Ako

Kurz: Ako ukladáte pamäťovú kartu SD?

Pamäťové karty sa zväčšujú a to je samozrejme pekné, pretože do nich môžete ukladať čoraz viac fotografií, dát a podobne. Stane sa to menej príjemným, keď sa karta náhle vzdá ducha. Pretože pokiaľ kartu nebudete pravidelne vyprázdňovať, prídete o obrovské množstvo dát. Ak ste kartu doslova nerozbili na polovicu, existujú našťastie spôsoby, ako pokazenú pamäťovú kartu opraviť.

Nebabrať

Chybnú pamäťovú kartu spoznáte podľa toho, že karta sa nerozpozná po vložení do počítača alebo do čítačky kariet a často sa zobrazí aj správa, či chcete kartu naformátovať. Príčinou býva často poškodený indexový súbor. Tento súbor informuje váš počítač o tom, čo je na pamäťovej karte. Ak je tento súbor poškodený, vyzerá to, že karta je prázdna, ale realita je iná.

Je dôležité, aby ste na karte nefičali a nepokúšali sa sami rozpútať všetky druhy „šikovných“ trikov, pretože šanca je potom iba väčšia, že ste skutočne stratili svoje údaje. Najlepšie urobíte, ak si čo najskôr stiahnete správny softvér a obnovíte fotografie / dáta.

Nerobte si problém s chybnou pamäťovou kartou, iba by ste spôsobili väčšie škody.

CardRecovery

Šikovnou aplikáciou na obnovu mediálnych súborov z pamäťovej karty je CardRecovery. Konkrétne tu spomíname mediálne súbory, pretože CardRecovery je špeciálne určený pre okrem iného súbory jpg, raw, avi, mov, mpg atď. Malou nevýhodou aplikácie je, že funguje iba pre lístky, ktoré sú stále rozpoznané a majú priradené písmeno jednotky. Aplikácia je preto obzvlášť užitočná na obnovu mediálnych súborov na karte, ktorú ste omylom naformátovali (napríklad po tom, čo už nebola rozpoznaná) alebo ktorú ste vyprázdnili. Za CardRecovery zaplatíte poriadnu cenu, presnejšie 40 dolárov.

CardRecovery je skvelý program, ale za 40 dolárov je trochu drahý a obmedzený.

PhotoRec

PhotoRec je zďaleka najsilnejší softvér na obnovu stratených súborov. Názov naznačuje, že sa to týka iba fotografií, ale v skutočnosti program dokáže obnoviť všetky typy súborov, na rozdiel od CardRecovery aj z kariet alebo iných vymeniteľných jednotiek, ktoré už nie sú vôbec rozpoznané.

Tento program má jednu veľmi veľkú výhodu a veľmi veľkú nevýhodu. Nevýhodou je, že rozhranie PhotoRec je dosť zložité z toho dôvodu, že chýba. Celý proces prebieha v DOSovom boxe a zatiaľ čo pomocou príkazov pomocníka a pomoci z webu môžete ľahko zistiť, ako to presne funguje, môže to pôsobiť dosť odstrašujúco na tých, ktorí pracujú iba s grafickými rozhraniami. Veľká výhoda: PhotoRec je však úplne zadarmo, inými slovami, nezaškodí vyskúšať si, či si poradíte s nedostatkom rozhrania.

PhotoRec je zadarmo, ale funguje bez grafického rozhrania.

Recuva

Pokiaľ ide o nás, Recuva je v tejto oblasti najlepšou z oboch svetov. Aplikácia je úplne zadarmo (bez podpory, ale o to sa nestaráme) a má nevídané užívateľsky prívetivé rozhranie. Namiesto toho, aby vás tento program hodil do hĺbky, drží vás za ruku a pýta sa, čo konkrétne chcete z lístka získať a ako. Nie je ľahší spôsob, ako získať svoje súbory späť. Aplikácia je v procese obnovy o niečo pomalšia ako PhotoRec, nie však o nič menej komplexná.

Recuva je zadarmo a má veľmi pekného čarodejníka. Získanie súborov späť nemôže byť jednoduchšie ako toto.