Ako

Upravte video pomocou Story Remix

Program Windows Movie Maker už neexistuje. Namiesto toho spoločnosť Microsoft vyvinula Story Remix. Vďaka tejto aplikácii pre Windows 10 môžete ľahko vytvoriť pekné video z fotografií alebo videí z dovolenky.

1 Nainštalujte

Story Remix nie je samostatný program: túto funkciu nájdete v aplikácii Fotografie. Ak to chcete urobiť, musíte si stiahnuť aktualizáciu Fall Creators Update zo systému Windows 10. Vo väčšine prípadov vás systém Windows upozorní, že si môžete aktualizáciu stiahnuť zadarmo. Ak nie, choďte sem a kliknite Stiahnite si utilitu. Uvidíte, či máte vo svojom systéme nainštalovanú aktualizáciu Fall Creators Update ako s Štart / nastavenie / Systém / Info vzadu Verzia číslo 1079 štát.

2 Začnite

Teraz otvorte aplikáciu Fotky. Všetky vaše fotografie a videá sa zobrazia a zoradia podľa dátumu. Aplikácia skenuje vaše fotografie a dokáže automaticky rozpoznať určité veci. Napríklad, pozrite sa hore Mesto alebo Portrét a je veľká šanca, že aplikácia zobrazí správne fotografie. Uvidíte, že bola pridaná nová ponuka s názvom Vyrobiť. Kliknite na ňu a vyberte možnosť Video-remixovať vytvoriť nový Story Remix. Ďalším krokom je výber položiek, ktoré chcete pridať do svojho videa.

3 Pridajte položky

Kliknutím na štvorec vpravo hore vyberte fotografie alebo videá, ktoré chcete použiť. Po dokončení vyberte Pridať. Zobrazenie svojich fotografií a videí môžete zmeniť aj kliknutím na jednu z troch ikon v hornej časti. Story Remix teraz automaticky vytvára video z vašich položiek bez toho, aby ste museli niečo robiť. Prehrajte video stlačením tlačidla Prehrať, ak ho aplikácia sama ešte neprehráva.

Remix

Teraz samozrejme môžete svoje video upravovať a upravovať si ho podľa seba, ale na Story Remix je pekné, že môžete tiež nechať aplikáciu, aby urobila nový návrh. Kliknite na veľké modré tlačidlo s ikonou recyklácie. Mení sa poradie položiek, upravuje sa filter všetkých fotografií a znova sa vyberá aj hudba. Tlačidlo remix môžete stlačiť toľkokrát, koľkokrát chcete. Ak sa chcete vrátiť k predchádzajúcemu remixu, kliknite na Vrátenie späť.

5 Upraviť

Keď uvidíte verziu, ktorá sa vám páči, je čas sa ponoriť do možností úprav. Vyberte možnosť Upraviť video a otvorí sa nové okno. V hornej časti uvidíte fotografie a videá, ktoré ste už do svojho projektu pridali. V dolnej časti vidíte poradie položiek a vpravo hore môžete hrať konečný výsledok. Story Remix nazýva tieto položky klipy. Ak chcete začať odznova, vyberte si pod videom pre Odstrániť všetko. Teraz musíte do projektu znova importovať všetky klipy.

6 Zmeňte poradie

V dolnej časti uvidíte časovú os so všetkými jednotlivými klipmi. Poradie môžete zmeniť tak, že chytíte fotografiu a presuniete ju na iné miesto na časovej osi. Ak chcete pridať ďalšiu fotografiu alebo video, kliknite vľavo hore Pridajte obrázky. Môžete tiež zmeniť veľkosť celého videa. Širokouhlá je predvolene vybratá, ale ak ste v hornej časti Krajina 16: 9 môžete zvoliť napríklad 4: 3. Vyberte si Stojaceurobiť ak chcete, aby bolo vaše video v režime na výšku.

7 Téma

Môžete zmeniť celú tému vášho videa. To ovplyvňuje všetky filtre, štýly textu a hudbu. Pred úpravou jednotlivých klipov je preto užitočné najskôr zvoliť tému. kliknite na Témy a vyberte jednu z možností uvedených nižšie. Počkajte niekoľko sekúnd a prehrajte svoje video, aby ste videli, ako vyzerá váš remix teraz. Ste pripravení? Potom je čas úplne upraviť svoje video podľa svojich vlastných želaní. Akákoľvek zmena začína výberom jedného z klipov v dolnej časti.

