Ako

Najlepšie prehliadače, o ktorých ste nikdy nepočuli

Aký prehliadač používate ako bránu na internet? Väčšina ľudí sa drží prehliadača Chrome, Internet Explorer alebo Firefox a používatelia Apple prisahajú na Safari. Zdá sa, že s tým boli karty zamiešané. Aj keď existuje oveľa viac alternatívnych prehľadávačov, ktoré všetky vynikajú tak či onak. A teraz vám to predstavíme.

Tip 01: Avant - webdizajnér

Všetky prehľadávače sú založené na určitom engine. Mozilla používa Gecko, Google Chrome Blink a Safari WebKit. Modul ovláda prehľadávač a určuje podporované formáty. To je dôvod, prečo niektoré webové stránky vyzerajú v jednom prehliadači inak ako iné. Avant (Windows) používa najmenej tri motory: WebKit, Gecko a Trident (od spoločnosti Internet Exporer). Hneď ako získate edíciu Avant Ultimate, môžete medzi týmito motormi ľahko prepínať kliknutím myši. To je veľmi užitočné pre tých, ktorí navrhujú blog alebo web a ktorí chcú rýchlo vedieť, ako bude web vyzerať v inom prehliadači. Avant podporuje aj multiprocesing, čo znamená, že keď sa na jednej karte pokazí, nevymrzne to okamžite celý váš prehliadač. Okrem toho je to jeden z prehľadávačov, ktoré vyžadujú najmenej pracovnej pamäte. Videá, ktoré sledujete v prehliadači, je možné stiahnuť priamo a Avant pracuje s viackanálovým sťahovačom, ktorý umožňuje rýchlejšie sťahovanie súborov.

Alienforce - mimozemšťan

Alienforce je rýchly prehľadávač usporiadaný podľa kariet v elegantnom rozložení a funguje à la Firefox. Prehliadač má navyše zabudovanú funkciu synchronizácie na výmenu všetkých záložiek z prehliadača Firefox. Alienforce podporuje aj súkromné ​​prehliadanie a doplnky.

Menej je viac, znie heslo Midori, ľahkého prehliadača pre trochu starší počítač

Tip 02: Midori - staré počítače

Menej je viac, znie Midoriho heslo. Jedná sa teda o ľahký prehliadač pre Windows, ktorý funguje aj ako prenosná aplikácia. Prehliadač obsahuje iba to najnutnejšie a vzhľad Midori je veľmi elegantný a minimalistický. Tam, kde starší notebook alebo počítač dokáže zápasiť s moderným prehliadačom, ktorý vyžaduje veľa systémových prostriedkov, môže byť schopný zvládnuť Midori. Je tiež pozoruhodné, že DuckDuckGo je predvolený vyhľadávací nástroj tohto prehliadača, konkurenta spoločnosti Google, ktorý je známy ochranou súkromia používateľa. Prehliadač sa prispôsobuje predvolenému jazyku systému a má rôzne témy, ktoré menia jeho vzhľad.

Tip 03: Coowon - hráč

Coowon (macOS, Windows) má povesť prehľadávača online hráčov, ktorý tiež rád podvádza s rýchlymi hackmi a hernými robotmi. Herné roboty sú nástroje, ktoré v hrách automaticky vykonávajú jednoduché aj zložité funkcie. V online hrách sa takíto roboti často hodia na pestovanie plodín, zvyšovanie sily postavy a podobne; funkcie, ktoré by inak mohli byť dosť časovo náročné. Coowon je prehliadač založený na prehliadači Google Chrome. Po inštalácii prevezme záložky z daného prehliadača. Pomocou ovládania rýchlosti môžete zrýchliť a spomaliť hrací čas flashových hier. K dispozícii je tiež podpora pre ovládač Xbox a otvorením viacerých samostatných obrazoviek sa môžete prihlásiť do rôznych alebo rovnakých hier súčasne. A pre tých, ktorí príležitostne hrajú hry počas úradných hodín, je tu špeciálne tlačidlo Boss (Alt + F1), ktoré vám umožní rýchlo skryť všetky obrazovky s hrami, takže to vyzerá, akoby ste tvrdo pracovali.

Vivaldi je výkonný prehliadač s mnohými možnosťami prispôsobenia

Tip 04: Vivaldi - užívateľ energie

Sľubným prehliadačom je Vivaldi (macOS, Windows, Linux) s viac ako miliónom používateľov. To je značné, najmä preto, že potomok uzrel svetlo sveta až v apríli 2016. Vivaldi je prehľadávač pre pokročilých používateľov, a to hlavne vďaka enormne širokým možnostiam prispôsobenia. Nastaviť môžete takmer všetko: od témy po klávesové skratky, pohyby myši, nastavenie farieb a podobne. Veľmi užitočný je tiež bočný panel, kde sa zhromažďujú vaše záložky, súbory na stiahnutie a poznámky. Aj história je veľmi rozsiahla a existuje graf, ktorý zobrazuje vašu aktivitu na internete. Všetky prehľadávače momentálne pracujú s kartami, ale vo Vivaldi je možné umiestniť rôzne stránky na jednu kartu. Tento prehliadač pracuje so skupinami kariet a keď podržíte kurzor myši nad skupinou kariet, uvidíte miniatúry všetkých stránok v tejto skupine. Okrem toho je možné prepnúť kartu do režimu spánku, aby webové stránky na tejto karte už nevyužívali pamäť. Nakoniec Vivaldi podporuje gestá myši, ktoré nastavujete pomocou Predvoľby / Myš. Napríklad pohyb myši v kombinácii so stlačením klávesu Alt možno prepojiť so všetkými druhmi funkcií: otvoriť novú kartu, znovu otvoriť stránku, vrátiť sa na predchádzajúcu stránku ...

Tip 05: Opera - sieťové kletsery

Opera (macOS, Windows, Android, iOS) je prvý prehľadávač, ktorý má v predvolenom nastavení zabudované do ľavého pruhu aplikácie WhatsApp a Facebook Messenger. Aké užitočné, pretože teraz môžete pokračovať v chatovaní, keď ste na internete. V roku 2015 bola Opera stúpajúcou hviezdou prehliadačov s 55 miliónmi používateľov mesačne. Medzitým túto pôvodne nórsku spoločnosť kúpila čínska spoločnosť a o počte používateľov vieme oveľa menej. Vďaka čínskej kapitálovej injekcii prešla Opera niekoľkými zásadnými zmenami, napríklad novým rozhraním, zabudovaným adblockerom a integrovaným pripojením VPN. Opera sa v dnešnej dobe jednoznačne zameriava na mobilných používateľov. Ak si teda stiahnete Opera na svojom smartfóne s Androidom, môžete povoliť synchronizáciu medzi počítačom a mobilným prehliadačom. Opera je tiež známa svojou energetickou účinnosťou, čo je obzvlášť užitočné pri vašom notebooku. Nová funkcia šetriča batérie podľa výrobcu zaisťuje, že môžete na cestách surfovať o 50% dlhšie.

Tip 06: Chrobák - anonymný

Po odhaleniach Edwarda Snowdena je sieť Tor zaneprázdnená. Logicky, ľudia neradi odpočúvajú vládne agentúry a marketingové agentúry. Tor (macOS, Windows) je nekorunovaným cisárom ochrancov súkromia. Fungovanie systému Tor je známe, pretože je založené na zdrojovom kóde prehliadača Firefox. Online sieť, ktorú Tor používa, maskuje všetky vaše aktivity z vonkajšieho sveta. Tor je pravidelne diskreditovaný, pretože vám poskytuje prístup k temnému webu, povedzme k temnej hĺbke internetu. Temný web sa skladá z webov, ktoré Google nikdy neindexuje. Preto nenájdete obsah prostredníctvom tohto vyhľadávacieho nástroja, ale budete na to potrebovať špeciálny softvér. Ak vám na týchto podmienkach temného webu nezáleží, stále oceníte Tor, že si chránil vaše súkromie. Keď sa prihlásite do verejnej bezdrôtovej siete v hoteloch alebo na verejných miestach, viete, že ste ohrození. Prehliadač, ktorý dodržiava protokol Tor, anonymizuje a šifruje váš internetový prenos. Aj keď táto ochrana bohužiaľ tiež zaisťuje, že načítanie webových stránok je oveľa pomalšie. Prehliadače Tor sú k dispozícii aj pre Android: Orbot a Orfox a pre iOS je tu cibuľa.

Yandew má povesť najkrajšieho prehliadača na svete

Tip 07: Yandex - minimalistický

Yandex (macOS, Windows, Android, iOS) je rusko-holandská spoločnosť, ktorú preslávil vyhľadávač Yandex Search. Veliteľstvo sa nachádza na Schiphole, ale operačná divízia sa nachádza v Moskve. 60% Putinových štátnych príslušníkov by použilo tento ruský produkt. Yandex má povesť najkrajšieho prehliadača na svete. Po inštalácii Yandex okamžite navrhuje, aby sa stal vaším predvoleným prehliadačom, a odošle údaje prehľadávača na analýzu. Odmietame obe. Potom Yandex importuje obľúbené položky a nastavenia z predvoleného prehľadávača. Yandex sa drží čo najviac v pozadí, koniec koncov, dôraz sa kladie na obsah. So službou Yandex sa zdá, akoby webová stránka stála sama. Každý, kto si myslel, že Firefox alebo Chrome vynikne svojím minimalistickým rozhraním, by mal pri objavení elegantného vzhľadu tohto Rusa premyslieť. Neexistujú žiadne panely s nástrojmi, iba panel kariet a vyhľadávací panel. Yandex je kompatibilný so všetkými doplnkami Chrome. Rozšírenia pre Chrome sa v skutočnosti prenesú automaticky, keď prepnete na tento prehliadač.

