Preskúmanie

Toto sú najlepšie služby VPN

Každý, kto to s bezpečnosťou myslí vážne, už nemôže ignorovať VPN. Kvôli rastúcej popularite VPN sú noví poskytovatelia VPN pridávaní takmer každý deň. Je drahá VPN lepšia ako lacná? A na čo by ste si mali pri kúpe VPN dať pozor? Testujeme 10 sietí VPN na použiteľnosť, anonymitu, rýchlosť a ďalšie.

Mnoho poskytovateľov VPN tvrdí, že poskytuje používateľovi väčšie súkromie, ale to v niektorých prípadoch nie je tak úplne pravda. Existujú dokonca známe prípady, keď poskytovateľ VPN pozorne sledoval a zaznamenával aktivity spotrebiteľov. Samozrejme tomu chcete zabrániť. Najmä ak platíte za predplatné VPN, môžete očakávať, že spoločnosť nezaznamená vaše správanie na internete.

Je ťažké nájsť dobrú VPN na streamovanie. Pretože streamovacie služby, ako napríklad Netflix, často blokujú siete VPN, poskytovatelia sietí VPN nezaručujú, že s ich službou môžete zmeniť oblasť Netflix vášho účtu. Holandské streamovacie služby ako Ziggo Go, KPN ITV Online a NLZiet tiež nemajú veľký záujem o VPN. Ak kupujete VPN hlavne na obchádzanie streamovacích blokov, je dobré vedieť, aká vysoká je úspešnosť u príslušného poskytovateľa.

Stiahnutie zákazu

Prísnejšie presadzovanie zákazu sťahovania je ďalším dôvodom, prečo si čoraz viac Holanďanov kupuje predplatné VPN. Holandský filmový priemysel je čoraz urputnejší v súdnych sporoch zameraných na boj proti nelegálnym sťahovačom.

Akonáhle nájdete VPN, ktorá zaručuje vaše súkromie a umožňuje vám robiť to, čo chcete, je pekné, ak je ľahko použiteľná alebo aspoň dobre navrhnutá. Medzi poskytovateľmi je veľký rozdiel v ľahkom použití.

A potom máte k dispozícii technickú podporu. Poradenské centrá VPN sú vo všeobecnosti oveľa rýchlejšie ako tradičné spoločnosti, ako sú dodávatelia energie alebo telekomunikačné spoločnosti. Na svoju otázku máte zvyčajne odpoveď do 5 minút. Rozdiel je hlavne v technických znalostiach a ústretovosti zamestnancov k zákazníkom.

A čo ak chcete zrušiť VPN alebo požadovať vrátenie peňazí: aké ľahké je to prostredníctvom zákazníckeho servisu? To sú tiež veci, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako si predplatíte trojročné predplatné.

Testovacia metóda

Poskytovatelia sietí VPN takmer vždy tvrdia, že ponúkajú súkromie a anonymitu. Analýzou pravidiel ochrany súkromia poskytovateľa oddelíme pšenicu od pliev. Niektorí poskytovatelia už boli v praxi odhalení alebo získali prúžky zaručením súkromia zákazníkov.

Pre rýchlostné testy sa pripájame k najmenej obsadenému a najbližšiemu serveru. Ak aplikácia VPN poskytovateľa ponúka možnosť automatického pripojenia k najlepšiemu serveru, použijeme ju. Základný výsledok je 200 Mbit / s bez VPN. Dá sa očakávať, že VPN mierne spomalí rýchlosť.

Testujeme pomocné pulty na čas odozvy a rozlíšenie, základné znalosti a kontaktnú metódu. Napríklad niektorí poskytovatelia sľubujú nepretržitú podporu živého chatu, zatiaľ čo v praxi ide často iba o kontaktný formulár.

Použiteľnosť na streamovanie testujeme pomocou všetkých serverov určitých oblastí s príslušnou streamovacou službou s príslušnou VPN. Testujeme americké a holandské Netflix, Ziggo Go, KPN ITV, NPO Start a NLZiet. Ak žiadny zo serverov VPN nedokáže stream zobraziť, považujeme tento pokus za neúspešný.

