Ako

Takto zakážete keylogger vo Windows 10

Ak ste počas inštalácie systému Windows 10 klikli cez nastavenia bez toho, aby ste venovali príliš veľkú pozornosť, Microsoft automaticky sleduje všetko, čo napíšete. Ak toto nechcete, môžete ich jednoducho vypnúť.

Sleduje sa všetko, čo v systéme Windows 10 zadáte, povedzte alebo napíšete pomocou dotykového pera, pokiaľ to už počas inštalácie nezrušíte. Účelom je dosiahnuť, aby bola digitálna asistentka Cortana čo najosobnejšia, najintuitívnejšia a najpresnejšia. Čím viac o vás Cortana vie, tým lepšie návrhy môže poskytnúť. Prečítajte si tiež: Ako používať Cortanu v systéme Windows 10.

Nie každému však prospieva skutočnosť, že sa ukladá doslova všetko, čo sa hovorí, píše alebo píše. Našťastie je možné túto funkciu deaktivovať. To má však negatívne následky na fungovanie Cortany.

Zakázať zhromažďovanie informácií Windows 10

Otvor to Ponuka Štart a choď do nastavenie. V okne, ktoré sa zobrazí, kliknite na ikonu Ochrana osobných údajov. Kliknite na ľavé okno Všeobecnéa na pravom paneli sa zobrazí stránka s názvom Zmeňte možnosti ochrany osobných údajov.

V strede tejto stránky je možnosť Odošlite informácie o tom, ako píšem spoločnosti Microsoft, aby som zlepšil budúce funkcie písania a písania. Prepínač pod touto možnosťou nastavte na od.

Vráťte sa na ľavý panel a kliknite na ikonu Reč, rukopis a písanie na stroji. Na stránke zobrazenej na pravom paneli kliknite na ikonu Prestaň spoznávať. Potom dostanete varovanie, že všetky informácie uložené v Cortane s cieľom poskytnúť lepšie návrhy budú odstránené. Súhlasíte s úplným deaktivovaním funkcie. Zakázaním tejto funkcie zakážete rozpoznávanie reči a tiež Cortanu.