Ako

Robte si poznámky na svojom iPade alebo iPhone pomocou aplikácie Notability

Predvolená aplikácia na vytváranie poznámok v systéme IOS je celkom pekná a odvádza skvelú prácu na rôzne účely. Môže to však byť ešte lepšie. Aplikácia Notability to dokazuje. Vysvetľujeme, čo je možné.

Pozoruhodnosť je v podstate ako aplikácia typu „všetko v jednom“ pre všetko, čo súvisí s poznámkami. A tým máme na mysli písaný aj - napríklad Ceruzkou - ručne písaný text. V druhom prípade je možné rozpoznať aj tento ručne písaný text, čo znamená, že môžete prehľadať všetky svoje poznámky, ktoré boli týmto spôsobom zapísané. Aplikácia obsahuje aj zvukový záznamník. Vďaka tomu je Notability ideálny napríklad pre študentov a žiakov. Odteraz vezmite svoj iPad iba so sebou a môžete si robiť a uchovávať všetky svoje poznámky digitálne. Nahrávanie prednášky alebo prednášky je samozrejme tiež veľmi užitočné. Importovať napríklad súbor PDF alebo obrázok (ale aj dokumenty Word atď.) Nie je žiadny problém. Takéto importované položky potom môžu byť vybavené vašimi vlastnými poznámkami, náčrtmi a ďalšími. Ak chcete napríklad otvoriť PDF z inej aplikácie na vašom i-zariadení v aplikácii Notability, klepnite na tlačidlo zdieľania v tejto aplikácii. Potom ako cieľ vyberte Notability a prípad sa importuje. Môžete importovať PDF do existujúcej poznámky alebo k nej vytvoriť novú poznámku. Potom môžete pridať text cez tlačidlo T, urobiť náčrty tlačidlom ceruzky, označiť zvýrazňovačom a podobne.

Zvuk

A vlastne s touto importnou akciou ste okamžite videli, ako si robiť poznámky. Prázdnu kópiu môžete začať z hlavnej obrazovky klepnutím na tlačidlo v pravom hornom rohu obrazovky. Alebo otvorte existujúcu poznámku. V obidvoch prípadoch kontroly hovoria samy za seba. Aplikácia sa v každom prípade používa mimoriadne jednoducho. Na nič nemusíte čítať rozsiahly manuál. Napríklad ak chcete k poznámke pridať zvukový záznam, kliknite na mikrofón na paneli nástrojov v hornej časti poznámky. Za zmienku stojí aj kľúč vedľa tlačidla plus. Raz klepnite Papier a vyberte jeden z dostupných typov papiera. Riadkové a kontrolné listy sú veľmi praktické. Najmä ak sa chystáte písať alebo kresliť ceruzkou. Aj vaše matematické úlohy sa dajú takto spracovať úplne digitálne. Šetrí hory papiera, čo je dobré pre vašu peňaženku a životné prostredie.

Oblak

Ak je to potrebné, notifikácia sa automaticky synchronizuje s iCloudom, takže šanca, že stratíte dôležité poznámky, je nulová. Túto možnosť zapnete klepnutím na prepínač v ľavej dolnej časti obrazovky na hlavnej obrazovke. Potom klepnite na iCloud synchronizácia a zapnite prepínač za tlačidlom s rovnakým názvom. Pripravený. Ak prídete do okna s nastaveniami, môžete prejsť nižšie Témy štandardne vyberte svetlé alebo tmavé prostredie. Ďalšie témy sú k dispozícii prostredníctvom nákupov v aplikácii, ale táto „paráda“ sa javí skôr ako niečo pre skutočných nadšencov. Nájdite si čas a pozrite sa na ďalšie možnosti. Možno nájdete nejaké veci, ktoré sa vám páčia. Na záver stojí za zmienku, že Notability zvláda rôzne cloudové služby a WebDAV, vždy po ruke. Zostáva cena Notability: 10,99 EUR. Pre aplikáciu niečo, čo spadá do segmentu vyšších cien, ale ak si naozaj chcete robiť poznámky často na vysokej úrovni, je to určite nevyhnutná aplikácia predovšetkým pre váš iPad. Akonáhle si ho kúpite, dá sa použiť aj na iPhone pre rýchlu prácu.