8 Drahé a strihané

V dolnej časti každej fotografie alebo videa môžete vidieť, ako dlho sa bude zobrazovať v konečnom videu. Predvolené sú 3 sekundy, môžete si však samozrejme zvoliť aj zobrazenie klipu kratšieho alebo dlhšieho. Ak to chcete urobiť, vyberte príslušnú fotografiu alebo video a vyberte Drahé. Môžete si vybrať z 1, 2, 3, 5 alebo 7 sekúnd, ale môžete tiež zadať hodnotu sami. Dĺžka zobrazenia nie je nijako obmedzená. Ak ste pridali videosúbor, tlačidlo sa zmení Drahé v Rezať. Tu môžete určiť začiatočný a konečný bod videa.

9 Filter

Story Remix automaticky pridá filter k vašej fotografii alebo videu, ale môžete to samozrejme upraviť. Po kliknutí na klip a pre vyhľadanie nájdete veľa filtrov podobných Instagramu Filtre vybrať. Vyberte jednu z možností vpravo a ihneď sa zobrazí ukážka toho, ako bude vaša fotografia alebo video vyzerať so zvoleným filtrom. Ak ste spokojní, kliknite hore Pripravený. Môžete si byť istí, že sa môžete kedykoľvek vrátiť ku klipu a upraviť filter.

10 Text

Na jeden klip je možné pridať text. Kliknite na ikonu Text. V ďalšom okne zadajte text hore; je to okamžite zobrazené na príklade vľavo. Môžete tiež textu dať štýl animácie. Preto musí byť klip dlhší ako 2 sekundy. Máte niekoľko možností s rôznymi štýlmi alebo typmi písma. nižšie Vyberte rozloženie potom sa rozhodnite, kde sa má text zobraziť. Znova kliknite Pripravený na potvrdenie vašich zmien.

11 Pohyb

V ukážke videa ste už videli, že vaše fotografie sa nezobrazujú staticky, ale že Story Remix automaticky pridal pohyby fotoaparátu. Pre každý klip môžete zvoliť iný pohyb kamery. Kliknite na ikonu Pohyb. Momentálne si pozrite dostupné možnosti. S možnosťou Posuňte sa doľava vidíte napríklad, že fotoaparát sa pohybuje pomaly sprava doľava. Možnosť ako Priblížiť na stred znamená, že fotoaparát pomaly priblíži stredový bod fotografie.

12 3D efektov

Skvelou funkciou je, že môžete sledovať videá 3D efekty môže pridať. Kliknite na 3D efekty a vpravo uvidíte prehľad všetkých efektov, ktoré Story Remix ponúka. Kliknutím na znamienko plus môžete do klipu pridať viac efektov. Ak chcete upraviť efekt, kliknite na ceruzku. Za Objem určíte, či chcete, aby efekt produkoval zvuk. Pomocou tlačidiel vedľa štvorca môžete ovládať, ako a kde sa efekt presne zobrazí. V dolnej časti nájdete posúvač, pomocou ktorého určíte, ako dlho a kde sa vo vašom klipe efekt objaví.

13 Hudba

Na konci sa môžete rozhodnúť, či chcete do svojho videa pridať hudbu alebo či chcete upraviť automaticky pridávanú hudbu. Kliknite hore Hudba a vyberte jeden z predvolených hudobných súborov podľa Odporúčané kliknutím na hudobnú skladbu. Stlačením tlačidla prehrávania prehráte hudobný súbor. Skladbu môžete tiež pridať z vlastnej knižnice kliknutím Vášhudba kliknúť. Vyberte si Pripravený pridať hudbu do videa.

14 Export

Názov projektu pomenujte v hornej časti Novívideo kliknutím a zadaním mena. Ak ste so svojím videom úplne spokojní, kliknite na ikonu v hornej časti Exportujte alebo zdieľajte. Aplikácia vám teraz ponúka tri možnosti: S., M. alebo Ľ. Ideálne je zvoliť malé videá, ktoré chcete priložiť k e-mailu S., ale ak chcete, aby sa vaše video prehrávalo na veľkej obrazovke, choďte na túto možnosť Ľ. Počkajte niekoľko sekúnd a na ďalšej obrazovke sa zobrazí cesta, kde nájdete video na pevnom disku. Tu môžete tiež zdieľať svoje video.