Ceny sú vždy za mesiac. Ak ceny v eurách nie sú k dispozícii, budú prevedené z amerického dolára do eura na základe priemerného výmenného kurzu za posledných 6 mesiacov.

Zhrnutie testu

Testujeme 10 poskytovateľov VPN na základe každodenného používania. Od ochrany súkromia a sťahovania torrentov až po obchádzanie regionálnych blokov. Okrem praktických funkcií kontrolujeme zásady ochrany osobných údajov a podmienky poskytovateľov. Z hľadiska užívateľskej prívetivosti testujeme aplikácie, ako aj proces registrácie a helpdesk. Na záver porovnáme pomer ceny a kvality pre titul „Best Buy“ a jednu VPN označíme ako „Best Tested“.

CyberGhost

CyberGhost je skutočný bojovník za cenu. S trojročným predplatným CyberGhost máte dobrú VPN za 2,50 eura mesačne. Nie najlepší, ale dobrý. Zatiaľ čo mnoho ďalších poskytovateľov ponúka záruku vrátenia peňazí v rozmedzí 24 hodín až 30 dní, CyberGhost má záruku minimálne 45 dní.

Rýchlosti sú dobré, najmä v súvislosti s cenou. Skvelé na streamovanie a torrentovanie. Americký aj holandský región Netflix spolupracujú so spoločnosťou CyberGhost. V aplikácii bola bohužiaľ vytvorená predvoľba iba pre americký región. V holandskom regióne si budete musieť sami vyskúšať niekoľko holandských serverov.

Ochrana súkromia na CyberGhost je dobrá. Vďaka priaznivým zákonom o ochrane súkromia je Rumunsko dobrou voľbou na založenie poskytovateľa VPN. Zásady ochrany osobných údajov tiež ukazujú, že CyberGhost je dobrým prvým krokom k anonymizácii vašej totožnosti na internete.

Môžete tiež platiť relatívne anonymne kryptomenou alebo bežnejším spôsobom platby, ako je iDeal. Posledná zmienka samozrejme neprispieva k anonymite, ale robí CyberGhost prístupným pre širšie publikum.

Podpora prostredníctvom často kladených otázok a vedomostnej základne je rozumná, dobrá a pracovníci helpdesku vám pomôžu rýchlo. Chatujete so zamestnancom do minúty alebo dvoch. Odpovede sú jasné; užitočné, pretože často kladené otázky / vedomosti nie sú také jasné.

CyberGhost

1 mesiac: 12,99 €

1 rok: 5,25 EUR

2 roky: 3,69 EUR

3 roky: 2,50 EUR

7 Skóre 70

 • Pros
 • Hodnota za peniaze
 • Skvelé na streamovanie
 • Dlhá záruka vrátenia peňazí
 • Negatíva
 • Znalostná báza nie je vždy jasná
 • Cena-kvalita len dobrá s dlhším predplatným
Poskytovatelia VPN sľubujú súkromie a anonymitu, ale nie vždy

ExpressVPN

ExpressVPN nájdete zriedka mimo najlepších 3. Čiastočne vďaka overenej extrémnej ochrane súkromia je táto VPN z Panamy veľmi populárna. Aj keď atentát na ruského veľvyslanca viedol všetky stopy k serveru ExpressVPN, ExpressVPN neodovzdal údaje o zákazkách úradom.

Súkromie a anonymita sú ústredné, ale fanúšikovia streamovania sú tu tiež na správnom mieste. Americký aj holandský Netflix fungujú bezchybne, ak sa pripojíte k správnemu serveru. Holandské televízne streamovacie služby tiež perfektne fungujú s ExpressVPN.

Každá mysliteľná platforma má dobrú podporu s ExpressVPN. Pre smerovače je dokonca k dispozícii vlastný firmvér. Okrem štandardných funkcií, ako je prepínač zabitia, má ExpressVPN aj rozdelené tunelovanie. Takto môžete určiť, ktoré aplikácie majú alebo nemajú používať VPN. Užitočné, ak chcete používať internet „normálne“ bez VPN, zatiaľ čo sa váš Torrent klient pripája k VPN.

