Ako

Odlišné písmo v programoch Word a Excel

Nepáči sa vám písmo, ktoré sa predvolene používa v programoch Word a Excel? Pri otváraní dokumentu môžete samozrejme zvoliť iné písmo, ale môžete tiež nastaviť programy tak, aby vždy začínali konkrétnym písmom.

Predvolené písmo Excel

Zmena predvoleného písma v programe Excel je veľmi jednoduchá, stačí vedieť, kde je táto možnosť. V programe Excel kliknite na kartu Súbor. V dolnej časti ľavého panela kliknite na ikonu možnosti. Teraz hľadajte pohár Keď sa vytvoria nové zošity. Táto možnosť sa zobrazí Použite toto ako predvolené písmo s rozbaľovacou ponukou vedľa nej. Kliknite na túto ponuku a vyberte písmo, ktoré chcete odteraz používať pri vytváraní nového dokumentu. Priamo nižšie môžete tiež určiť, aké veľké by malo byť písmo. kliknite na Ok a odteraz sa toto písmo bude používať.

Predvolené písmo PowerPoint

V PowerPointe to funguje trochu inak ako v Exceli a v ponuke nájdete možnosť pre predvolené písmo možnosti nenájdem. Ak nechcete znova upravovať písmo pre každú snímku, môžete to urobiť úpravou predlohy snímok. Tento model (ako naznačuje názov) je modelom pre všetky ostatné snímky v prezentácii. kliknite na Prezentačný majster v hornej časti karty Socha a potom ďalej Písma. Vyberte požadované písmo a kliknite na tlačidlo Modelové zobrazenieZavrieť. Toto písmo sa teraz použije pre všetky snímky v tejto prezentácii. Túto prezentáciu môžete voliteľne uložiť ako šablónu (Súbor / Uložiť ak sa rozhodnete pre Power Point-šablóna), takže túto šablónu môžete zvoliť pri vytváraní nového dokumentu, aby ste tieto akcie nemuseli opakovať.

Predvolené písmo Word

Môžete tiež nastaviť predvolené písmo v programe Word, ale funguje to trochu inak. Otvorte Word a kliknite na kartu Štart na malom štvorci s diagonálnou šípkou v políčku Štýl písma. Zobrazí sa dialógové okno Písmo. Vyberte písmo, formát, veľkosť atď., Potom kliknite na ľavú dolnú časť Nastaviť ako predvolenú. Teraz označte, či sa vzťahuje iba na tento dokument alebo na všetky dokumenty založené na predvolenej šablóne. Potom sa zmenilo predvolené písmo.