Ako

Týmto spôsobom klonujete pevný disk

Váš systém Windows je práve v poriadku a teraz požadujete úplnú zálohu. Zvažujete prechod na väčší pevný disk alebo rýchle SSD. Pre takéto scenáre sa hodí nástroj CloneZilla. Toto umožňuje klonovať váš (systémový) oddiel alebo celý disk.

01 Obrázok a klon

Ak chcete získať presnú kópiu diskového oddielu alebo pevného disku, môžete použiť 'obraz' aj 'klon'. Obrázok je jeden súbor, v ktorom je uložená celá kópia (obzvlášť užitočný ako záloha). Vďaka klonu, ktorý vytvoríme na tomto workshope, sa nič nezapíše do samostatného súboru, ale urobíte najslovnejšiu kópiu všetkých bitov a bajtov na diskovom oddiele alebo disku, ktoré vás napadnú: ideálne pre pripravené zálohovanie disk, ktorý môžete ihneď použiť, alebo na rýchly prenos systému na väčší disk alebo SSD.

02 CloneZilla naživo

Pre naše klonovacie operácie používame bezplatnú CloneZilla, open source distribúciu Linuxu. Znalosť systému Linux nie je potrebná. CloneZilla má dve varianty: živú verziu a serverovú verziu. Živá verzia je dostatočná na domáce použitie. Nájdete ho tu, kde nájdete sekciu K stiahnutiu otvára a Stabilné verzie kliknutia. Pre kompatibilitu (s väčšinou CPU x86) zvoľte na Architektúra CPU pred i486. Ak plánujete napáliť živé CD, vyberte izo Včela Typ súboru. Ak uprednostňujete bootovateľný USB kľúč, zvoľte PSČ. Potvrďte pomocou Stiahnuť ▼.

03 Živé CD

Po stiahnutí súboru iso je cieľom napáliť z neho bootovacie CD. To je možné napríklad pomocou bezplatného nástroja CDBurnerXP. Stiahnite a nainštalujte program. Potom vyberte v hlavnom okne Napáliť ISO súbor. Potvrďte pomocou Ok a odkazovať cez tlačidlo Listy do stiahnutého iso súboru. Skontrolujte, či je v jednotke prázdny disk CD alebo DVD, vyberte správnu jednotku Cieľová stanica, nechajte začiarknutie vedľa Finalizujte disk a potvrďte pomocou Napáliť disk. Po chvíli je vaše bootovacie CD / DVD s CloneZilla pripravené.

04 Formátovacia páčka

Pokiaľ váš systém nemá CD / DVD prehrávač, musíte sa spoľahnúť na live stick. Predtým ste si stiahli súbor zip z CloneZilla. Vložte USB kľúč do vášho PC, otvorte Prieskumník súborov, kliknite pravým tlačidlom myši na písmeno jednotky tohto kľúča a vyberte Formát. To Systém súborov prispôsob sa FAT32, Veľkosť klastra nechajte sa nedotknuteho. Vyberte si vhodný Názov zväzku. Značka začiarknutia na Rýchly formát môžete to nechať tak. Stlačte Počnúc formátovať. Majte na pamäti, že všetky údaje na tejto páske teraz zmiznú!