Pri tomto teste som ešte vyskúšal živý chat a do minúty som sa skontaktoval so zamestnancom. Technické znalosti helpdesku boli v poriadku, čo nemôžete povedať o každej VPN.

Platba môže byť „normálna“ prostredníctvom služby iDeal alebo anonymne pomocou kryptomeny. Môžete vyskúšať túto VPN s 30-dennou zárukou vrátenia peňazí. ExpressVPN určite nie je najlacnejší, ale je najlepší.

ExpressVPN

1 mesiac: 11,35 €

6 mesiacov: 8,76 €

1 rok: 7,30 EUR

9 Skóre 90

 • Pros
 • Ochrana súkromia
 • Aplikácie veľmi vysokej kvality
 • Rýchlosť
 • Negatíva
 • Počet súčasných pripojení (3)
 • Nie lacné
Ani po pokuse o atentát ExpressVPN neodovzdal žiadne identifikovateľné informácie: žiadne neexistovali

Freedome

Freedome je súčasťou servera F-Secure, ktorý je známy predovšetkým svojimi antivírusmi a internetovou bezpečnosťou. A takto to cíti. Všimli ste si, že Freedome je súčasťou väčšieho balenia.

Umiestnenia serverov sú v porovnaní s ostatnými poskytovateľmi v tomto teste trochu obmedzené a torrentovanie je povolené iba vo veľmi obmedzenom rozsahu. Rýchlosť je v poriadku.

Freedome je do istej miery vhodný na ochranu vášho súkromia. Napríklad na nezabezpečenom WiFi vás Freedome chráni pred hackermi. Ak však bude existovať väčšie riziko, ako sú napríklad brány firewall a monitorovanie nepriateľskými vládami, Freedome by som ignoroval. Môžete tiež zabudnúť na Netflixing s programom Freedome: všetky servery sú blokované. Holandské streamovacie služby naopak fungujú s Freedome dobre.

Rovnako ako štít Hotspot, aj Freedome podporuje iba Windows, Mac, iOS a Android. Freedome môžete používať iba prostredníctvom aplikácií. Toto znemožňuje manuálne nastavenie smerovača alebo iného zariadenia. Veľmi obmedzené a neaktuálne.

Aplikácie však fungujú ľahko a vyžadujú minimálnu konfiguráciu. A v nepravdepodobnom prípade, že to nedokážete vyriešiť, je Freedome jediný, ktorý má dokonca aj telefonické helpdesk. Zákaznícke služby môžete kontaktovať aj prostredníctvom živého chatu alebo e-mailu.

Aplikácia pre stolné počítače pripomína zastaraný antivírus. Ak hodnotíte Freedome ako samostatný produkt a nie ako súčasť F-Secure Total, je to veľmi zlé. Freedome sa cíti ako vedľajší produkt F-Secure, ktorému sa nedostáva dostatočnej pozornosti. Vyhnúť sa

Freedome

1 rok: 4,16 € 4 Skóre 40
 • Pros
 • Telefonická podpora
 • Negatíva
 • Aplikácia vyzerá ako zastaraná
 • cena
 • Najkratšia doba predplatného je 1 rok
Freedome sa cíti ako vedľajší produkt F-Secure, ktorému sa nedostáva dostatočnej pozornosti

Husa VPN

Goose VPN je holandský poskytovateľ VPN. Veľkou výhodou pre začínajúcich používateľov VPN je, že helpdesk je prevažne holandský. Tým chcem povedať, že nie každý zamestnanec technickej podpory hovorí po holandsky. Musíš teda mať šťastie ...

Rýchlosti sú mierne; majte na pamäti, že stratíte veľa rýchlosti. Z našich 200 Mbit / s zostalo v priemere iba 34.

Pre fanúšikov streamovania má Goose VPN samostatné umiestnenia servera Netflix, pomocou ktorých je možné zmeniť oblasť predplatného Netflix. Bohužiaľ, tieto často nefungujú. Myšlienka je dobrá, implementácia menej.

