Ako

Ako spojíte maják?

Každý, kto sa zúčastňuje (alebo koná) prezentácií na konferenciách, v spoločnostiach alebo na náhodnom rodinnom stretnutí s fotografiami starého otca a babičky, takmer vždy vidí, že sa niečo pokazí: pripojenie svetelného lúča. Pretože to prvýkrát nejde vždy správne, tu je príklad, ako pripojiť notebook k svetlu.

Prvý rýchly podrobný plán

1. Pripojte káble medzi projektor a laptop.

2. Zapnite projektor a nechajte ho úplne zahriať.

3. Nezapínajte prenosný počítač, kým sa maják úplne nezahreje.

Podľa toho, aký projektor máte, môžete projektor pripojiť cez VGA (čo je pomerne štandardné), modernejšie projektory však často disponujú aj pripojením HDMI.

Dve pripojenia: HDMI a VGA

Ak používate prenosný počítač Apple, potrebujete adaptér: z portu Display na zadnej strane (poznámka: je širší pre staršie modely ako pre novšie modely, čo je nepohodlné) na VGA, HDMI alebo DVI. Ak chcete pripojiť Mac Mini, môžete to urobiť cez HDMI a novšia generácia Macbookov Pro má od začiatku roku 2012 tiež pripojenie HDMI.

Väčšina notebookov nemá pripojenie DVI, ale štandardom sú VGA a / alebo HDMI. Mnoho stolných počítačov je týmto pripojením stále vybavených, štandard však aj tak zastaráva.

Neslávne známy kábel Apple; bez tejto veci nemôžeš nič robiť

Druhý rýchly podrobný plán

Potom prichádzame k vzrušujúcej časti, pretože správne pripojenie káblov by malo stále fungovať, však? Iste, existuje niekoľko možností, ale nakoniec je pripojenie majáka všetko o signáli, ktorý chcete preniesť z notebooku na maják. Tam sa to často pokazí.

Možnosť 1: Pripojte sa a počkajte

Mnoho moderných notebookov okamžite identifikuje lúč (alebo externý displej) a vie „čo robiť“. Keď je svetelný lúč zapnutý, detekuje prenosný počítač ako vstupné zariadenie a obraz preskočí priamo z obrazovky na projekciu svetelného lúča. Pripravený!

Možnosť 2: Práca s klávesovými skratkami v systéme Windows 7

Zvyčajne to nie je také ľahké ako v možnosti 1: nie nadarmo sa pri práci s majákom vždy stretnete s problémami, veľmi často sa vyžaduje IT manažér alebo na večierkoch s rodinnými fotografiami pre tohto šikovného počítačového synovca.

Mnoho notebookov so systémom Windows má kláves FN, zvyčajne v ľavej dolnej časti klávesnice. Podržte stlačené toto tlačidlo a stlačte F5potom sa na projektore spustí projekčné plátno. Ak máte Windows 7, je to ešte jednoduchšie ...

Windows P

Ponechajte Kláves Windows a stlačte P.. 1x P je obrazovka sama, 2x sa duplikuje, 3x sa rozširuje a 4x je iba na majáku. Ak kľúče uvoľníte, priradenie sa spracuje. Zobrazí sa vám ponuka nižšie:

Možnosť 3: Ovládací panel

Jednou z možností, ktorá tu tiež je, a ktorá funguje hlavne na starších notebookoch s operačným systémom Vista alebo XP, je vykonanie úlohy prostredníctvom ovládacieho panela. V súhrne (niekoľko ponúk súčasne) to vyzerá takto: