Ako

Týmto spôsobom môžete bezplatne prenášať hudbu prostredníctvom služby YouTube Music

V rámci služby YouTube Music je možné pridať svoju osobnú hudobnú zbierku do svojej knižnice nahrávaním skladieb a albumov. Po nahraní vašej hudby môžete pomocou služby Hudba YouTube prehrávať nahranú hudbu a ďalšiu hudbu. Donedávna nebolo možné, aby bezplatní používatelia prenášali svoju vlastnú hudbu, napríklad do svojich inteligentných reproduktorov alebo televízora, ale teraz sa to zmenilo.

Spočiatku mohli hudbu odovzdávať iba predplatitelia, čo však neocenili všetci, ktorí nedávno prešli z Hudby Google Play na Hudba YouTube. Preto sa Google rozhodol sprístupniť túto funkciu pre všetkých.

Tak to funguje

Teraz už v zásade môžete streamovať všetku hudbu v službe YouTube Music. Pri existujúcich skladbách kliknite na skladbu, ktorú chcete počuť, a potom kliknite na ikonu známeho obsadenia v pravom hornom rohu obrazovky. Ak to robíte prvýkrát, najskôr budete musieť aplikácii povoliť prístup k miestnej sieti. kliknite na Ďalší a potvrďte svoju voľbu, ktorá umožní službe YouTube Music vyhľadávať a pripájať sa k zariadeniam v miestnej sieti. Potom uvidíte svoje inteligentné zariadenie a môžete začať prenášať.

Nedávno teda mohli bezplatní používatelia prenášať aj skladby, ktoré nahrali. Hudbu nemôžete nahrávať prostredníctvom aplikácie Hudba YouTube, môžete ju však nahrať na server music.youtube.com presunutím súborov kamkoľvek na tomto webe. Môžete nahrať maximálne 100 000 skladieb. Potom môžete nahrané skladby prenášať do svojich inteligentných reproduktorov. Funguje to rovnako, ako už bolo popísané vyššie.

Ostatné zmeny

Web spoločnosti Tech Police Android poznamenal, že YouTube Music teraz lepšie funguje aj s Asistentom Google, pokiaľ ide o vaše osobné zoznamy skladieb. Teoreticky by bolo možné pri rozhovore s asistentom povedať názov vášho zoznamu a potom sa prehrá hudba z tohto zoznamu. Zrejme to predtým (správne) nefungovalo, a to napriek skutočnosti, že obe služby sú od samotného Googlu.

Aplikácia YouTube Music bola vylepšená aj v inej oblasti. Pod záložkou Objaviť teraz nájdete Grafy. Na prvý pohľad uvidíte najpopulárnejšie hudobné videá a umelcov v Holandsku alebo v jednej z ďalších 57 krajín.

Zdá sa, že spoločnosť Google je plne odhodlaná venovať sa ďalšiemu vývoju Hudby YouTube po tom, čo vytiahla zástrčku z Hudby Play. Od tohto mesiaca už nebudete môcť streamovať hudbu prostredníctvom streamovacej služby a Google dúfa, že prejdete na hudbu YouTube. V tomto článku vysvetľujeme, ako môžete prepínať.