Aplikácie tiež spôsobujú zmiešané pocity. Všeobecne fungujú dobre, ale sú oveľa menej premyslené ako napríklad ExpressVPN.

To by nebolo zlé, keby boli Goose lacné špiny, ale najlacnejšie predplatné bez dátového limitu už stojí 4,99 eura mesačne. Okrem toho existuje ďalší variant za 2,99 eura s dátovým limitom 50 GB.

Veľkou výhodou Goose oproti iným poskytovateľom je neobmedzený počet súčasných pripojení, ktoré sú povolené. Jeden účet môžete používať na neobmedzenom počte zariadení súčasne.

Zásady ochrany osobných údajov sú v poriadku, ale pretože sa spoločnosť Goose VPN legálne nachádza v Holandsku, puristi na ochranu súkromia z domova nebudú túto VPN rýchlo používať. Myšlienka spočíva v tom, že je „bezpečnejšie“ používať VPN mimo vašej vlastnej jurisdikcie, aby ste sa vyhli vládnemu dohľadu. Ak na to nie ste takí citliví a dokážete žiť s tým, že nemáte k dispozícii americký Netflix 24/7, potom je Goose VPN rozumnou voľbou.

Husa VPN

1 mesiac: 12,99 €

1 rok: 4,99 EUR

2 roky: 2,99 EUR

5 Skóre 50

 • Pros
 • Holandská asistenčná služba
 • Neobmedzený počet súčasných pripojení
 • Negatíva
 • Rôzne príbehy o helpdesku
 • Mierna rýchlosť
 • Zastaraný dátový limit
Husu je možné používať na neobmedzenom počte zariadení súčasne s jedným účtom

Štít hotspotu

Hotspot Shield je veľmi užívateľsky príjemný a funguje na všetkých populárnych zariadeniach. To znamená, že ak ide o zariadenie PC alebo Mac alebo iOS alebo Android. Hotspot Shield nie je možné použiť v iných operačných systémoch. Je to preto, že Hotspot Shield nepoužíva bežný protokol VPN, ako je OpenVPN alebo IKEV2: Hotspot Shield interne vyvinul protokol VPN s názvom Hydra.

Pretože protokol nie je otvoreným zdrojom ako OpenVPN, nie je možné skontrolovať, či obsahuje zadné vrátka. Je tiež nemožné nainštalovať Hotspot Shield na iné zariadenie, napríklad na smerovač alebo inteligentnú televíziu. Veľmi obmedzené v porovnaní s takmer akýmkoľvek iným poskytovateľom. Štít Hotspot bol tiež niekoľkokrát zdiskreditovaný, pretože služba VPN špehovala svojich vlastných používateľov namiesto toho, aby ich chránila.

Teraz máme dobrú správu: Aplikácie Hotspot Shield sú veľmi užívateľsky prívetivé a servery sú rýchle. Torrentovanie je povolené a rôzne regionálne blokády, ako napríklad blokovanie služieb Netflix a holandských televízií, sa dajú jednoducho obísť pomocou Hotspot Shield.

Cenovo je zaujímavé iba predplatné na 2 a 3 roky. Ak sa rozhodnete pre ročné alebo mesačné predplatné, pomer ceny a kvality sa stratí.

Môže vám byť ukradnuté súkromie a potrebujete iba VPN na počítači PC alebo Mac alebo na zariadení so systémom iOS alebo Android? Potom je Hotspot Shield rozumnou voľbou.

Štít hotspotu

1 mesiac: 15,99 €

6 mesiacov: 10,99 €

1 rok: 6,99 €

2 roky: 3,99 EUR

3 roky: 3,99 EUR

5 Skóre 50

 • Pros
 • Jednoduché použitie
 • Rýchlo
 • Negatíva
 • Pochybná reputácia
 • Obmedzený výber platformy
 • Drahé
Ak vás súkromie nezaujíma, Hotspot Shield je rozumná voľba

NordVPN

Na prvý pohľad vyzerá NordVPN ako prémiový poskytovateľ VPN, ako je ExpressVPN. Web je prehľadný a aplikácie sú veľmi užívateľsky prívetivé. Napriek tomu platíte oveľa menej. A to si okamžite všimnete v rýchlosti serverov a technickej podpory. Zákaznícka podpora je mierna a rovnako rýchla.

