Ako

Chceš vedieť o službe Google Smart Lock

Google Smart Lock sú v zásade tri rôzne produkty. Je to mätúce, hlavne preto, že existujú aj tri veci, ktoré majú navzájom málo spoločné. S funkciou Smart Lock sa stretnete za tri okamihy: svoj smartphone s Androidom môžete odomknúť v konkrétnom prípade, môžete si synchronizovať svoje heslá medzi Chrome a Androidom a pomocou svojho Androidu môžete Chromebook odomknúť.

V tomto článku vás prevedieme tromi rôznymi možnosťami a začneme funkciou Google Smart Lock pre Android.

Smart Lock pre Android

Vďaka funkcii Smart Lock pre Android môžete nechať svoje zariadenie odomknuté v konkrétny čas. Napríklad keď nosíte zariadenie so sebou, keď Google vie, že ste na konkrétnych miestach (napríklad doma alebo v práci), keď ste spárovali dôveryhodné (bluetooth) zariadenie, keď zariadenie rozpozná vašu tvár alebo keď rozpozná váš hlas pomocou funkcie Voice Match.

Týchto päť metód má svoje výhody, ale aj nevýhody. Pretože ako váš smartphone vie, či je stále pri vás? Váš Android nemôže skontrolovať, či ste mu medzitým niekomu požičali. Možnosť Dôveryhodné miesta už funguje lepšie, ale na správne vykonávanie svojej práce vyžaduje vysoký stupeň presnosti.

Ak spárujete bluetooth reproduktor alebo nosíte, môžete telefón nechať tiež odomknutý. Získate tak rýchlejší prístup k špecifickým funkciám, ktoré sa nenachádzajú na uzamknutej obrazovke, pokiaľ je váš telefón blízko tohto zariadenia. Ak svoj telefón niekde necháte alebo stratíte, zariadenie sa uzamkne. Zdá sa, že ide o scenár „najlepšie z oboch svetov“: pohodlie, keď to potrebujete, bezpečnosť, keď je to dôležité.

Smart Lock pre heslá

Čím viac služieb a účtov používate, tým viac profilov a hesiel máte. Môžete ich uložiť pomocou správcu hesiel, ale pre heslá môžete použiť aj funkciu Smart Lock. Táto funkcia synchronizuje uložené heslá medzi Chrome a Androidom a umožňuje vám automatické prihlásenie, keď je web alebo aplikácia rozpoznaná. Niekedy ešte musíte potvrdiť prihlasovacie údaje. Aplikácia Netflix ale ukazuje, že po spustení aplikácie sa môžete prihlásiť bez akýchkoľvek problémov. V dolnej časti uvidíte správu, že sa prihlásite cez Smart Lock; pre toto nemusíš nič robiť.

Smart Lock pre Chromebooky

Najjednoduchšou funkciou na vysvetlenie je Smart Lock pre Chromebooky. Pomocou tejto služby môžete Chromebook odomknúť. Urobíte to prostredníctvom svojho smartphonu s Androidom. Sám to funguje dobre, ale niekedy je rýchlejšie použiť vaše heslo alebo PIN. Váš Chromebook a Android potrebujú na vzájomné pripojenie Bluetooth. A ak máte bluetooth často vypnuté, môže to byť časom dosť nepríjemné.