Ako

Takto robíte vo Windows 10 dokonalé videá na obrazovke

Windows 10 nás prekvapí niečím extra na zaznamenávanie videí na obrazovke bez nutnosti inštalácie nejakého externého nástroja. Používate funkciu, ktorá bola pôvodne určená na hranie. Vytváranie inštruktážnych videí nebolo nikdy jednoduchšie.

Krok 1: Aplikácia Xbox

Vo Windows 10 je možné natáčať postup hier, ale nič vám nebráni v použití tejto možnosti na natáčanie všetkého, čo sa deje na obrazovke. Táto funkcia je v aktualizovanej aplikácii Xbox v systéme Windows 10. Táto aplikácia zhromažďuje relevantné informácie pre hráča, ako sú jeho hodnotenie a upozornenia od jeho kamarátov. Modul navyše podporuje Game DVR, povedzme digitálny videorekordér. Prečítajte si tiež: Periskop: Takto vysielate živé videá zo smartphonu.

Uistite sa, že ste sa vopred prihlásili do aplikácie Xbox: zadajte Xbox z ponuky Štart otvorte aplikáciu a prihláste sa pomocou svojho konta Microsoft. Potom spustíte program, do ktorého chcete nahrávať. S kombináciou Kláves Windows + G otvorte herný panel. Niekedy dostanete otázku, či je to v skutočnosti hra. Tu môžete bezpečne potvrdiť, že chcete zobraziť panel hier.

Obmedzenia

Herné DVR má určité obmedzenia. Tento nástroj napríklad nemôžete použiť na vytváranie videozáznamov programu Skype alebo na snímanie fragmentov filmov zo služby Netflix.

Krok 2: Herný panel

Kliknite na červené tlačidlo na hernej lište alebo stlačte Kláves Windows + Alt + R spustiť nahrávanie. Počítadlo sa spustí. Po dokončení stlačte znova Kláves Windows + Alt + R a kliknite Prestaň. Všetky nahrávky skončia v priečinku Videá / nahrávky kde ich môžete upravovať, prezerať alebo zdieľať s ostatnými. Videá sa ukladajú vo formáte mp4. Xbox si zapamätá nastavenia Game Baru pri ďalšom otvorení aplikácie. Kliknutím na riadiacu páku na hernej lište sa dostanete do nastavení. Tu môžete napríklad určiť maximálnu dĺžku záznamu. Je to tiež miesto, kde môžete aplikácii Xbox povedať, aby zaznamenávala všetko na pozadí.