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, server NordVPN je dobre zostavený. Rovnako ako ExpressVPN, aj NordVPN podlieha panamskému právu. Panama je známa svojimi flexibilnými zákonmi na uchovávanie údajov.

Streamovacie služby ako Netflix pracujú striedavo s NordVPN. Americký Netflix funguje dobre, ale iné regióny fungujú inak. Holandské televízne streamovacie služby fungujú dobre.

Normálne zablokovací spínač blokuje internetové pripojenie, keď neočakávane vypadne pripojenie VPN. NordVPN to robí inak a zavrie preddefinované aplikácie, ak sa neočakávane stratí pripojenie VPN. Nie je to veľmi užitočné, ak práve píšete e-mail do prehliadača ...

Veľkým plusom sú rôzne špeciálne servery, ktoré má NordVPN, hlavne „zahmlené“ servery, ktoré maskujú protokol VPN ako náhodný internetový prenos. Pretože pripojenie nie je rozpoznateľné ako VPN, vládne blokády sa dajú ľahko obísť.

NordVPN má navyše servery „Tor over vpn“, ktoré vám umožňujú používať Tor a vpn súčasne. To vám dáva dosť veľkú rýchlosť, ale získate späť veľa súkromia.

Nakoniec, NordVPN má „Double VPN“: dve VPN pripojenia súčasne. Ostatní poskytovatelia to tiež nazývajú „multi hop“. V skratke to znamená pripojenie sa k VPN v sieti VPN. Z dôvodu ochrany osobných údajov sa odporúča NordVPN. Menej z hľadiska streamovania a rýchlosti.

NordVPN

1 mesiac: 10,50 EUR

1 rok: 6,14 €

2 roky: 3,50 EUR

3 roky: 2,62 EUR

7 Skóre 70

 • Pros
 • Užívateľsky prívetivé aplikácie
 • Dobrá hodnota za peniaze
 • Zásady ochrany osobných údajov
 • Negatíva
 • Priemerná technická podpora
 • Rýchlosť

Súkromný prístup na internet

PIA bola jedným z prvých poskytovateľov VPN, ktorý oslovil veľké publikum. Skutočnosť, že aplikácie neboli také užívateľsky prívetivé, sa v tom čase zmenila o niečo menej. V prvých dňoch vpn to bolo hlavne o dobrom spojení a silnej ochrane súkromia. V dnešnej dobe sa ako poskytovateľ VPN môžete dostať k priemernej aplikácii, iba ak je zvyšok služby vynikajúci.

Napriek tomu PIA nie je okamžite zlou voľbou. Torrenty môžu jednoducho presmerovať port na PIA, čo je v prípade tohto testu nemožné u iného poskytovateľa. Ďalším rozdielom je absurdné množstvo anonymných platobných metód pri PIA. Zatiaľ čo niektoré VPN neponúkajú žiadny anonymný spôsob platby, s PIA môžete okrem kryptomeny dokonca ako platobný prostriedok použiť aj poukážky z amerických obchodov.

Rýchlosti sú v najlepšom prípade primerané. Zmeškaná príležitosť pre VPN, ktorá uľahčuje presmerovanie portov. Helpdesk tiež nie je o čom písať domov: dlhé čakanie na skriptovanú odpoveď. Znalostná základňa je dobre organizovaná. Okrem dobrej podpory populárnych spotrebiteľských platforiem existuje aj veľmi široká podpora systému Linux.

Neexistuje žiadna podpora služby Netflix a žiadny zo serverov, ktoré som vyskúšal, s Netflixom nepracoval. To ďalej potvrdzuje obraz, že PIA sa zameriava hlavne na súkromie a torrenty. Za menej ako 3 eurá mesačne nemôžete čakať veľa. Napriek tomu za túto sumu stále získate rozumnú VPN: pri nízkej cene a primeranej kvalite je pomer ceny a kvality dobrý.

