: Upravte fotografie

Fotky Google sú neuveriteľne užitočné ako záloha. Nástroj vám koniec koncov umožňuje ukladať neobmedzene obrázky vo vysokom rozlíšení do cloudu zadarmo. Okrem toho je tiež možné niektoré fotografie upravovať, čo sa po skenovaní môže niekedy hodiť. Ak to chcete urobiť, jednoducho klepnite na naskenovanú fotografiu a potom klepnite na ceruzku v dolnej časti obrazovky. Ak neviete nič o úprave fotografií, môžete použiť automatické úpravy pomocou Auto- tlačidlo. Radšej si výsledok kontrolujete sami? Potom začnite s posúvačmi nižšie svetlo, Farba a Vyniknúť. Posunutím posúvača farieb úplne doľava môžete fotografiu rýchlo previesť na čiernobielu. Podľa želania môžete pridať ďalšie Ďialničná známka pridať. Tlačidlo s hviezdičkami v strede v dolnej časti umožňuje používať filtre a tlačidlom vpravo dole môžete otáčať alebo orezávať. Nezabudnite stlačiť Uložiť akonáhle skončíte.

Tip 07: Vyhľadajte fotografie

Výhodou Fotiek Google je, že obrázky môžete nájsť veľmi rýchlo bez toho, aby ste ich museli označovať. Stačí vyhľadať „dieťa“ alebo „pes“ a uvidíte všetky obrázky jablka vášho oka alebo štvornohého priateľa. Táto funkcia vyhľadávania samozrejme nefunguje bezchybne, ale vo všeobecnosti ide dobre! Fotografie, ktoré ste nasnímali pomocou svojho smartfónu, je možné dokonca sledovať podľa času alebo miesta. Možnosti vyhľadávania sú v počítači ešte rozsiahlejšie. Prejdite na adresu //photos.google.com a prihláste sa pomocou svojho účtu Google. Tu je dokonca možné prejsť svojou zbierkou fotografií založenou na rozpoznávaní tváre.

Tip 08: Zdieľajte

Prajete si zdieľať naskenované snímky s ostatnými členmi rodiny? To je tiež veľmi jednoduché prostredníctvom aplikácie Fotky Google. Klepnite na tlačidlo s tromi bodkami vpravo hore a vyberte FotografieVyberám. Vyberte všetky fotografie, ktoré chcete zdieľať, a klepnite na tlačidlo zdieľania. Vyberte spôsob zdieľania fotografií - napríklad e-mailom, zdieľaným odkazom alebo WhatsApp - a postupujte podľa pokynov na obrazovke.