Tip 08: Statečný - bitcoiner

Brave (macOS, Windows, Linux, htpps: //brave.com) pochádza z Mozilla Firefox. Generálny riaditeľ Brendan Eich po škandále rezignoval a spustil úplne nový prehliadač. V máji 2017 Brave za minútu a pol vyzbieral od zainteresovaných investorov ohromných 35 miliónov dolárov. Eich dokonca uviedol na trh virtuálnu menu, do ktorej môžu ľudia investovať. Spoločnosť Brave navyše prevracia svet internetu naruby uvedením zabudovaného blokovania reklám v prehliadači, zavedením nového modelu výnosov a radikálnym zameraním na ochranu súkromia. Brave je preto plne vybavený na blokovanie reklám, sledovacích zariadení a vírusov. Používateľ, ktorý napriek tomu súhlasí s videním reklamy, môže získať kúsok koláča prostredníctvom mikroplatieb, a preto spoločnosť Eich pracuje s vlastnou reklamnou sieťou. Potrebujete určité znalosti o bitcoinoch, pretože to je mena, v ktorej Brave vypláca. Brave tvrdí, že zadržiava iba päť percent z vyzbieraných peňazí - oveľa menej ako peniaze, ktoré teraz miznú zo všetkých strán zapojených do reklamy. Iniciatíva je dosť kontroverzná, pretože medzičasom vedie vlna súdnych sporov amerických mediálnych spoločností proti spoločnosti Brave, pretože by táto spoločnosť narušila existujúci reklamný model. V každom prípade nám zostane minimalistický prehliadač s malým balastom a rozptýlením.

Tip 09: SeaMonkey - mixér

SeaMonkey (macOS, Windows, Linux) sa tiež inšpiroval vo Firefoxe. Tento program sa predtým volal Mozilla Suite a bol otvoreným úplným balíkom Mozilla Foundation. Sada kombinuje rôzne aplikácie v jednom programe: internetový prehliadač, program pre poštu a správy, kanál IRC na chatovanie a editor HTML. Bola to samotná Mozilla, ktorá sa rozhodla vytiahnuť zástrčku z Mozilla Suite, ale zatiaľ dobrovoľníci stále udržiavajú a rozvíjajú projekt pod menom SeaMonkey. Vzhľad je niečo ako starý Netscape Navigator, ale s novými ikonami.

Spoločnosť stojaca za spoločnosťou Epic je presvedčená, že všetko, čo používateľ vidí a vyhľadáva, by malo zostať súkromné

Tip 10: Epos - sekretárka

Tento dosť neznámy prehliadač je z Indie a jeho cieľom je vylepšiť ekosystém online reklamy. Epic (macOS - Windows) je postavený na Chromium, projekte Google s otvoreným zdrojom. To znamená, že vývojári Epic musia mať vždy k dispozícii najnovší kód z verzie Chromium, aby mohli aktualizovať svoj vlastný projekt. Spoločnosť stojaca za spoločnosťou Epic, spoločnosť Hidden Reflex, je presvedčená, že akékoľvek zobrazenia a vyhľadávania používateľov by mali byť súkromné. Epic preto nemá tlačidlo na anonymné surfovanie, pretože tento prehliadač v tomto režime vždy funguje. Po zatvorení aplikácie Epic sa automaticky odstránia všetky stopy vrátane súborov cookie, histórie prehľadávača a obsahu vyrovnávacej pamäte. Spoločnosť Epic navyše vykonáva všetky vyhľadávania prostredníctvom zabudovanej služby proxy, v podstate siete vpn, ktorú si ponecháva samotný skrytý reflex. To znamená, že vyhľadávače nikdy nemôžu zistiť skutočnú IP adresu používateľa. Proxy / vpn môžete tiež povoliť manuálne pomocou ikony vedľa panela s adresou. Okrem toho program Epic blokuje všetky reklamy, veľké množstvo sledovačov reklám, ktoré sledujú používateľov, a takmer všetky doplnky. Nevýhodou blokovania doplnkov je, že určité webové služby prestanú fungovať.