Súkromný prístup na internet

1 mesiac: 6,10 €

1 rok: 2,92 EUR

2 roky: 2,55 EUR

6 Skóre 60

 • Pros
 • Presmerovanie prístavu
 • Široká podpora systému Linux
 • Veľa anonymných spôsobov platby
 • Negatíva
 • Mierna rýchlosť
 • Priemerná technická podpora
 • Žiadny Netflix
Američania dokonca platia PIA potravinovými kupónmi

ProtonVPN

Švajčiarsky poskytovateľ VPN ProtonVPN volí pri každom dizajnovom rozhodnutí súkromie. To sa odráža v aplikáciách a veľmi silných zásadách ochrany osobných údajov. Rýchlosť je dobrá a pripojenie stabilné. Torrenty sú povolené, s výnimkou bezplatnej verzie. O tom môžem povedať, že ide o úplne najlepší produkt vpn, aký som kedy testoval.

Pre nadšencov ochrany osobných údajov má ProtonVPN funkciu, ktorú nazývajú „Secure Core“. Stručne povedané, znamená to, že máte dvojité pripojenie VPN. Používateľ sa pripojí k serveru vpn # 1, ktorý následne vytvorí pripojenie vpn k serveru vpn # 2. Prevádzka prechádzajúca viacerými servermi v rôznych jurisdikciách sťažuje odpočúvanie. Môže to znieť prehnane, ale ak od toho závisí vaša bezpečnosť, je to prinajmenšom užitočná vlastnosť.

ProtonVPN je menej vhodný na streamovanie. Funguje iba americký Netflix a iba na vašom počítači. Žiadna oblasť Netflix nebude s ProtonVPN fungovať na iných zariadeniach. Holandské streamovacie služby s ProtonVPN pracujú mierne.

Aplikácie sa veľmi ľahko používajú a fungujú hladko. Ak stále potrebujete vysvetlenie, na webe ProtonVPN je obmedzená základňa znalostí. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, môžete sa obrátiť na zákaznícke služby prostredníctvom živého četu a e-mailu. Zákaznícky servis má dobrú úroveň znalostí a rýchlo reaguje.

S predplatným Plus získate najlepšiu cenu. Basic je pre platenú VPN príliš základný a predplatné Visionary vo výške viac ako 20 eur mesačne je pre VPN a e-mail príliš drahé.

ProtonVPN

1 mesiac: 8,77 €

1 rok: 7,02 EUR 8 Skóre 80

 • Pros
 • Bezplatná verzia je vhodná na každodenné použitie
 • Secure Core
 • Užívatelsky prívetivý
 • Negatíva
 • Menej vhodné na streamovanie

SaferVPN

SaferVPN je menej známy hráč v prostredí VPN. To je nespravodlivé, pretože spoločnosť poskytuje lepšie služby ako niektoré zavedené názvy. Rýchlosti sú priemerné, sieť serverov veľmi rozsiahla. Aplikácie sa mi zdajú veľmi užívateľsky prívetivé, množstvo serverov je dokonca označených ako streamovacie servery pre Netflixers. Výhodou je, že pri sledovaní amerického Netflixu nemusíte skúšať všetky servery. Holandský Netflix je jednou z mála streamovacích služieb, ktorá nefunguje so SaferVPN. Americký Netflix a väčšina holandských streamovacích služieb veľmi dobre spolupracujú s holandskými servermi.

Torrenty sú vítané na SaferVPN. Vďaka svojmu legálnemu usadeniu v Izraeli tento poskytovateľ dobre využíva priaznivé právne predpisy v oblasti ochrany súkromia a údajov v tejto krajine. Nemusíte sa preto báť, že si omylom nelegálne stiahnete film alebo seriál pomocou služby SaferVPN.

Zamestnanci Helpdesku reagujú rýchlo a majú primeranú úroveň znalostí. Je dobré si všimnúť, že SaferVPN je skutočne zameraný na spotrebiteľov. Napríklad najčastejšie otázky obsahujú málo informácií o aplikáciách pre Linux.

Pokiaľ ide o cenu, SaferVPN je mierne na vysokej úrovni; najmä ak si vyberiete ročné alebo mesačné predplatné, pomer ceny a kvality nie je optimálny. Našťastie je skúšobná doba dostatočne dlhá na to, aby ste zistili, či SaferVPN spĺňa vaše požiadavky. Ak chcete SaferVPN vyskúšať na 30 dní, už chcú vaše platobné podrobnosti; V tomto ohľade sa tento poskytovateľ nelíši od väčšiny ostatných. Ale iba s e-mailovou adresou získate SaferVPN zadarmo na 24 hodín, čo u mnohých poskytovateľov nevidíte.

SaferVPN

SaferVPN

1 mesiac: 9,64 EUR

1 rok: 4,82 €

2 roky: 2,89 EUR

3 roky: 2,19 EUR

7 Skóre 70

 • Pros
 • 100% bezplatná skúšobná verzia bez zadania platobných údajov
 • Veľmi užívateľsky prívetivé
 • Negatíva
 • Drahé

VyprVPN

VyprVPN je v mnohých ohľadoch porovnateľný s ExpressVPN: veľmi užívateľsky prívetivé aplikácie, rýchle pripojenia a túto VPN môžete použiť aj v „zložitých oblastiach“, ako sú Čína a Spojené arabské emiráty. Legálne má pôvodne americká spoločnosť sídlo vo Švajčiarsku, v krajine známej priaznivými zákonmi o ochrane súkromia.

Dôležitým rozdielom je, že donedávna neboli povolené torrenty s VyprVPN. Škoda, pretože s rýchlosťami VyprVPN (pokles o 134/26 hore) máte film za chvíľu. Na konci minulého roka VyprVPN zmenil kurz a stal sa VPN bez prihlásenia.

Okrem bezproblémového torrentovania je VyprVPN veľmi vhodný aj na streamovanie. Holandský aj americký Netflix fungujú bezchybne, pokiaľ si vyberiete správne umiestnenie servera. Ostatné holandské streamovacie služby tiež dobre fungujú s VyprVPN.

Aplikácie na všetkých platformách sú veľmi užívateľsky prívetivé, aj keď holandské preklady nie vždy vyjdú dobre. Pre smerovače existuje dokonca vlastný firmvér od VyprVPN. Vďaka tomu už nemusíte ručne nastavovať VPN na smerovači alebo vôbec používať aplikáciu. Akékoľvek zariadenie pripojené k smerovaču bude automaticky používať sieť VPN.

Zákaznícky servis reaguje trochu roboticky: máte pocit, že ste číslo. Zdá sa, že holandská verzia webovej stránky VyprVPN je kopírovaná priamo z Prekladača Google. Ak ignorujete brakický holandský preklad, môžete získať špičkovú kvalitu VPN za niečo málo cez 3 eurá mesačne.

VyprVPN

1 mesiac: 10,52 EUR

1 rok: 5,11 €

2 roky: 3,29 EUR

9 Skóre 90

 • Pros
 • Rýchlosť
 • Užívateľsky prívetivé aplikácie
 • Vhodné pre fanúšikov streamovania
 • Negatíva
 • Brakický holandský preklad
VyprVPN zastavil logovanie a stal sa jednou z najlepších VPN

Záver

Cena zvyčajne nič nehovorí o kvalite VPN. Ukázalo sa, že najdrahšia aj jedna z najlacnejších sietí VPN poskytuje tie najlepšie služby. Všeobecne je ExpressVPN najlepšou voľbou, ale za podstatne nižšiu sumu máte s VyprVPN takmer rovnakú kvalitu. Najlepším spôsobom, ako zistiť, či VPN spĺňa vaše požiadavky, je použitie bezplatnej skúšobnej verzie alebo záruky vrátenia peňazí.